Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha a pszichológusom azt...

Ha a pszichológusom azt mondta, hogy nem vagyok skizofrén, hihetek neki?

Figyelt kérdés

Rögtön első alkalom után ezt mondta, aztán 2 hónapig jártam még, és továbbra is ezt mondta, hogy nem ez a bajom, hanem valami gyerekkori trauma (apu alkoholista volt akkoriban) folyamatos félelemérzetet okoz, és bebeszélek magamnak nem lézető dolgokat (pl hogy 16 évesen meg fogok halni, mert recskázom (mivel egy tanár viccből azt mondta, hogy aki korán kezdi, korán végzi, nos, én komolyan vettem)), vagy mert egyszer száraz volt a szám, és évekig azt hittem, hogy rothadóan büdös. Mire végre elhitették velem, hogy nem az.


Már nem járok hozzá, mert neki sem hittem el teljesen. De ő azt mondta, hogy még folytatni kell az órákat.


Szóval a pszichológusnak meg tudja mondani ránézésre, meg beszélgetés alapján? (8000 Ft/óra a díja különben).



2017. márc. 24. 22:13
 1/8 A kérdező kommentje:

Csak óvatos válaszokat kérek és hozzáértőktől, mert hihetetlennek tűnő dolgot is komolyan tudok venni magammal kapcsolatban. Persze mindig csak rosszat. Ez ilyen hipochondria?


Egyébként 32 éves férfi vagyok.

2017. márc. 24. 22:20
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha egynek nem hiszel, menj többhöz.

Másrészt gondold át. Miért hazudna? Előnye származik belőle szerinted? Azért tanult éveken át, hogy NE segítsen embereken?

De ha meg akarsz bizonyosodni, menj el másik pszichológushoz is.

2017. márc. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg ha megprobalnal egy masik pszichologust? Ezen az oldalon tuti nem fog tudni senki diagnosztizalni es a pszichologus meg azert tanul, hogy tudjon. Az is igaz, h nem minden pszichologus jo, de attol meg eleg sok jo is van kozottuk. Ha elmesz egy masikhoz es ugyan azt mondja, mint az elso, valoszinuleg igazuk van.
2017. márc. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Arra gondoltam, hogy esetleg azért hazudott, hogy engem nyugtasson, vagy jó útra tereljen.

De heti egy alkalom alatt ő megállapítja, hogy az vagyok-e, vagy sem?


Az a baj, hogy közben röhejesnek találom, hogy itt szenvedek, mert valahol tudom, hogy nem vagyok az, de mégis minden nap depressziós vagyok, ha eszembe jut ez a félelem.


Kipróbálok akkor egy másikat is, köszönöm a kedves válaszolóknak :)

2017. márc. 24. 22:40
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem hazudott, semmi oka rá. Az ilyen irreális félelmeidet próbáld meg úgy nyugtatni, hogy átgondolod logikusan a dolgot. Lenne rá oka? Nem. Persze mindent meg lehet magyarázni, de maradjunk a józan paraszti észnél :)

~8 alkalommal voltál nála, tehát bőven elég, hogy megállapíthassa addig.

2017. márc. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A pszichológus nem hazudhat. Még segítő szándékkal sem. Úgy értem, hogy tilos neki. Amúgy sem tudom elképzelni, hogy egy pszichológus letagadná a páciense betegségét. Persze, elméletileg minden megtörténhet, de a gyakorlatban nagyon valószerűtlen. Én kizártnak tartom.
2017. márc. 25. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha neki nem hiszel, érdemes felkeresned másik szakembert. Klinikai szakpszichológus végzettségűt javasolnék neked.
2017. márc. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem skizofrén vagy, hanem kényszerbeteg.
2017. jún. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!