Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért szégyellem, ha valamiben...

Miért szégyellem, ha valamiben jobb vagyok másnál?

Figyelt kérdés
Sokszor éreztem valamiféle kényszert, hogy szándékosan legyek rosszabb valamiben.
2017. márc. 16. 19:57
 1/9 A kérdező kommentje:
Ehhez még hozzájön, hogy úgy érzem kötelező alárendelnem magamat másoknak.
2017. márc. 16. 19:59
 2/9 anonim ***** válasza:

En is igy voltam pl a suliban utaltam ha nekem lett a legjobb a dolgozatom es majd elsullyedtem ha a tanar meg ki is hangsulyozta.

Azt sem szeretem ha valahol nekem a legjobb a ruham, telefonom. Pedig szeretem a szep dolgokat, de akkor is.

Rendesen elvezem, hogy az en kutyam a legrosszabb a kutyaiskolaban :D


Fura ez, nem tudom mitol lehet.

21/L

2017. márc. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Mutattak egy kutyát, aki nagyobb kutyacsoportban tökéletesen viselkedett, otthon pedig nem bírt magával. Én is pont ehhez a kutyához tudnám magamat hasonlítani :D


Amúgy hadd kérdezzem meg, jó csaj vagy? Csak azért kérdezem, hogy esetleg valami hozzáértőnek legyen kiindulási pontja.

2017. márc. 16. 20:31
 4/9 anonim ***** válasza:

Szüleid hogy reagáltak arra, ha valamiben jó voltál?

Gúnyoltak "dicséretekkel"?

Óvodában, kisiskolásként nem kaptál beszólásokat, amikor elértél valamit?

Nem kellett mindig nyerni hagyni a kisebbeket, pl. testvért?

2017. márc. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

"Szüleid hogy reagáltak arra, ha valamiben jó voltál? "

Hát, nem tudom. Biztos hecceltek néha. Egyébként inkább dicsértek, de az a baj, hogy kis dolgokért is megdicsértek, és megelégedtek velem.


"Óvodában, kisiskolásként nem kaptál beszólásokat, amikor elértél valamit? "

Nem tudom, nem emlékszem. Általános után nem volt részese az osztályközösségnek, erre utólag inkább büszke vagyok.


22 éves vagyok, de a sulis dolgokról kapásból nem igen tudnék beszélni. Egyébként azt is érzem, hogy provokálok másokat, ha valamiben jobb vagyok náluk.

2017. márc. 16. 20:39
 6/9 anonim ***** válasza:

Elso vagyok.


Szerintem kb. 10/7-8 vagyok.

Nem tudom igazabol, nem nagyon hiszem el ha dicsernek.


Engem elegge elhanyagoltak a szuleim, nem volt sosen eleg amit teljesitettem.

Matek 5helyett csak 4.

Ilyesmik, sosem dicsertek meg igazan.

2017. márc. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

6.: Értem.

Én elkezdtem egy sulit 2014-ben, év végén júniusban kirúgtak, otthon nem szóltak semmi rosszat. Aztán elcsesztem még egy évet. Utána pedig elkezdtem még egy sulit, ahol most is vagyok, de itt sem túl stabil a helyzetem.

Ezenkívül ennél nagyobb hülyeségeket is csináltam, de megértőek.

Nem dicsekvésből írom ezeket, nem vagyok rá büszke, de ez van.

Tudom, hogy ez így nincsen jól, meg életképtelen élősködő vagyok, de igazából semmi motivációm sincs. Szüleim nem küldenek el dolgozni, meg nem várnak el tőlem semmit sem.

2017. márc. 16. 21:28
 8/9 anonim ***** válasza:

En sem dolgozom, pedig abba hagytam a sulit.

Hasonlitunk egymasra.

Idegenek milyennek latnak?

2017. márc. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Falusi iskolába jártam, a többség nem volt túl jó képességű, műveletlenek voltak, nehezen ment nekik a tanulás, elég 'paraszt' családból származtak, nem volt érték számukra az olvasás meg a jó jegyek... Ahogy a szüleiknek sem, ezért ha nem is szegényen, de elég szerényen éltek.

2-3 lány volt még rajtam kívül, akik olyanok voltak, mint én. Mindig mi írtuk a jó dolgozatokat, mi kaptuk a jó jegyeket, mi jelentkeztünk, mi segítettünk a tanárnéniknek. Emiatt folyamatosan azt hallgattuk, hogy stréber, nyaller, buzgómócsing, okoska... nekem még az is a bűnöm volt, hogy szemüveget kellett hordanom, így aztán pápaszemes szuperokoska lettem a szemükben.

Volt, hogy órai munkára a kitűnő válaszaimért beírtak egy ötöst, aztán óra végén még egyet, én nagyon büszke voltam az első padban, a többiek pedig elkezdtek morogni és nevetni a hátam mögött, hogy tanárnéni kedvence, stréber, mit veri magát az ötösre... én meg annyira elszégyelltem magam, hogy inkább csúnyát mondtam a tanárnéninek, csak húzza ki az ötösöket. Feladtam saját magamat és az eredményeimet csak azért, hogy a sok tuskó befogadjon maga közé és ne tűnjek ki közülük.

Versenyekre is csak mi hárman jártunk, mi szavaltunk verseket, mi jártunk szakkörökre, a többiek tojtak rá magasról, utána pedig irigykedtek ránk. És ha 25 ember egyszerre utál, csak mert jobb vagy náluk valamiben (illetve jobban igyekszel), miközben régen jó cimborák voltatok, az elég kellemetlen tud lenni ahhoz, hogy kiváltsa belőled azt a kényszert, hogy inkább ne légy jó semmiben.

De ugyanez volt a pénz témával is. Sosem voltunk gazdagok, szimplán az a szerencse ért, hogy az én szüleim dolgoztak cigizés, kocsmázás, lottózás meg otthon s**gvakarás helyett. Így nekem megvolt az a luxus, hogy minden nap tudtam vinni magamnak szalámis szendvicset meg mellé egy müzliszeletet, sőt, még a sulibüfében is tudtam venni néha édességet vagy üdítőt.

És bár nekem akkor még mobiltelefonom sem volt, semmi drága holmim, sőt, a bátyáim kinőtt ruháit hordtam, mégis folyamatosan cikiztek, hogy mi milyen gazdagok vagyunk, hogy mi milliomosok vagyunk, nekünk mindenre van pénzünk, de közben folyton ott legyeskedtek körülöttem és kunyeráltak MINDENBŐL, nekem meg sosem volt szívem megtagadni tőlük, úgyhogy végül mindig mindenemet elszedték irigységből.

Úgy vetették a szememre, ha bármiben jobb vagy szerencsésebb voltam, mintha valami rossz dolgot követtem volna el. És hiába voltak rám büszkék a szüleim, egy gyereknek mégis csak az számít legjobban, hogy a "barátai", az iskolatársai mit gondolnak és főleg mit mondanak róla.

Ez sajnos mély nyomot hagyott bennem, sokszor azon kapom magam, hogy ha épp összejön valami vagy jól mennek a dolgok, akkor inkább nem mondom senkinek, nehogy rosszul érezze magát valaki miatta... miközben én folyton hallgatom mások dicsekvését vagy büszkélkedését.

2017. márc. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!