Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Legális, hogy 1 hónapra...

Legális, hogy 1 hónapra befektettek pszichiátriára bipoláris zavarral?

Figyelt kérdés
Múlt nyáron történt... És azért nem engedtek nyíltra, mert nem beszélgettem nálam 2X idősebb elmebetegekkel.

2017. márc. 24. 17:25
 1/7 anonim ***** válasza:
És ez most jutott az eszedbe?
2017. márc. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Most volt kedvem megkérdezni.
2017. márc. 24. 17:47
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen. De az orvosi kezeléseket vissza lehet utasítani saját felelősségre, ha valaki cselekvőképes és elmúlt 18. (Ha nem múlt el, akkor is, csak akkor a szülő dönt.)
2017. márc. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
47%
Ha idestova 1 év után jött ez elő benned, hogy ide kiírd, valószínű megvolt rá az okuk...
2017. márc. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

Ha nem egyeztél bele, akkor lehet, hogy nem volt legális. Az egészségügyi törvény szerint csak akkor lehet valakit a beleegyezése nélkül zárt osztályon tartani, ha ún. "veszélyeztető" magatartást folytat. A veszélyeztető magatartás ugyanaz, mint amit régebben úgy hívták, hogy ön- vagy közveszélyes.


Te tudod, milyen voltál... Ha elkövettél öngyilkossági kísérletet vagy valami ilyesmire utaló jelet, akkor már rádhúzhatják azt, hogy önveszélyes voltál. Ha pedig esetleg másokkal viselkedtél agresszívan, akkor azt, hogy közveszélyes voltál. De ha semmi ilyesmit nem csináltál, és nem is egyeztél bele a zárt osztályos kezelésbe, és még egy gyengébb pillanatodban sem tudtak aláiratni veled valamilyen orrod elé dugott papírt, amelyben az is állt, más szövegek mellett, hogy beleegyezel a kezelésbe... - akkor törvényellenesen tartottak bent.

Vsz. elég sok emberrel megcsinálhatják. Én ismertem olyat, akit 4 hónapig tartottak bent törvényellenesen.


De nem hiszem, hogy ennyi idő után érdemes ezen rágódni, úgysem tudsz semmit csinálni. A kórházvezetés a saját pszichiátriája mellé áll, ha megpróbálsz náluk panaszkodni. A betegjogi képviselő a pszichiáter főorvosnak várhatóan inkább barátja vagy tisztelője, mint ellenfele, Téged meg vsz. simán betegnek néz, ha hozzá próbálsz fordulni. ÁNTSZ vizsgálat több hónap, mire elindul, és nem tudom, lehet-e tőle bármit is várni. Ügyvédet nagyon nehéz találni ilyen esetekhez, és különben is drága és mit is akarnál vele, hiszen mindössze 1 hónapot voltál bent. Radó Ivánékhoz (PÉF) lehet fordulni, de ennyi idő után, nem hiszem, hogy bármit is foglalkoznának egy ilyen üggyel, annál sokkal több dolguk van. Szcientológusok (Állampolgári Bizottság...) felejtősek, hozzájuk semmiképp nem tanácsos fordulni, évekre elássa magát mindenki szemében, aki megteszi. Rendőrségen vsz. az égvilágon semmit nem fognak csinálni egy ilyesmi panasznál.


És ha bárhol is elkezdesz panaszkodni a pszichiátriára, nehogy véletlenül valamikor is újra visszakerülj.


Egy ilyen pszichiátria, illetve pszichiáter főorvos elég atombiztosan kiépült kapcsolatrendszerrel rendelkezik minden irányban, és vsz. csomó feljelentést túlélt már korábban. Nem érdemes ezen rágódni, vannak akik Nálad sokkal rosszabbul jártak.

2017. márc. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kösz a hozzászólást!

Csak az zavar, hogy teletömtek 1 csomó szarral. Azóta is tompább vagyok a világra.

2017. márc. 25. 22:25
 7/7 anonim válasza:

Hát igen, ezt az én ismerőseimmel is megcsinálták, ezeknek a gyógyszereknek egy része alapból ilyen. Az egyik gyógyszerről még azt is mesélték, hogy jutalékot kaptak utána a pszichiáterek, ha felírták, de itt nem akarok nevet mondani.


A nagyobb baj szerintem, hogy még a járóbeteg-szakrendeléstől sem mindig olyan egyszerű megszabadulni. Ha neked sikerült, akkor örülhetsz. Nekem az egyik ismerősöm még a klubházasoktól sem tud megszabadulni.

2017. márc. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!