Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek a Bipoláris...

Szerintetek a Bipoláris zavar, vagy az Asperger szindróma számít inkább betegségnek?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nincs sok köze a kettőnek egymáshoz.

2017. febr. 18. 21:43
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Ez valóban érdekes felvetés.
2017. febr. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

''Van amikor a bipoláris zavar olyan stádiumban van,hogy a beteg képtelen a normális életvitelre


Pont ezért kérdeztem.

2017. febr. 18. 23:30
 13/16 A kérdező kommentje:

Félre ne érts, én örülök, hogy nem számítok fogyinak.

Csak fura.

2017. febr. 18. 23:31
 14/16 anonim ***** válasza:
38%
Az autizmus - ahogy írtad - nem betegség, hanem fogyatékosság. De nem abban az értelemben, hogy kevesebb, hanem hogy bizonyos területeken segítségre, támogatásra szorul ahhoz, hogy teljes életet tudjon élni. Ez olyan, mint hogy mondjuk egy nagyothalló a hallókészüléke nélkül alig boldogul, hallókészülékkel meg abszolút teljes életet tud élni, akár olyan szinten, hogy észre se lehet venni rajta, hogy fogyatékossága van. Ha egy Aspergeres megkapja a számára szükséges fejlesztést, támogatást, akkor felnőtt korára senki kívülálló meg nem mondja róla, hogy autista (mindig az lesz, mert más a gondolkodása, agyműködése, mint egy neurotipikusé, de a hétköznapokban nem hátráltatja,sőt, akár előnyöket is képes kovácsolni belőle). Megfelelő fejesztéssel az Asperger tehát inkább egy állapot, olyan tulajdonság, mint a testmasság, vagy a szemszín. Abszolút lehet vele élni.
2017. febr. 19. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
38%
Amúgy számos Aspergerestől hallottam, hogy ha az autizmusnak lenne ellenszere, ők nem akarnának élni vele. Nem olyan szörnyű állapot ez... (Persze ez akkor igaz, ha elfogadó, támogató közegben nőnek fel és nem alakul ki pluszban mentális problémájuk, mert azért olyan is van. De akkor sem az Asperger okozza a fő nehézséget, hanem a mentális zavar.)
2017. febr. 19. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

De nem abban az értelemben, hogy kevesebb, hanem hogy bizonyos területeken segítségre, támogatásra szorul ahhoz, hogy teljes életet tudjon élni.


Ezzel kb leírtad, h mi a fogyatékosság.

2017. febr. 21. 22:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!