Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Olyan súlyos szorongásom van...

Olyan súlyos szorongásom van már régóta, gyógyszerek nem hatnak és úgy érzem, ha történne valami durva stresszel járó dolog, abba konkrétan beledöglenék, úgy nem bírom a stresszt. Más is érez így?

Figyelt kérdés
Sok fajta gyógyszerrel kísérleteztek már rajtam, egyik se használt, volt olyan amitől majdnem meg is öltem magam, úgy elborította az agyam. Dolgozni sem tudok, kb szünet nélkül minden nap érzem a szorongást, hihetetlen feszültséget, stresszt magamban. Ahhoz is be kell nyugtatózzam magam, ha átmegyek a postára, vagy a boltba. Néha már attól tartok, hogy tényleg kapok egy infarktust, vagy egy agyvérzést. Nincs életem, épphogy vegetálok csak. Néha azt érzem csoda, hogy még élek. Szünet nélkül egyedül vagyok minden áldott nap, a párom, akivel egyébként sem érzem, hogy van közös jövőnk, itthon sincs soha, külföldön dolgozik. Barátnők elkoptak, testvérem nincs, anyám kitagadott mert mentális beteg vagyok. Nincs senkim kb. Életképtelennek érzem magam. Nem is gondolom, hogy ilyen állapotba túl sok időm lenne vissza. Nem azért mert meg akarok halni, hanem mert egyszerűen nem fogja bírni a testem a folyamatos szorongást ami dolgozik bennem. Szedem az antidepresszánst ami nem hat semmit kb, kértem már a pszichiátert, hogy váltsuk le, mert nem hat, de nem cserélte le, hanem adott helyette olyan szorongásoldót (rilex) amitől másfél hét múlva elkezdtem tervezni az öngyilkosságot. Majdnem kórházba is kerültem. Visszatértem a frontinra, de abból is egyre több kellene, mert egy 0.5-östől kb 2 óráig érzem elviselhetőbbnek az állapotom, és már tudnám zabálni tovább. Ahol élek csak ez az egy pszichiáter van, pszichologus nincs is a városba. Jártam már 2-höz régebben, de semmit nem segítettek, csak pénzkidobás volt. Elegem van a gyógyszerekből, a próbálkozásokból, és hogy egy kínszenvedés az életem. Kb 2 éve tart ez az állapot. Mit tegyek?
2017. márc. 28. 10:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
A kérdező eltűnt. :(
2017. márc. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Nem tűntem el, köszönöm a válaszokat! Rajtam szerintem csak az segítene, ha teljes levegőváltás lenne. Hátam mögött hagyhatnám a szar kapcsolatomat és a retardált anyámat aki szívja a vérem amikor csak lehetősége van rá. Különben végem. Ennyi... Nem feltétlen azért mert kinyírom magam, hanem mert beleőrülök a szar életembe, hogy nem latok kiutat és a folytonos szorongás, meg depresszió előbb utóbb megbosszulja magát..
2017. ápr. 2. 21:44
 13/16 A kérdező kommentje:
Ha nem lenne ilyen durva a szorongásom,rég léptem volna.
2017. ápr. 2. 21:45
 14/16 anonim ***** válasza:
Az anyukáddal miért tartod még a kapcsolatodat? nem is értem... nyilván ki kell lépned és el kell indulnod a saját magad útján, de előbb stabilizálnod kell gyógyszerekkel és segítséggel, valamint önerővel magadat, aztán pedig elkezdhetsz gondolkodni a megoldási módokon. Baráthoz költözés ideiglenesen?
2017. ápr. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
A barátnőim már mind családosok 1-2 gyerekkel, férjjel... Nem igazán van semelyiknél egy üres szoba, meg nem is akarnék egy család nyakába akaszkodni. Ha ismernék olyat akinél esélyt látnék, hogy ideiglenesen meghúzzam magam úgy, hogy ne okozzak kellemetlenséget, már szerintem megtettem volna. Az a durva, hogy van olyan barátnőm, akinek szintén egy rakat sz.r a kapcsolata a férjével, mégis szült 2 gyereket, és nem roskad bele az idegbe. Pedig sokszor elköltözött már gyerekkel haza az anyjáékhoz, majd vissza... nem is értem... persze nem vagyunk egyformák, meg nem is lehet összehasonlitgatni az egyik ember életét a másikéval, de akkor is. Ha őt nézem, hogy mit bír idegileg, hozzá képest elég szánalmasnak érzem magam. Bár ő szerintem beletörődött, mondván mit tud csinálni 2 kisgyerekkel, én meg nem birok beletörődni és nem is akarok, hogy boldogtalanul éljek. Valószínű ezért van bennem ekkora ellenállás és az ebből adódó szorongás. No meg az anyagi helyzetből adódó tehetetlenségérzet miatt.
2017. ápr. 3. 13:03
 16/16 anonim ***** válasza:
Hát vigyázz, hogy nehogy az ő sorsukra juss, mert sajnos a legváratlanabb helyzetekben szokott becsúszni a baba, akaratodon kívül és úgy megélni egy kapcsolatot, hogy benne vagy egy szar kapcsolatban, a te esetedben meg még egyedül is vagy, hát nagyon nehéz lenne gyerekkel... belefáradtak, lemondtak a saját boldogságukról, elfáradtak, de semmiképp sem szabad, hogy az ő példájukat kövesd.
2017. ápr. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!