Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akik a pszichiátriai gyógyszer...

Akik a pszichiátriai gyógyszerek ellen vannak, azok mit tudnak javasolni helyette? Az internet tele van uszító demagógiával.

Figyelt kérdés

Pl. a szcientológiai egyház vagy Szendi Gábor írásai.


Természetesen a pszichiátria, neurológia sajnos az orvostudomány legfejletlenebb ága, még mindig alig van fogalmunk az agy pontos működéséről, ebben is egyet tudok érteni.


Viszont a pszichiáterek is ugyanolyan orvosok, ők is ugyan úgy elkezdték az orvosi egyetemet, azzal a hivatással, hogy embereknek segítsenek, sokan azt sem tudták, hogy ők pszichiáterek, bőrgyógyászok, sebészek, stb. akarnak lenni az elején, mindenből tanultak egy kicsit, az elmebetegségek kezdték el őket érdekelni, amit én meg is értek.


Rengetegszer felhántorgatnak káros túlkapásokat, hogy a pszichiátria ellen uszítsanak (pl. lobotómia), de akár a teljes orvostudomány ellen lehetne uszítani, a sebészetnek is ugyan úgy voltak túlkapásai.


Szerintem nagyon sok embernek segítenek pl. az antipszichotikumok, antiepileptikumok, sokan tudnak hallucinációktól, görcsöktől, őrültségtől mentes, boldog életet élni, sok embert képesek visszahozni.


Tudom, hogy nagyon sok a mellékhatás, de azért egy súlyos elmezavar mellett könnyen eltörpülnek.


Az antidepresszánsoknál más a helyzet, bár súlyos depressziónál valóban szükség lehet rá.


Valami miatt csak elviszi a családja a beteg embert pszichiáterhez.


Persze, rengeteg hiba van a pszichiátriában is, én nem mondom, sajnos sok jó pszichiáter ment ki külföldre, és sok kiégett, felelőtlen, hanyag, nemtörődöm orvos van.

Nagyon sokszor történik, hogy a beteget túlgyógyszerezik, ha foglalkozna vele a család, pszichoterapeuta, stb., akkor sokkal kevesebb gyógyszer is elég lenne, de egyszerűbb a családtagot telenyomni annyi antipszicho-val, nyugtatóval, stb., hogy egész nap aludjon, vagy nyálcsorogva üljön, és nézzen ki a fejéből, csak nem legyen útba.

Pszichiátriákon ugyan ez megy, nincs idő foglalkozni mindenkivel, sok a beteg, kevés a nővér, orvos, pszichológus, ezért kiütnek ko-ra mindenkit.


A másik hiba, hogy sok orvos ágyúval lő verébre, sok betegségre, amit meg lehetne oldani pszichoterápiával is valóban, pl. szorongás, szocfóbia felír pl. Haloperidolt, mint ahogy csuklásra is, több fórumon olvastam ilyet.


A harmadik, hogy nincs idő rendesen beállítani a gyógyszereket, hogy minél jobb legyen a hatás, minél kevesebb mellékhatással, utána amikor megy vissza a beteg, hogy a gyógyszer tele van mellékhatással, de pont arra nem használ, amire kapta, akkor annyit mondanak neki, hogy "tessék szedni, mellékhatással nem kell foglalkozni!"


De akik itt valami kiírtandó dolognak látják a pszichiátriát, gyógyszeripart, azok nem gondolkoztak el azon, hogy mit tudnak ajánlani helyette?


Egy skizofrénnel, epilepsziással, bipolárissal, paranoiddal, homloklebeny sérülttel, stb. mit tudna kezdeni egy pszichológus, lelkész, stb. gyógyszerek nélkül?


Szerintem nem sokat.


2017. márc. 31. 15:39
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
61%

Igen,leírta a lényeget,vannak olyan betegek,akin csak az segít,vagy gyógyszer nélkül csak rosszabb lesz neki.


Viszont olyat még soha nem hallottam,hogy valakinek,aki pszichiáterhez ment rá nem próbálták volna tukmálni a gyógyszert.


Én is voltam pszichiáternél,és mondtam is neki,hogy én először szeretném megpróbálni a pszichoterápiát,mielőtt bármit is beszedek.

Hozzáteszem nekem olyanra írtak fel szorongásoldót,ami igazából az alap problémámat nem oldotta volna meg.

Lehet a szorongás csökkent volna,de elsősorban nem azért mentem oda,mert állandóan szorongok,hanem más fizikai tünet miatt.


De jött ez a "nyájas,hízelgő beszéd",hogy "más páciensünk is pozitívan beszéltek erről a gyógyszerről",szinte már elakarta adni nekem a gyógyszert,hogy nyugodjak ugyan meg,mert ennek semmi mellékhatása nem lesz.

1 hét múlva visszamentem kontrollra(ekkor még a pszichoterápia nem kezdődött meg),és mondtam neki,hogy nem szedtem be.

Erre elég mérges lett,illetve,hát nem is mérges,hanem csalódott,hogy nem tudta rám beszélni a gyógyszert.

