Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek? Ez az egész dolog...

Stewie200 kérdése:

Mit tegyek? Ez az egész dolog tonkreteszi az eletemet! Bovebben lent

Figyelt kérdés

Eloszor is szeretnem kerni hogy akinek negativ velemenye van ezzel kapcsolatban az most tartsa magaban,es ha nem tud segiteni ne is irjon ide! Igazabol vegszuksegbol kerek itt segitseget mert szemelyesen SENkINEK nem tudok beszelni errol, de ugy erzem kezd tonkremenni az eletem..

Transzexualis vagyok. Gyerekkorom ota erzem hogy "mas" vagyok de ugyebar tinikent tudatosolt bennem, es kb. 4 eve, hogy teljesen megvaltozott a kinezetem,a viselkedesem es minden mas. Vannak barataim,ok se tudjak hogy transzexualis vagyok,de lehet hogy a kinezetembol meg a viselkedesembol sejtik. Anyammal es a baratjaval elek, ok se tudjak sajnos nincs veluk jo kapcsolatom. Egy darabig ugy voltam vele hogy kit erdekel,kibirom ezt de nem. Ugy erzem mindenkinek hazudok, es nem tudom mit tevo legyek. Iden erettsegizek,jelentkeztem egyetemre, de ugy erzem nem tudom megcsinalni egyiket se. Nincs onbizalmam es motovacio pedig 0... Mivel meg tanulok es nincs tul sok penzem igy pszichologushoz sem tudok fordulni. A masik hogy anyamek nem is nagyon engednek sehova peldaul bulizni hogy kicsit felszabadult legyek,ha ki is enged utana mindig balhe van. Nagyon gondolkozok az ongyilkossagon,vagy hogy eltunjek valahova messzire aztan lesz ami lesz. Mindent tonkretesz ez az egesz, es tenyleg nemtudom senkinek elmondani. Kerem aki tud segiteni az irjon (akar privatban) aki hasonlo helyzetben van az is irhat! Koszonom hogy elovastad



2017. márc. 25. 11:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Minden ember olyan amilyen. Vannak tulajdonságok amik a génjeinkbe vannak kódolva. Te ezért mem vagy hibás. Pont annyira tehetsz erről mintha vakon születtél volna. El kell fogadnod saját magad. Élni az életedet a saját igényeid szerint. Egy anya mindig azt akarja, hogy a gyereke boldog legyen. Ha más emberként élsz mint aki vagy akkor oda vezet hogy folyamatos harcban leszel saját magaddal. Egy idő után kikészít. Mindeig lesznek körök akik kirekesztenek és mindig lesznek olyanok amelyek elfogadnak. Nekem nincsenek ilyen gondjaim, vannak helyette másabbak, viszont ez általánosságban igaz. Nem azoknak a köröknek kell megfelelni amelyek elvárásokat fektetnek, hanem azokat kell megtalâlni ahol feltétel nélkül elfogadnak. Máshogy nem igazán lehet megoldani. Anyád előtt vállald fel, lehet hogy hírtelrn nem fog túl megértő lenni, de ha szeret elfogadja.
2017. márc. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

Szia!


Én nagyon átérzem amiket leírtál, nekem is vannak hasonló problémáim. Ami teljesen biztos, hogy muszáj pszichológushoz menned, mert ez már nagyban kihat az életedre, és nagyon negatívan. Pszichológushoz tudsz menni ingyen is, támogatja a tb, van szakrendelés. Nem muszáj a szüleidnek szólni róla, ha úgy érzed nem értenék meg. Felkeresel egyedül egy ilyen rendelést, és ott nyugodtan elmondhatsz mindent, segíteni fognak. Először hívd fel, aztán ott elmondanak minden továbbit, mi a menete. Nem tudom hol laksz, mennyire laksz nagyvárosban, de mindenképp létezik támogatott pszichológus, csak sajnos kevés, ezért kézenfekvőbb magándokihoz menni.


