Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez betudható a kamaszkornak?

~Gold'Y# kérdése:

Ez betudható a kamaszkornak?

Figyelt kérdés
Mostanában van az, hogy napközben bevillan egy gondolatsor, vagy nem tudom mi, és olyankor egy nagyon kis időre elkap egy aféle gyomorgörcs, olyasmi érzés, mint amikor nem tanulsz órára, és érzed, hogy téged hívnak ki felelni, csak annál 100x rosszabb. Általában este szokott az lenni, hogy sokkal jobban vagyok, egyszerűen nem érdekel az egész, bevillan a gondolat, csak hát, nem izgat. Napközben szokott olyan lenni, hogy óráról-órára megváltozik a hangulatom, van amikor teljesen jól vagyok, van amikor nagyon rosszul. Mindez betudható a kamaszkornak?

2017. márc. 3. 21:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Simán. A hormonrendszered eléggé tombol, az a gondolkodást is befolyásolja, s az érzelmeket is.


Ha ez a szorongás egyre gyakoribbá válik, érdemes orvos segítségét kérni.

2017. márc. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

#1-es, szerencsére egyre ritkábbak lesznek, 2 hete még naponta 4-5x fordult elő. 2 hét múlva hétfőn lesz időpontunk pszichológushoz. Pszichiáternél már voltunk, ott csak gyógynövényes teát ajánlottak.

Köszönöm a válaszodat!

2017. márc. 3. 22:55
 3/3 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

Szívesen.

Valószínűleg a pszichológus többet tud majd segíteni, hiszen gyógyszeres terápiára nem szorulsz. Van az úgy, hogy a kamaszkori hormonfröccsök összezavarják az érzelmi -vagy a gondolati világot, s azt kis szaksegítséggel könnyen helyre lehet billenteni.


Örülök, hogy van támogatásod, és sok szerencsét!

2017. márc. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!