Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy kudarc után teljesen...

Egy kudarc után teljesen kifordultam magamból, és nem tudok változtatni magamon akárhogy akarok. Alább részletesen. Valaki adna esetleg tanácsot, segítene?

Figyelt kérdés

Körülbelül egy hónapja kaptam egy lehetőséget hogy dolgozzak grafikusként, rendszeres munkát kaptam volna, azonban többszöri próbálkozás után sem sikerült megfelelni az elvárásoknak. Nagy lehetőség lett volna, hogy kitörjek a szabadúszók közül, jelenleg egyetemen tanulok, pénzem alig, tartozásom az van, de csak a család felé, folyamatosan törlesztem. Munkáim csak alkalmi, most 1,5 év után szakadt meg a munkahelyemmel a munkaviszonyom. Barátnőm van, körülbelül 3 hónapja, nagyon egymásra találtunk, tényleg úgy érzem, hogy megtaláltam akivel leélhetem az életemet, és ő ugyanígy érez.


A tényleges problémám, hogy megvan mindenem, mégsem tudok örülni dolgoknak, nem tudom értékelni őket, nincs kedvem semmihez nem akarok semmit sem szívesen csinálom, de csinálom mert muszáj (nem a kapcsolatban, itt munkára gondolok). Tudom, hogy nagyon szeretem, mindent megbeszélünk, mert ezen csak így lehet átmenni, de a kudarcom óta azt sem tudom mit kezdjek magammal, van hogy elindulnak a fejemben a gondolatok, mennyi teendőm van, mi hogyan tovább, és ilyenkor nem tudom leállítani a gondolkodást, elterelni a figyelmemet, és innentől fogva ez néha át is megy szorongásba, heves szívverés, zihálás, pánikolás.


Minden reggel mikor felkelek, még ha a barátnőm mellett is, úgy érzem alapbeállításon szar a reggelem, hiába állok jobban, pozitívabban a dolgokhoz, konkrétan megvan mindenem, olyan életem van amit mások szeretnének, de mégsem tudom élvezni.


Nagyon sokszor szinte érzéseim sincsenek igazából, ami van az a bűntudat, mert ilyenkor nem érzem a szerelmem iránt amit kéne, viszont ugyanúgy nincs kedvem, motivációm semmi máshoz, ez a bűntudat pedig felőröl.


Ez már odáig fajult, hogy szexuális vágyam sincs, nyilván jól esik a közösülés, és szeretem, de a beindulás része valahogy mindig kimarad, egyre több gondot okoz ez állapot a párkapcsolatunkban, és sokszor úgy vagyok vele, hogy nem akarok a barátnőm terhére lenni, mert nyilván őt is megviseli.


Fogalmam sincs mit kellene tennem, egyelőre várom, hogy elmúljon, de ez már lassan 1 hónapja tart, és komolyan abban fáradok el mentálisan, hogy a kedvem/morális állapotom ne a béka segge alatt legyen.


Volt valakivel már hasonló? Tud valaki tanácsot adni?


Most jutottam el arra a pontra, hogy akármennyire is nem akarok elmenni pszichológushoz, kénytelen leszek ha ez a héten nem változik, mert hazavágja a kapcsolatunkat, amit egyáltalán nem akarok.


Ami még érdekes lehet, édesapámnak bipoláris zavara volt, 1,5 éve elhunyt, ön kezűleg vetett véget életének, viszont akkoriban én ezt a vártnál jobban viseltem, és én tartottam a lelket a családban többnyire. Hallottam többektől azt is, hogy lehet, hogy most jön ki rajtam igazán.


Kérlek titeket, kedves válaszolók, csak akkor írjatok bármit, ha komoly, ízetlen viccelődésekre sajnos most nem igazán vagyok nyitott.


Köszönöm előre is! F/21



2017. febr. 27. 12:19
 1/4 A kérdező kommentje:

Még annyit tennék hozzá hogy biztosan nem a párkapcsokatomban van a gond, segít ahogy tud mindenben, de neki is rossz látni ami velem történik mostanában .


Azért tudom ilyen biztosan mert minden más téren is kedvetlen és motiválatlan vagyok, régen mindig imádtam és élveztem a zenét, most bele élni sem tudom magam. Vagy például ezelőtt kiugrottam a bőrömből ha tudtam hogy este a barátnőmmel alszok vagy filmezünk, de persze most ez is kimarad, csak úgy vagyok vele hogy tök jó, és ennyi. A grafikát sem csinálom ugyan olyan szenvedéllyel, sőt nem is csinálom nagyon, igazából csak dolgozok, fizikai munkát végzek és ennyi. De hogy mit akarok az életemtől arról fogalmam sincs.

2017. febr. 27. 12:33
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyszerűen csak arról van szó, hogy művész beállítottságú ember vagy. Az ilyenek nehezebben tűrik a hétköznapok egyhangúságát, számukra nem kellően kreatív munkát, jobban keresik magánéletben is megállapodás helyett a változatosságot.
2017. febr. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ebben lehet valami, de nem tudom hogy hogyan tovább, és legfőképpen azt nem akarom hogy a barátnőm tovább szenvedjen miattam, mert ő is tud ezekről, nyilván ha gondom van látja, és az őszinteség elég erős alapköve a kapcsolatunknak, így nyilván kell beszélnem róla, még ha időnként rosszul is esik neki, mert ha ezt nem tenném meg szerintem már együtt sem lennénk.
2017. febr. 27. 12:43
 4/4 anonim válasza:
Hogy motiváljalak kicsit,régen olvastam már,itt ezen az oldalon pedig még talán soha,ilyen szépen megfogalmazott,értelmes,érzelmekkel teli kiírást.21 évesen nagyon kis értékes ember vagy.Biztos hogy a kudarc tette be a kaput nálad,hidd el,túl leszel rajta.A korodhoz képest,nagy rajtad a nyomás,hisz törlesztesz a családodnak,de közben megszűnt az állandó anyagi bevételed.Nagy nyomás ez mindenkinek,ez bizony fel tudja őrölni az ember normális életvitelét.Kiábrándult,motiválatlanná válik,és bizony még a libidója is odavész...Fiatal vagy,értelmes vagy,találni fogsz egy jó kis fix melót,minden rendbe fog jönni,hidd el.Ha pedig úgy érzed meg van a nagy Ő,nehogy elbaltázd,mert azt már nem biztos hogy mégegyszer meg fogod találni.Egyébként azt furcsállom,hogy te ilyen beállítottsággal mint amilyen vagy,egy ilyen pályát választottál,mert ez bizony nagyon ritkán szól a kiszámíthatóságról.Sógornőm is grafikus többek közt,de ő bírja ezt a fajta egyik napról a másikra élést.Én ezt mindig csodálom benne,mert pl. engem ez módfelett ki tud akasztani,nem bírnék így alkalmi melókból élni.Pedig neki is voltak nagyon klassz munkái,még a fabercastellnek is dolgozott német országban,és ha nagyon akarta volna fix melója is lehetett volna a cégnél,de ő egy igazi művészlélek,nem bírná elviselni azt hogy reggel 8-tól 4-ig be kelljen járnia,még csak egy hétig sem... :-)
2017. márc. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!