Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan szokjak le arról, hogy...

Hogyan szokjak le arról, hogy mindent meg akarjak vásárolni?

Figyelt kérdés

Ha valamiből veszek egy fajtát és annyira megtetszik, pl egy parfüm, akkor legszívesebben az összeset megvenném abból a fajtából. Lassan már ott tartok hogy olyan dolgokra is vágyok amiket tudok, hogy nem illenek hozzám de akkor is magamnak is akarok mindent. Nem tudom feldolgozni, hogy nekem egyszerűen valami nincs amit szeretnék. Szerintem ez már nagyon beteges és nem tudom hogy tudnék leszokni róla...

Amim van azt megbecsülöm, szinte alig hasznàlom mert nem tudom így sem kihasználni a dolgaimat pláne, hogy nagyon féltem is őket arra hogy használjam. (Ezen hogy tudnék változtatni? )

Tudom, hogy gazdag akarok lenni és olyan színvonalon élni ahogy talán sosem élhetek. Gyerek koromban nagyon kevés dolgot kaptam meg pedig (tudom jól) megkaphattam volna, és most mint ha be akarnám pótolni. Vásárlás mániás vagyok, pénzem nagyon egyenlőre nincs, de nem bírom ezt az állapotot megemészteni. Volt már valaki hasonlóan?


19 l



2017. febr. 18. 11:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Úgy tudod,hogy csak annyi pénzt használsz el amennyi arra elég hogy csak megtudj élni kenyéren és vízen eléggé drasztikus de hatásos amúgy meg megvehetsz mindent de csak lassan az évek alatt.
2017. febr. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Elnezest az ekezetek hianya miatt!


Leirom a sajat tortenetem hatha segit:

En is szerettem vasarolgatni, mindent meg akartam venni ami tetszett. Random bementem egy uzletbe es ott kineztem par dolgot, amiert aztan itthon konyorogtem.

Ket dologtol mult el:

1. Elmentem dolgozni, ahol megtanultam a penz erteket es hogy mennyit szenvedek erte es mar nem akartam felesleges szarokra elkolteni.

2. A munkahelyem egy ruhazati uzlet volt, lenezo kollegakkal 12 oraban, es nagyon hajtos. Vegig kellett allni, mindent azonnal, hipergyorsan a maximumon megcsinalni, kva szigoru szabalyok kozepette. Na en ott olyan szinten meggyuloltem a ruhakat, a multikat, a vasarlast, az ilyen rabszolgatarto, penzhajhasz emberek gazdagitasat, hogy most mar csak azt veszem meg amit nagyon muszaj. Az egesz arra ment ra, hogy akar a dolgozok testen keresztul is minel tobb penzt huzhassanak le az emberekrol es ocska minosegert. Egyszer bontottam macskapisi szagu farmereket. Gondolom milyen jo allapotban lehetett a raktar is ahol ezeket tartottak....


Na hat nekem ez a tapasztalat kellett hogy vasarlasmaniasbol kenyszervasarlova valjak.

2017. febr. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az első fizetés és rezsicsekkek találkozásánál legtöbbször megoldódnak ezek a nehézségek.

Ha nem, akkor pedig a következő hónapban, ha átéhezted az utóbbit.

2017. febr. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Majd idővel kiábrándulsz annyira az életből, hogy nem lesz kedved még vásárolgatni sem, főleg plázákban, ahol az elkényesztetett, burzsuj, öntelt, csicskáztató fé.reg réteg veri a nyálát. Meg fogsz egy idő után sok mindentől undorodni, ha nem a burzsuj réteghez és nem ilyen családból származol! Ne aggódj, idő kérdése csak.
2017. febr. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kompenzálod, hogy kicsiként nem sok mindent vettek meg neked.

El fog múlni, de addig éld ki magad.


21/L

2017. febr. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!