Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normálisak az ilyen gondolatok...

Normálisak az ilyen gondolatok? Kérlek, bárki aki ért egy picit a gyászhoz, olvasson lejebb. Minden segítséget megköszönnék! 16/L

Figyelt kérdés

Pár hónapja (még nincs 2) életem talán eddigi legnagyobb traumája ért, ahol tragikus hirtelenséggel vesztettem embereket az èletemből. Nagyon megrazott a haláluk, bár nem voltunk legjobb baràtok, az a kis kötelék mindennél szorosabb most. A temetésük óta, úgy érzem mintha a halál gondolata és az attól érzett félelem követne. Rengetegszer álmodok, akár a sajàt halalomról/temetésemről vagy egy családtag, közeli barátéről. Ezek az àlmok nagyon nagyon megrázóak, és feltudom őket tökéletesen idézni, ami rám sose volt jellemző. A gyászhoz már volt sajnos közöm, mivel 16 éves vagyok, de ott nem "kínoztak" ilyen fajta álmok, esetleges néha panikroham szerü kitörések, mert annyira féltem pl amikor a nagymamam bejelentette hogy ők idén hosszú buszos útra megy, vagy ha anyukám akinek a halálaról már többször almodtam, nem ír hogy beért dolgozni. Ekkora lelki tramuánál normális hogyha ez megy a fejemben, vagy érdemes a mostani segítség mellett mást is felkeresni?

U.i.: megkérek mindenkit, hogy kérem ne írjanak semmi csúnyát, mert mem vagyok figyelemhajhasz és nem akartam kiirni nagyon sokaig ezt a kerdest nehogy azt higyjek hogy sajnaltatom magam, de ez az erzes mar felülkerekedik rajtam és sokat elvesz mindennapokból. Kérek mindenkit itt is, hogy csak olyat írjon amit ő is szeretne hallani ilyen helyzetben! Nagyon köszönöm, a választ...



2017. márc. 13. 01:08
 1/5 anonim ***** válasza:
77%

Sajnálom, hogy ez történt veled! nem tudok túl sok okosat írni, csak annyit, hogy a traumákat mindenki máshogy dolgozza fel, és, igen, az is érthető, ha ilyen álmaid és félelmeid vannak. Szerintem érdemes lenne egy pszichológust felkeresnek, valószínűleg tudna segíteni. Vagy talán az is elég, ha valamelyik családtagoddal tudnál beszélgetni erről.

Egyébként néha én is álmodok valamelyik szerettem haláláról, de szerencsére még egyikőjük sem halt meg.

2017. márc. 13. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Normális, viszont ha ez még sokáig fennáll, és nem tudsz visszazökkenni a normál kerékvágásba, akkor szerintem is keress föl egy ehhez értő pszichológust.
2017. márc. 13. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Még a 2 hónap az kevés idő.

fontos időszak ez az életedben, amennyire lehet, tehermentesítsd magad, akár menj át magántanulónak.

2017. márc. 13. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Érthetőek a félelmeid, szorongásaid. Most szembesültél azzal, hogy az élet véges, emberek hirtelen eltűnhetnek az életedből, akár fiatalok, egészségesek is... Ilyenkor óhatatlanul megjelenik a fantáziában, hogy mi van, ha a szüleimmel, nagyszüleimmel történik meg mindez? Persze az, hogy mindez érthető, nem jelenti azt, hogy egyedül kell küszködnöd a félelmeiddel, kérd szakember segítségét a gyászod feldolgozásához!
2017. márc. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Sajnos a szakember nagyon ritkán tud fogadni, és az esetet körbe övező médiafigyelem, sajnos még mindig tart. Nagyon nehèz feldolgozni ilyen formában, sajnos amiket làttam a média által, sokkolóbbá tette az egészet. De igyekszem, igyekszünk. Talán keresek mást szakembert...
2017. márc. 13. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!