Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy mentális beteg ember...

Egy mentális beteg ember képes lehet valaha önálló életet élni?

Figyelt kérdés
Hétköznapi dolgokra gondolok, például egyedül megoldani a problémáit, lakni, munkát keresni és dolgozni, vásárolni, tömeg közlekedni stb. Azért írtam ilyen hétköznapi egyszerű dolgokat, mert konkrétan ilyenekben van elakadás, például jelen helyzetben egyedül nem tud kimozdulni a házból. Fordulhat ez még?
2017. márc. 31. 14:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Attol fugg milyen betegseg es mennyire sulyos.


Ha gyogyszerekkel kezelheto, akkor van eselye az onallo eletre.

2017. márc. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Attól függ, milyen mentális betegségről van szó. Sokat segíthet, ha pszichiáter kezeli a beteget, emellett érdemes pszichoterapiára is járni betegségtől függően.
2017. márc. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom pontosan a betegsége nevét, de azt tudom, hogy erős szorongással járó betegség, ezért nem mozdul ki egyedül még az utcára sem, csak akkor, ha valaki kíséri.
2017. márc. 31. 14:13
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Talán generalizált szorongás lehet, szociális fóbia vagy pánik. Mondjuk ezek általában együtt is járnak. Kezeli pszichiáter? Ezeket a betegségeket gyógyszerre plusz terápiával szépen helyre lehet hozni, én is voltam ebben a helyzetben.
2017. márc. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
*gyógyszerrel
2017. márc. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Jelenleg még nem kezelik és nem szed gyógyszert, arról tudnék, ha igen. Sokáig nem volt felismerve a probléma, mostanában szánta el magát arra, hogy végre részt vegyen kezelésen. A gyógyszerektől biztos rendbe jön majd? Visszakaphatja a régi önmagát?
2017. márc. 31. 14:18
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó szakember kezeli, aki valóban lelkiismeretes, akkor igen helyre jöhet teljesen. De a gyógyszereknek idő kell, minimum 1 hónap mire az antidepi elkezd egyáltalán hatni, addig a nyugtató tud segíteni. Viszont ennél mélyebbre kell ásni, pszichiáter mellett pszichológushoz is kellenne járni szerintem, aki feltárja a problémákat és segít végleg megoldani őket.
2017. márc. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Nagyon aggódom, azonban kicsit megnyugtattak a pozitív válaszok! Remélem a kezelés sokat segít majd és minél hamarabb gyógyulni fog! Még egyszer köszönöm mindenkinek!
2017. márc. 31. 14:25
 9/10 anonim ***** válasza:
Örülök ha tudtam segíteni, mihamarabbi gyógyulást kívánok!
2017. márc. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen betegség.


Szerinted ki alkalmaz egy beteg embert,aki a munkáját sem tudja ellátni?Hát kb senki...


Attól is függ miben nyilvánul meg a szorongás....

2017. márc. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!