Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nektek meddig tartott a...

~Gold'Y# kérdése:

Nektek meddig tartott a kamaszkor? És milyen volt? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Azért lennék rá kíváncsi, mert nálam elég erős tünetek vannak, folyton egy dolgon jár az agyam, hullámokban tör rám egy furcsa, rossz érzés. Nektek ez meddig tartott, mármint a kamaszkor, és nektek milyen volt, mikkel járt, mennyire változtatok meg, és hogy lett vége? Honnan tudtátok azt, hogy elmúlt?

2017. márc. 1. 19:04
 1/2 anonim válasza:
Az érzelmi hullámzások csak egy jele a kamasz kornak, de lehet más oka is. A kamaszkor sok mindennel jár, és általában 18-20 éves korban a testi tünetek lezajlanak, az idegrendszeri változásokon is túl van az ember. De ettől még nem felnőtt. Az érzelmeket kezelni, uralni - ezt tanulni kell. Ne várd, hogy egyszer csak úgy ébredsz, hogy elmúlik, valamit kezdened kell ezzel. A kérdés, hogy mit akarsz. Van, akinél ez a rész (felnőtté válás, függetlenedés, érzelmi stabilitás) sosem következik be, mert nem teszi meg a szükséges lépéseket...
2017. márc. 2. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kb. 10-20 éves koromig tartott és rendkívül viharos volt, szélsőséges érzelmi hullámzásokkal járt, minden ellen lázadtam, belevágtam olyan dolgokba, amiket korábban el sem tudtam volna képzelni (ez pozitív hozadék volt, mert egy sereg félelmemet le tudtam győzni, pl. képessé váltam nyilvánosság előtt szerepelni, pedig nagyon szorongtam, de be akartam bizonyítani magamnak, hogy meg tudom csinálni). Nagyon vegyes időszak volt. Hol mély depresszió, hol tettvágy volt bennem, sőt, néha a kettő egyszerre. Lázadtam minden és mindenki ellen, balhékba keveredtem, mindent ki akartam próbálni, a már említett jó, és sajnos kevésbé jó dolgokat egyaránt. Feszegettem a határaimat. De ez fontos része volt az életemnek.

Nem egyik napról a másikra múlt el, hanem fokozatosan csengett le, nem is tudnám megmondani, hogy pontosan mikor.

2017. márc. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!