A legfontosabb, hogy mindenképp kérj segítséget, ne tegyél kárt magadban. Hidd el, nekem is voltak/vannak ilyen gondolataim, de ha segítséget kapsz, át fogsz értékelni mindent, megszereted önmagad. Mert nincs veled semmi baj. Sajnos Magyarország mentális téren borzasztóan fejletlen, a transzexualitás nem egy betegség! :) egyáltalán nem! :) csak a társadalom súlykolja ezt belénk, ez az ami miatt rosszul érzed magad, de ha valaki segít rendbe tenni a gondolataidat, megismered önmagad, akkor boldog és kiegyensúlyozott leszel! Az pedig, hogy úgy érzed senkinek nem tudsz róla beszélni, nagyon nem tesz jót. Egy független ember sokat tudna neked segíteni, aki nem ítélkezik, és kívülről, objektíven tudja látni a dolgokat.


Hidd el, nagyon sok ember megért téged, aki kicsit is felvilágosult, értelmes. Nagyon nehéz ebben a világban másnak lenni, sajnos ez így van. De ha sikerül megerősödnöd, akkor máshogy fogsz tekinteni mindenre. Én egy éve járok terápiára, nagyon hosszú út van előttem, de nagyon sokat segített máris. Nekem sem volt jó a kapcsolatom a szüleimmel, sok minden feldolgozatlan maradt, traumák, rossz kapcsolat... De egyre jobban tudom kezelni. Én már elköltöztem otthonról, egyetemre járok. Azt tanácsolom neked is, ami nekem bevált, hogy ha esélytelennek érzed, hogy beszélj őszintén a szüleiddel, hogy elfogadjanak, vagy segítséget nyújtsanak, akkor nem tudsz mit tenni, őket nem tudod megváltoztatni, ezért adj bele mindent az érettségibe, és tegyél meg mindent érte, hogy felvegyenek az egyetemre! Ezáltal elkerülhetsz otthonról, (ha jól gondolom, hogy más városban van az egyetem), dolgozhatsz magadon. Nekem ez sokat segített. Néha úgy érzem vége a világnak, szorongással küzdök, de tudom, hogy van belőle kiút!

Mit gondolsz, a barátaidnak sem tudnál róla beszélni? Ha úgy érzed nem, akkor se keseredj el, mert nem vagy egyedül! És nem kell úgy érezned, hogy mindenkinek hazudsz, ez a nyomás miatt van, amit amiatt érzel, hogy nem fogadnának el, így, ahogy vagy, és ez mások korlátoltsága miatt van. Ezért te nem vagy hibás. Én máris elfogadlak így, mert tudom, hogy ez nem rossz dolog, nincs vele semmi baj. És ha én rájöttem erre, vannak még, akik szintén.

2017. márc. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! 2-es, írok privátot ha nem gond
2017. márc. 25. 16:50
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
De, a transzszexualitás betegség, és nem veled született, hanem bizonyos pszichés kórfolyamatok szövődménye Pl. regressziós hipnózissal lehet felderíteni, hol, mikor, mitől kezdtek "félrecsúszni" a dolgok. De már a beszámolód is elég beszédes: csonka család, önbizalomhiány, motivációs problémák, elnyomó szülők, menekülési-öngyilkossági gondolatok... Ugye nem képzeled, hogy ezek mind a veled született "transzszexuális adottságodból" következnek?
2017. márc. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ne veszítsd el az önbizalmad, teljes értékű ember vagy. Semmiképpen nem beteg, akárhány tudatlan mondja is ezt.


Nagyon sok hozzád hasonló ember él a transzneműséggel, de a legtöbben láthatatlanok a társadalomban. Rengeteg ember támogat is, csak az ilyen fórumokra (mint pl. a gyakorikerdesek.hu) kevesen írnak.


Ha nincs lehetőséged pszichológushoz fordulni, akkor keress transz közösségeket, ahol segítséget kaphatsz és tanácsokat nálad tapasztaltabbaktól. A lehetőségeid függenek az életkorodtól is.

2017. márc. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat,a privatokat is. Amint elkerulok innen (remenyeim szerint juliusban) probalok lepni valamit
2017. márc. 27. 22:48
 7/7 anonim válasza:
Én is beszélgetnék veled, bár úgy látom már sok felajánlott segítséget kaptál.:)
2017. máj. 1. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!