Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan szabaduljak meg a...

Hogyan szabaduljak meg a szorongástól?

Figyelt kérdés
Kb 5 hónapja lettek pánikrohamaim az iskolában és utána elég sokáig voltak pánikrohamaim mert már attól féltem mikor jön a következő.Azóta mán jobb a helyzet nem szoktam úgy rosszul lenni de mindig szorongok mer mindig félek hogy mi van ha megint rosszul leszek.Nem az van hogy nem tudok elmenni sehova mer iskolába,boltba,stb el tudok menni és nem is szoktak jönni pánikrohamok de mindig bennem van a gondolat hogy majd megint jön egy másik és ez már nagyon idegesít.

2017. márc. 14. 00:28
 1/5 anonim válasza:
Nagyon sokaig voltak nekem is szorongasaim. Az igazsag az, hogy sajat magad viszed bele ebbe az allapotba, ugyanis ezen jar az agyad, ra stresszeled magad az egeszre. A megoldas pedig az, hogy amikor azt erzed hogy pl. nem tudsz elmenni boltba mert rosszul leszel akkor erot veszel magadon es elmesz, majd rajossz hogy nemtortent semmit, es csak az elmed szulte gatrol van szo. Ami lekuzdheto abban az esetben ha nem futamodsz meg elole, hanem szembe nezel vele. Mashogy nem fog menni. Magatol nem mulik el, es a gyogyszerek sem segitenek. Csak te tudsz rajta valtoztatni. Ezt sajat tapasztalatbol mondom. Sok sikert!
2017. márc. 14. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
El tudok menni boltba meg mindenhova csak mindig ott van aza gondolat és az idegesít és én is tudom hogy csak magamnak csinálom az egészet.
2017. márc. 14. 01:07
 3/5 anonim válasza:
100%
A boltos eset csak egy pelda volt. Ha tisztaban vagy vele, hogy magadnak generalod az egeszet, akkor tudatosan kellene tenned ellene. Vagyis pont ezekkel a felelmekkel kell szembenezned. Minnel tobbszor bizonyitod be magadnak hogy nem tortent semmi, annal konnyebben fognak elmulni ezek a gondolataid, es annal konnyebben fogod tudni kezelni a kesobbiekben az ilyen szituaciokat. Idovel akar az onbizalmadra is hatassal lehet az egesz.
2017. márc. 14. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ne küzdj!

Engedd el,és nem leszel a szolgája.

2017. márc. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Egyetértek a válaszolóval. Nekem csak szorongással kezdődött, féltem akárhova menni, mert felerősödtek a testi tünetek. A végén már pánikos tüneteim lettek, rohamok nem és direkt belekényszerítettem magam a helyzetekbe, mert az agyamnak vissza kell állnia. A folyamatos rettegés (a semmi miatt egyébként) már belém rögzült, így most ezt vissza kell fordítani.
2017. márc. 31. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!