Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegek, generalizált...

Zsikee26 kérdése:

Pánikbetegek, generalizált szorongók kedves sorstársaim. Nektek mik a mindennapos tüneteitek a rohamokon túliakra gondolok?

Figyelt kérdés
Nekem sajnos rengeteg tünetem van. a főbbek: szédülés, hànyinger, bizonytalanságérzet, fejfájás, hasi fájdalom. ezek van amikor egyszerre társulnak. ráadásul annyira gyengeség van rajtam a szobám sem tudom elhagyni kiséret nélkül. várnám válaszaitokat véleményeteket. jó lenne ha holnap amikor felkelek vissza kaphatnám a régi önmagam de sajnos ez van 2 hónapja.
2017. febr. 17. 15:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nekem ha "rohamom van" (vagyis olyan időszakom, amikor gyakran bepánikolok, és ugyanakkor szinte egész napon át szorongok), az emésztésem lesz rossz. Egy-egy szorongási csúcsnál akár hasmenés is (azonnal távozik, ami csak tud, és ahogy csak tud...), illetve hasi diszkomfort, hasi pániknak is hívják, ha jól tudom. Meg persze a többi akut tünet (hidegrázás, verejtékezés, remegés, stb.)
2017. febr. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Nekem semmi, mert szenvedés helyett antidepresszánst szedek.
2017. febr. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat kedves első válaszoló és szedsz bármilyen gyógyszert?

kedves második válaszoló sajnos ên egy fájdalomcsillapitót is alig merek bevenni és hetek óta szorongatom a spitomin nevű gyógyszert mert ezt irt fel pszichiáter. de félek bevenni

2017. febr. 18. 08:16
 4/17 anonim ***** válasza:
Nem szedek gyógyszert, mert egyrészt annyira nem érint kellemetlenül, hogy vállaljak szereket azok mellékhatásaival együtt, másrészt ez egy lelki probléma, amit nem elnyomnon kell megtanulni, hanem legyőzni. Bármilyen nehéz is néha.
2017. febr. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
*elnyomnon = elnyomnom
2017. febr. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:

Nekem ugyanezek nagyjából. Állandóan arra gondolok énis, hogy szeretnék újra a régi lenni, már azt se tudom, milyen, ha jól érzem magam. Nem akarok így maradni, nagyon fiatal vagyok még ehhez. :(

Próbálj meg elmenni sétálni valakivel, nem kell sokat, nem kell messze, de a mozgás jót fog tenni.

2017. febr. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
szédülés, fejfájás, hányinger, hasfájás, gyengeség, kézremegés, fény és zaj érzékenység, és folyamatos "mindjárt elsírom magam" érzés
2017. febr. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
kedves 6os válaszoló és te hogy éled a mindennapjaid? gyógyszert szedsz?
2017. febr. 19. 16:08
 9/17 anonim válasza:

Nem szedek gyógyszert, egyrészt a környezetemben mindenki ellenzi, másrészt én se tartom jó ötletnek. Ahogy előttem is írták, az csak elnyomja a tüneteket, megoldani nem fogja, ráadásul a mellékhatásokat köszönöm, nem kérem. Hogy kicsit nyugodtabb maradjak teákat és természetes gyógynövényes nyugtatót szoktam szedni, például reggel, ha iskolába kell menni. Nem mindig jön össze a suli, sokszor van az, hogy bent vagyok, nem bírom tovább, és hazajövök, de volt már olyan is, hogy kibírtam, és egész nap elviselhetőek voltak az egyébként állandó tüneteim, néha meg is feledkeztem róluk. Mostanában minden rosszabb, nem voltam suliban se. Itthon próbálom valamivel mindig elfoglalni magam, pakolgatok, filmezek, olvasgatok neten, sütök, segítek a többieknek, pótolom a sulis dolgokat. Terelem a figyelmem, nem akarok gondolkodni, mert annak sosincs jó vége.. csak a sírás meg a rosszullét.

Hatos voltam:)

2017. febr. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Én másfél évig voltam pánikbeteg. Erős szívdobogással kezdődött random alkalmakkor, pl. vártam a metrót, itthon nyugiban olvastam egy könyvet. És ez olyan szinten erősödött másfél év alatt, hogy a végén már az ajtón se tudtam kilépni. Amikor egyszer beerőltettem magam a suliba, majdnem elájultam, és nem tudtam abba hagyni a srást. A pánik sosem szűnt meg teljesen, max gyengédebben éreztem. El se tudtam már képzelni, milyen az, ha az ember jól van. Azt olvastam róla, hogy megszüntetni nem lehet, együtt kell vele élned, és gyógyszerekkel kompenzálható. De ez HAZUGSÁG! A pszichológus kezelhetetlennek bélyegzett, mert "nem vagyok együttműködő", amiért nem vagyok hajlandó gyógyszert szedni. Végül egyetlen bejegyzést találtam egy oldalon, ahol egy nő azt írta végleg kigyógyult belőle, kineziológus segítségével. Én iskerestem egyet, és 3 hónap alatt teljesen kijöttem belőle! :) Ennek már 2 éve, és azóta semm jelentkezett újra, tehát mondhatom hogy meggyógyultam. Az akkori párom is pánikbeteg volt, gyógyszereket szedett, azóta se tudja abbahagyni, ő még mindig pánikbeteg. Keress egy jó kineziológust, mert ők végtelen türelemmel, segítenek legyőzni ezt a lelki eredetű betegséget. Ha valakinél nem érzed jól magad, nyugodtan válts, egy olyan embert kell találni, akihez visszajárni öröm. Kérlek ne szedj gyógyszert, mert az csak tompítja, de ugyanúgy érzed. Remélem segítettem, legalább azzal, hogy most már tudod, a pánikbetegség gyógyítható. Én másfél évig csak azt olvastam mindenhol hogy nem. Kérlek írj majd, remélem meggyógyulsz :)
2017. febr. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!