Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ti hogy kezelitek azt, hogy...

Ti hogy kezelitek azt, hogy nehéz az élet? Vagy akinek mentális betegsége van akkor azt?

Figyelt kérdés

Nem a motivációs meg az Oravecz féle f-szságokra vagyok kíváncsi, és nem is azokra, akiknek van egy jómódú hátterük csak most épp szomorkodnak.

Egyszerű emberi véleményekre tapasztalatokra vagyok kíváncsi. Én például rémesen kezelem. Egyszerűen elzárkózom az érzelmek elől, elkötelezettségi problémáim vannak, és amikor a jövőbe nézek egy nagy üres semmit látok. Nekem mondjuk borderline-om is van, az sem segít a dolgon.


2017. febr. 25. 01:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Teszem a dolgom és nem rinyálok. Meg esetleg elgondolkodok azon, hogy na vajon mit csinálok rosszul, ha már ennyire szarul érzem magam. És ha ez nem merül ki önostorozásban, hanem mondjuk egy komplex problémamegoldó folyamattá növi ki magát, akkor az esetek nagy hányadában javulást mutat a helyzet.

Tök szép, hogy ilyen problémáid vannak, igen, másoknak is, a gazdagoknak is, meg Oravecz Nórának is. Az emberek szenvednek, félnek, depressziósak, szarul vannak, borderlineosak, minden kínjuk van. Ez normális, ember vagy. Az agyad meg azért van, hogy megoldd.

2017. febr. 25. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
És diagnosztizálva is vagy a borderrel ,vagy csak úgy olvastál egy cikket róla?Kórházban,rehabon jártál már?Pszichoterápia?
2017. febr. 25. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én már elég öreg vagyok ahhoz, hogy visszafelé nézzek és lássam az életemet magam mögött. Olyan valójában nincs, hogy nehéz az élet, olyan van, hogy meg kell találni egy új helyet az életben, ahol könnyebb, vagyis nem lehet megállni és azt folytatni, ahol csak a nehézségek merülnek fel. Ha így nézzük, akkor a "nehézséget" vagy könnyűséget tekintve hullámhegyek és völgyek vannak, hogy egyszer lent, másszor fent. Ez kell, hogy ösztönözze az embert a változtatásra és az is, hogy képes legyen különválasztani a külvilágot saját belső értékeitől. És persze a humorérzék, amikor megfordítjuk a dolgokat és onnan nézzük és nem a nehézséget nézzük, hanem azt, hogy akkor pedig más oldalról próbáljuk meg elérni a célunkat.
2017. febr. 25. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!