Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális ez egy pszichológusnál?

Normális ez egy pszichológusnál?

Figyelt kérdés

Járok több éve hozzá, és hát edig nem mondtam el neki h mi a bajom, vigyáztam arra is h nehogy megtudja.....aztán a ,,baj" egyre rosszabb lett és észre vette h nincs minden rendben és ezért elmondtam neki mindent, és a lényeg most jönn h: ő elmondta h neki is voltak hasonló bajai mint most nekem, azóta jobban figyel rám,(nem csak a terápián találkozunk) megölel, meg elakar vinni kajálni, azt is mondta h örülne neki ha a lánya lennék, ezek normális dolgok?

16l, ő meg nem tudom hány éves, de már az anyám lehetne....meg én nagyon kedvelem de nem akarok vele elmenni kajálni meg stb....



2017. márc. 9. 15:35
 1/5 anonim válasza:
90%
Válts pszichológust minél előbb.
2017. márc. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
45%

gyakran azért lesznek pszichológusok mert segíteni akarnak másoknak azokkal a problémákkal, amikre ők nem kaptak segítséget.


ha különben meg vagy vele elégedve mondd meg tisztán hogy jobb szeretnél csak a megbeszélt időpontokban találkozni, illetve hogy nincs kedved elmenni vele kajálni. de egyszer el is mehetnél, ha jól érzed magad vele.


Ha pedig nem érzed jól magad a társaságában, akkor nem valószínű hogy sokat segít a problémáidon.


Igazából egy pár jó barát és jó kapcsolat a családoddal jobb mint bármelyik pszichológus. De ez nem jelenti azt hogy a pszichodoki ne lehetne jó.

2017. márc. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
64%
A pszichológusod valószínűleg nem kiképzett terapeuta. Egy mélylélektani módszerekre kiképzett terapeuta fél év alatt megoldja a súlyosabb problémákat is, és nem kezdeményez magán jellegű kapcsolatot.
2017. márc. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
94%
Nekem 10 évvel hosszabbìtotta meg a szenvedésem egy hasonló terapeuta. Megkedvelt ... A szerepek keverednek ő nem a barátnőd, az életben szerezz barátnőket... És a kapcsolatotok sem egyenrangu, hisz a segítőd sokkal többet tud rólad, mint te róla. A keretek nagyon fontosak, ha ezt a pszichológusod lépi át, akkor állandóan rá fogsz támaszkodni...és feltételezem az lenne a cél, hogy önállóságra tanítson.. Valószínüleg saját magát gyógyítja veled, vagy nagyon sajnál...egyik sem jó. Légy bátor és kérdezd meg, miért hívott kajálni ? És miért ölelget? Kérdezz meg másik szakembert! Én váltanék a mai eszemmel!
2017. márc. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
95%

"Egy mélylélektani módszerekre kiképzett terapeuta fél év alatt megoldja a súlyosabb problémákat is"

Ez azért nem így van. Egy mélylélektani terápia MINIMUM fél év, de inkább másfél-két év, a lezáró szakasszal jóval több is lehet.


Kérdező: nagyon nem normális a pszichológusod viselkedése, ezzel többet árt, mint használ. Nem az a gond, hogy kedvel és ezt jelzi, de ezt tegye meg a terápia keretei között, az bőven elég.

A terápián kívüli kapcsolattartásnak van egy elfogadható szintje, például hogy felhívhatod, ha nagy szükségét érzed, meg ha az utcán véletlenül összefuttok, akkor nyilván ne fordítsa el a fejét. De az, hogy ülésen kívül találkozást, közös időtöltést kezdeményez, az nagyon nem egészséges. Egy barátnőm járt így a pszichológusával, évekre visszavetette őt az a pszichológus azzal, hogy barátkozni akart.

2017. márc. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!