Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kell orvosi beutaló?

Kell orvosi beutaló?

Figyelt kérdés

Sziasztok, tegnap voltam orvosnál. Viszont, az orvos nem volt már ott csak az asszisztens. Beszélgettem vele a betegségemről. Elmondtam neki, hogy halálfélelmeim vannak. Tünetek alapján ő is arra gondol hogy halálfélelem. Ajánlott a közelben egy ingyenes orvost. (pszichológust)


Nos nekem kell oda beutaló a háziorvosomtól?


És azt szeretném még kérdezni, hogy mi a különbség a pszichológus és a pszichiáter között.



2017. márc. 29. 19:52
 1/3 anonim ***** válasza:
A pszichológus nem orvos. Nem kell hozzá beutaló, csak megbeszélitek az időpontot, azt kifizeted az árát. A pszichiáter orvos. Hozzá sem kötelező a beutaló, de sokkal előrébb vagy, ha van. Ugyanis a háziorvos ha ad beutalót, előtte kivizsgáltat ( labor, röntgen, szív ). Úgyhogy ez ki van zárva, mármint hogy ezek okoznák a tüneteidet. Ha meg ezt kihagyod, akkor lehet hogy mindössze egy hasgörcsöd van, de a pszichiátert ez nem érdekli. Úgy veszi, ha már hozzá mentél, akkor tutira pszichi bajod van.
2017. márc. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nekem azt mondta az asszisztens hogy van a közelben ingyenes pszichológus.


Lehet, hogy előtte el kellene mennem teljes kivizsgálásra. De őszinte leszek. Elhagytam az okmányaimat. (Abban volt mindenem.) Személyi,lakcím kártyám meg van csináltatva. De Taj kártyám nincs... 3 hete szűnt meg a munkahelyem is...

2017. márc. 29. 20:13
 3/3 anonim ***** válasza:
Akkor csak magánhoz mehetsz és a biztosításodat, papírjaidat mielőbb rendezd.
2017. márc. 30. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!