Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akkora trauma volt ez a kis...

Akkora trauma volt ez a kis semmiség, hogy még most sem tudom feldolgozni?

Figyelt kérdés

Régen, még olyan 4-5 eves koromban voltunk vásárolni es anyaek mondtak, hogy vehetünk egy játékot. Nekem 2 tetszett meg, de az egyik jobban. Mondtam anyaeknak, hogy azt szeretnem, mire ok mondtak, hogy az a játék hülyeség es vegyük meg a másikat. Minekután a szüleim hajthatatlanok voltak, megvettük azt, ami szerintük jobb. Igazából egy hétnél többet nem is játszottam vele. De meg sokáig szerettem volna azt a masik játékot, viszont a szüleim továbbra sem engedtek (egy kis műanyag dinoszaurusz volt, ami adott ki hangot es ment is).


Ma mar egy általános iskolás (felsős) lany vagyok, de meg ma is a sírás kerülget, ha visszagondolok, hogy mennyire akartam azt a játékot es most is ott van előttem tisztán a képe...


Igaz, hogy csak egy kb. két-harom ezer forintos cucc volt, megis akkora trauma volt ez nekem, hogy meg most sem tudom feldolgozni...


Felőlem nevezhettek engem bárminek, de egyszerűen nem tudom ezt feldolgozni SEHOGY. Pedig mar eltelt azóta majdnem egy évtized. 😢😢😢


Valaki tud segíteni? 😢😢😢


Köszönöm a segítő válaszokat!


2017. márc. 19. 11:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Jársz pszichológushoz? Ha nem akkor kéne.


Tudom hogy hülyén hangzik de én úgy vélem hogy az a dolog megvétele segíthet. Nyilván nem játszanál vele de a tudat hogy megvan szerintem segíthet

2017. márc. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
18%
Mindenkinek van ilyen élménye, ugyanis normális szülő tud nemet is mondani néha, hogy a gyereke 10 év múlva ne egy követelőző csitri legyen (ráadásul neked még annál az alkalomnál is vettek játékot, csak nem mindet, amit szerettél volna), de senki nem halt még bele, hogy nem kapott meg mindent az esetek 100%-ában, amit kiejtett a száján. De a te szüleid ezek szerint elkéstek a neveléseddel, mert tíz év után is azon durcizol, hogy egyetlen egyszer nem kaptál meg mindent, amit akartál. Ez neked a gyermekkori trauma? Röhejes kis elkényeztetett fruska vagy.
2017. márc. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#2 mi az, hogy meg annál az alkalomnal is vettek nekem játékot, csak nem annyit, amennyit szerettem volna??? Ki mondta, hogy mindkettőt akartam??? Azt irtam, hogy kettőt tetszett meg, de az egyik jobban es azt az "egyiket" szerettem volna megkapni, tehát NEM MINDKETTŐT.


Es az mi, hogy durcizok, hogy nem kaptam meg egy olyan játékot a millió közül, amit akartam? Sosem voltam követelőző, sosem hisztiztem, nem durciztam semmiért. Es ez sem durci, hanem amint irtam: nem tudom feldolgozni.


Es meg egy kerdes: ebből az egészből neked megis honnan jött le, hogy "röhejes, elkényeztetett kis fruska" vagyok??


Ennyi rosszindulat egy emberben... Remelem azért Veled nem igy bánnak/bántak otthon, hogy ilyeneket írsz...

2017. márc. 19. 14:37
 4/7 anonim ***** válasza:
47%
Nekem ezer játékom volt, de az anyagiakon kívül semmit nem adtak meg, rendszeresen vertek és megaláztak. Szívesen cseréltem volna veled. Nekem nem az a gyermekkori traumám, hogy nem kaptam meg valamit, amit annyira de annyira szerettem volna, hanem hogy egyszer anyám szó szerint ag.yon akart ve.rni, és meg is tette volna, de sikerült elbújnom egy szekrény mögötti résbe, és ott meghúznom magam. Na, ehhez mit szólsz?
2017. márc. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#4 szegény... 😢 Nagyon sajnálom, hogy ilyen gyerekkorod volt. Remelem egyszer sikerül feldolgoznod es egy sokkal jobb életed lesz. 😢


Viszont a Te eseted is bizonyítja, hogy nem mindenkinek ugyanaz a trauma. Akinek ilyen élete volt, mint Neked, annak az a trauma. Viszont nekem, akinek minden jo volt az életében, harmóniában élt a családjával, ez is traumakent hatott rám, mert mint egy normális, szerető család tagja, akkor meg nem is tapasztaltam szinte semmi rosszat.


#4 tényleg nagyon sajnálom 😢 De attól meg, hogy Neked ilyen életed volt es Neked ez a trauma, nekem nem biztos, hogy az. Ez relatív mindenki számára.


Nem tudom elégszer mondani, hogy remelem, egyszer majd minden jobb lesz az életedben es bár ez most műnek es nyalasnak hangzik, komolyan gondolom es ez szívből jon.


Hajrá! :)

2017. márc. 19. 22:14
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, hogy ilyen bunkó voltam veled. Mostanában egyre gyakrabban vezetem le a feszültséget vadidegen enbereken, és éppen te voltál "kéznél". Csak amikor olvastam a kérdésed, eszembe jutott egy csomó alkalom, amikor megaláztak és nem tudtam felfogni, hogy te egy játékon vagy kiakadva... de átgondolva meg lehet érteni téged. És elképesztő, hogy akkor is ilyen kedves maradsz, amikor ilyen szemét stílusban írnak neked...


Ritka az olyan ember, mint te. Minden jót Neked! Remélem, továbbra is ilyen jóindulatú maradsz.

2017. márc. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát szerintem ez a fajta mentalitás a szüleidtől, nem csak ebben az esetben jelent meg, csak valamiért erre hegyeződött neked ez ki. Gondolom, csomó más esetben is figyelmen kívül hagyják mit is szeretnél, és rád erőltetik a saját akaratukat, és elnyomnak.
2017. márc. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!