Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen személyiség zavarom...

Milyen személyiség zavarom lehet? Pszihopata lehetek?

Figyelt kérdés
Nem valami jó családi közérzetben nöttem eddig fel(verések,veszekedések,trágár szavakkal illettek kiskorom óta). Néha érdekelne hogy mit tennének az emberek ha halálhelyzetben lennének. Nincsenek mély érzéseim bármi és bárki iránt(ha lenne is elfelejtem egy perc alatt vagy csak műsírok amiben semmi érzés sincs) Soha nem sírtam még szomorúság miatt,mindig csak akkor amikor dühös voltam mert akkor nem tehettem semmit és csak tétlenségben kezdtem el hiztérikusan sírni. Csak 4 ember van akit magam elé helyeznék néha a többi nem érdekel. Szeretem a botrányt vagy ha valakit utálni lehet. Nem érzek semmi miatt megbánást. Régen felvágtam egy kisegeret csak hogy megnézzem milyen belülről. Kiskoromban szórakozásból folytogattam a csirkéket. Néha elborul az agyam és olyan leszel min joker(persze nem bántok senkit csak magamat) mi lehet a bajom a leirtak alapján?

2017. márc. 4. 22:31
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Ahogy szeretnéd utolsó válaszolo :)
2017. máj. 28. 09:32
 12/13 anonim ***** válasza:

Elmentél pszichológushoz kérdező?


7-esnek:

Aki a pszichológia szakon végzett,nem az lenne a dolga, hogy emberien viszonyuljon? Nekem fontos lenne a kérdező is és a 6-os válaszoló is. A "nem értesz hozzá,ne valaszolj" lekezelő. Mindezt úgy, hogy valószínűleg tényleg te értesz hozzá jobban, hiszen végigjartad a szakot! Én inkább úgy fogalmaznék, hogy "Szerintem nem így van ez 6-os válaszoló,hanem amúgy." És nem pedig fitogtatni, hogy te elvégezted a pszichológia szakot, mosolyfejjel. Ez bennem csak olyan érzetet kelt,hogy te azt mutatod, felettunk allsz,nem azt, hogy egyenrangú segítő vagy. Holott te esetleg tényleg jobban tudhatod,mint mi, az egyes személyiségi jellemzőket. De a stílus miatt távolságot érzek, nem pedig bizalmat.


Vagy csak kisebbségi komplexusom van?

Vagy neked 7-es mindenképp bizonyítanod kell, hogy jó vagy?

Még szerencse, hogy ez a kerdezonek meg se kottyan,mert nem tartozunk bele a 4 emberbe. :D


Elnézést,hogy messzire mentem hajnali mámoros oraimban. :)

2018. jan. 28. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Kedves 7-es. Biztosan tudod, hogy van olyan pszichológiai irányzat, ami meg sem különbözteti a pszichopatát és szociopatát, vagyis szinonimaként kezeli ezeket.

Sajnos a diploma annyit jelent manapság, hogy valamit hallottál a témáról, nem jelenti, hogy többet tudnál mint egy átlag ember aki alaposan utánajár a témának. Sajnos. Ezért ne légy már úgy oda meg vissza hogy van diplomád. Mellesleg aki pszichológusnak megy valószínűleg rengeteg lelki zavarral küzd önmaga is, innen jöhet a kisebbrendűségi érzésed, amitől olyan lekezelő vagy. Dolgozz ezen!


A kérdezőnek: sajnos egy pár leírt sorból nem lehet diagnózist felállítani, csak találgatni. Ezért el kellene menni szakemberhez, de a helyedben több szakembert is meghallgatnék (és nem kell velük megosztanod, hogy mit mondott a másik), mert ahogy írtam, a pszichiáterek/ pszichológusok is emberek ráadásul általában sok lelki gonddal, ők maguk is lehetnek elmebetegek, szociopaták/ pszichopaták, és ilyenkor nem biztos hogy másban is felismerik ezt, főleg ha a sajátjukról sem akarnak tudomást venni.


A különböző személyiségzavarokról jó összefoglalást találsz pl. Ronald J Comer: A lélek betegségei- Pszicholpatológia című könyvében, amiben esettanulmányok is vannak.

2020. jan. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!