Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Télleg elfelejtek mindent...

Télleg elfelejtek mindent régenről, ha túl sokat iszok?

Figyelt kérdés

2017. febr. 26. 12:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem sok köze van hozzá. Ha rendesen elfelejtesz dolgokat, az már demencia, de az is csak idős korban van.


Persze a hosszú távú ivás is odavezet, de ha kulturáltan iszol, akkor nem.


Én nem tartom magam se nagyivónak, rendszeresnek se mondanám, de jó a memóriám annak ellenére, hogy meg tudom inni a magam adagját. Persze 10-en 20-on évvel ezelőtti dolgokra már nem emlékszem olyan tisztán, de ezek az emlékek amúgy is megkopnak(meg ami nem olyan fontos emlék).


Olyan szokott lenni, ha túlzásba esek és már bealszom, akkor van képszakadás és az az este homályba vész, de az is inkább az alvás miatt.

2017. febr. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

igen, az idült alkoholizmus egyik tünete az un. Korsakoff syndroma

[link]

2017. febr. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Én egyészségessen étkezek ,de mellőzni az ivászatot ...

Esetleg ha szedek hozzá ilyen vitamint ?

2017. febr. 26. 12:57
 4/7 anonim ***** válasza:
a felejtés már az egyik legvégsö stádium, hosszu évtizedek massziv alkoholizmusa után jelentkezik csak. De azert ne igyekezz odáig elérni
2017. febr. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja, én is majdnem mindent elfelejtettem Ronald Reaganről. :-))
2017. febr. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Amit a #2 írt (Korsakoff-szindróma) az az alkoholizmus végső stádiuma. A hosszú távú memória zavarai, gyengülése már sokkal hamarabb jelentkeznek. Mint minden más tünete az alkoholizmusnak, ez is olyan fokozatos, hogy a beteg észre sem veszi, mi történik vele, mindig az aktuális állapota tűnik normálisnak (kicsit hasonlóan az öregedéshez, az sem észrevehető, olyan lassú).


"Én egyészségessen étkezek ,de mellőzni az ivászatot ..." - ha nem tudod elképzelni az életet alkohol nélkül, akkor már most függésben szenvedsz.

2017. febr. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az alkohollal az a probléma, hogy módszeresen roncsolja az agysejteket és nem választhatod ki, hogy HOL, melyik területen.

Szerintem az még a "jobbik eset", ha a régi dolgokat felejted el. Én ennél sokkal durvábbakat láttam már idült alkoholizmus miatt kialakulni emberekben, teljesen elszakadtak a valóságtól, téveszméik lettek. Több ilyen embert is láttam a közvetlen környezetemben és egyértelműen a rendszeres alkoholfogyasztás okozta.

2017. febr. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!