Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bízhatok a pszichológus...

Bízhatok a pszichológus segítségében?

Figyelt kérdés

Elég sok problémám van, nem szeretném nagyon részletezni, de nagy vonalakban: szociális fóbia enyhébb jelei(knek mi számít enyhébbnek...), szorongás, önbizalom hiány, rossz stressz kezelés, feldolgozatlan gyerekkori traumák, depresszió, problémás kapcsolatkezelés.

Az utóbbi időben, valahogy minden rosszabb lett, és telnek az évek és rettegek, hogy soha nem tudok kilábalni ezekből a problémákból. Nem rég volt egy határozott gondolatom, hogy akkor elég volt és elmegyek dokihoz, de most megint nagyon bizonytalan vagyok, hogy tud-e nekem segíteni? És borzasztóan szégyellem már csak a gondolatát is, hogy beszéljek vele a bajaimról. A csoportterápia gondolata meg egyenesen megrémít.

Kérem csak azok válaszoljanak, akinek van tapasztalata a pszichológusokkal, nem hallomásból írt vélemények érdekelnének. Akik segítséget kértek tényleg segített nekik?



2017. márc. 9. 22:32
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
nekem a kendervirág segített.
2017. márc. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Szerintem nyugodtan fordulj pszichológushoz.Nekem sokat segítet.Én is önbizalom hiányos viltam,szorongtam,de féltem is.Abpszichológus nem fog kinevetni.Csak segíteni fog.Nekem ez döntő fontosságú volt hogy elmentem.Így sokkal boldogabb vagyok,a társaságokban is megvagyok és már nem is félek.☺
2017. márc. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
Hát ez az én személyes tapasztalatom: Én mindig magamat gyógyítottam. Nem is tudtam kellően megnyílni a pszichológusnak és, amikor már meg tudtam volna, akkor lelépett, kétszer volt ilyen. Nem bízom bennük. Szerintem ezeken a problémákon, amiket leírsz, nagyon sokat keresztül megyünk, mentünk és orvos nélkül. Amire te vágysz az a kapaszkodó, amit csak saját magadban találhatsz meg. A kulcsszó az az önfejlesztés. Neked kell elindulni az úton egyedül. Önfejlesztő könyvek, testmozgás, hobby, jó vallás, csapatba tartozni, sport körbe, sakk körbe, (ki mit szeretne kipróbálni) vagy bármilyen körbe többet ér, mint egy csoportterápia a sok "zombival". Amit esetleg kipróbálhatsz, az a családfa állítás - na ez jó! DE pszichológushoz járni, hogy a pénztárcáját tömd és hamis illúziókat táplálj magadban, hogy ő megért téged - Mert nem ért meg! Kulcsszavak alapján próbál vezetni a gondolataidon keresztül, hogy aztán kimond a megoldást, ami amúgy is benned rejtőzik. Ezeket te saját magadnak meg tudod tenni. Nagyon sok könyv van, amiből nagyon sokat profitálhatsz. Ha gondolod össze írom őket és elküldöm. A másik az önszuggesztió, ezen az úton is érdemes elindulni. Nagyon sok lehetőség van, hogy jobbíts az életeden.
2017. márc. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%

A pszichológus nem doki, nem orvos.

Nekem nem segített a egyik pszichológus "szakember" se, inkább udvariasan megpróbáltak megszabadulni tőlem, mert nem tudták mi bajom van...nem volt kellemes érzés.

Attól voltam sok-sok éves át depressziós, hogy tudtam, bajom van és senki nem tud segíteni rajtam !!!!!!

Nehogy már mielőtt "szakemberhez" megy az ember, rágja át magát több méter szakirodalmon, hogy elegánsan meg tudja fogalmazni, hogy szociális fóbiája van.

Valójában most már tudom, hogy mindig ez volt a bajom. De ez tudás nem "szakemberektől", nem iskolából van, hanem attól hogy van internet és tudok olvasni.

A Google-ból az is ki lehet szedni, hogy a szociális fóbián (enyhe változat) hogy lehet nagyon egyszerű módon segíteni. Elindulásnak itt egy magyar nyelvű cikk:

[link]

pár angol: [link]

[link]

[link]

[link]

2017. márc. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

örülök hogy ilyen jó hozzászólásokat kapott. a kendervirág mellé ajánlom Eric Berne könyveit. Legyél a saját pszichológusod.


[link]

2017. márc. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
60%

Tévúton jár az, aki azt hiszi, hogy önfejlesztéssel érdemi eredményeket lehet elérni. Valamennyit ugyan lehet, de a problémák túlnyomó része a tudattalanban van, amihez önmagában SENKI nem fér hozzá.

El sem tudom mondani, hány olyan emberrel találkoztam már, akik saját bevallásuk szerint már rendkívül fejlettek voltak önismeretben, mert könyvekből és az internetről elsajátították... aztán az első, bolhányi kis konfliktushelyzetben olyan viselkedést produkáltak, ami bizonyította, hogy nagyon nincsenek rendben...

Ezzel szemben látok legalább ugyanennyi ember, akik terápiára járnak. Össze sem lehet hasonlítani, hogyan viszonyulnak önmagukhoz és a problémákhoz.

A terápia pont arról szól, hogy az ember kap egy objektív és hiteles tükröt, amiben a megfelelő irányba alakíthatja magát. Aki könyvek segítségével teszi meg ezt, az tükör nélkül a saját fejében él, semmilyen visszajelzést nem kap és nem fogad el.

Épp a napokban fordult elő, hogy egy önmagát önismereti gurunak valló illető posztolt valamilyen féligazságot a FB-on és amikor az ismerősei tételesen cáfolták azt, akkor vérig sértődött, hisztizni kezdett. Aki egyedül akar önismeretezni az nem tudja kezelni a környezetből fakadó ingereket, a saját fejében jól elvan, de ha már emberi kapcsolatokban kellene létezni, akkor beüt a krach.

Ez kb. olyan, mintha valaki elolvasna pár szakácskönyvet, majd meggyőződéssel állítaná, hogy ő kiváló szakács, pedig még soha semmit nem főzött. Aztán amikor ténylegesen ételkészítésre kerül sor, jönnek a meglepetések....

2017. márc. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
66%
Utolsó látom, sosem olvastál még önismereti könyveket. A legtöbb/legjobbak azt hangsúlyozzák, hogyan alkalmazzuk gyakorlatban/éles helyzetekben a megszerzett tudást. Azon túl, hogy motivál, az olvasónak kell tennie saját magáért. Nekem meg inkább az a tapasztalatom, hogy aki önmagától nem képes fejlődni, változtatni, az a legkevésbé fog egy pszichológus tanácsára. De senki ne gondolja, hogy ez könnyű! Ez egy élet hosszig tartó munka. Mindennap tenni kell érte!
2017. márc. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
64%
Többször kellett mennem,mert nem tudtam megnyílni elsőre.Aztán sikerült elérnem a segítségével nagy haladásokat,nekem megérte,hogy elmentem
2017. márc. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is szociális fóbiás vagyok.

1 éve nagyon rosszul voltam,munkahelyi problémák miatt főleg,ami generálta a szorongásomat és a félelmemet.

Felkerestem pszichológust,és jártam hozzá kb.10-12 alkalommal.

Lehet,hogy emberileg jóindulatú,meg nem akarok rosszakat írni senkiről,de az ég világon semmit nem ért,csak nyelte be a pénzt.

2017. márc. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!