2017. ápr. 1. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
89%

#5

ez is nagy igazság, és nem csak a pénzzel összefüggésben, én inkább a szellemi sötétséget tenném első helyre.

nézd meg, haladóbb országokban most éppen azért küzdenek emberjogi szervezetek, hogy mindenféle nemi irányultsággal és identitással kapcsolatos ökörséget szedjenek ki a BNO- ill. a WHO betegséglistájából, tételesen fel is sorolták, hogy melyeket, mivel egész egyszerűen nem mentális betegség, hanem életfelfogás, nem beszélve az önrendelkezési jogunkról. na ehhez képest nálunk ma ezeket is bőszen "gyógyítják" akár antipszichotikumokkal is. végül is hatásos, mert ha már nyálcsorgatós barommá begyógyszerezik, feltehetően a libidója is csökken, bármilyen irányú legyen is az. a lényegi problémához nem tudnak nyúlni, és persze nem is kell.


izgat a férfi boxer / női bugyi? szexuális fetisiszta vagy, ami egy parafilia, és kezelendő > 4 hét zárt osztály haloperidollal, majd további 6 hét enyhébbekkel, aztán kijössz vmi olyan diagnózissal, ami az egész életedet taccsra vágja tulképpen.

ezt tényleg el kellene tűrnünk?

Meglesed a lányokat zuhanyzás közben? (ami mellesleg egy természetes kíváncsiság) > beteg perverz állat vagy, kezelni kell > zárt osztály és antipszichiptikumok. kb ennyi a tudományuk, érdemben még nem nagyon láttam ezeket a kérdés lényegénél kotorászni.

2017. ápr. 1. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
64%

#11

igen, és magyarországon ez nagyon veszélyes játék ám, mert könnyen megbélyegeznek,hogy te vagy a "nem együttműködő pszichiátriai beteg", és máris más megítélés alá esel, ha kellően elborult agyú a pszichiátered, még kényszeríthet is bármire. és sajnos a mai jogszabályok lehetővé teszik neki....

érdekvédelmi szervezet pedig nálunk nincs sajnos, ami van, az is csak formálisan létezik.

2017. ápr. 1. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
77%
Azt sem vitatom, hogy ezek a szerek hatásosak. Az utcán lévő drogok is azok. Ahogy egy korábbi válaszoló megírta az agyi folyamatokba avatkozik bele. Az elmúlt évetizedekben rengeteg ilyen gyógyszerről derült ki, hogy veszélyes ezétt kivonták a forgalomból. Miért gondoljuk hogy ez a folyamat most van a csúcson. Az aktuális csodaszerek lehet 10 év mùlva a legveszélyesebb kâbítószerek listáján lesznek. A heroin is úgy kezdte pályafutását hogy kanalas köhögéscsillapító és morfium függőségben szenvedő gyógyult rákbetegek gyógyszere volt. Továbbra is egyetértek, hogy vannak esetek amikor olyan súlyos netegséggel küzd valaki, hogy a mellékhatásokkal együtt sem kerülhető el a gyógyszer. Ez a töredék. Abban egyetértettünk viszonylag hogy ezek a szerek hatással vannak az emberi agyra, nyugtató szorongásoldó. Ez egy felpörgött világ. Az ember hajlamos a visszaélésekre és rohanó társadalmunkban a leggyprsabb megoldás megtalálására. Ezért létező fogalom a súlyos gyógyszerfüggőség. Fiatal és még felőtlen gyerekek kezébe is beleadják. Ki vâllal felősséget ha meghal drogfüggőségben 10 év múlva? Senki. A legtöbb beteg folyamatos gyógyszervâltásokon esik át. Ez bizonyítja hogy mennyire másképp hatnak ezek a gyógyszerek egyes emberekre. Abban a helyzetben hogy havi egy orvosi ellenőrzès van ami pár percből áll ez veszélyes. Saját magamon tapasztaltam. Az én döntésem volt hogy keresek más megoldást. Ez adott bárkinek. Ahogy az is hogy gyógyszereket szedjen. Aki gyógyszerben találja az enyhülést az ebben a témâban meggyőzhetetlen. Hosszútávon bízik az orvosában aki havi 5 perces ellenőrzés mellett gyógyszerrel tömi. Számomra érthetetlen de elfogadom. A legnagyobb gond ott van hogy nem kapják meg a tájékoztatást egyéb lehetőségekről, nem tanítják meg arra hogy mi is az ő betegségének a természete. Ezért van ezen az oldalon napi 10 olyan ember aki pszichiáterhez jár de itt kérdezgeti mit jelent a diagnózisa és milyen az a gyógyszer amit kapott. Számomra ez a felháborító. Állnak a kezülben egy tudatmódosítóval és azt sem tudjâk milyen hatásra számíthatnak. A pszichiâter ennyi belefektetett energiával és tb által támogatott kerettel a szememben egy szinten áll egy dealerrel. Csak utóbbi felett egyszer lesz ellenőrzés és ítélet a másik felett soha.
2017. ápr. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:

"Aki gyógyszerben találja az enyhülést az ebben a témâban meggyőzhetetlen. Hosszútávon bízik az orvosában aki havi 5 perces ellenőrzés mellett gyógyszerrel tömi. Számomra érthetetlen de elfogadom. "


igen, itt van a legnagyobb hiba. a magyar ember képtelen a kritikai gondolkodásra. benyeli, amit elé tesznek, ennyi. ha az kompletten ökörség, akkor is. miért? csak mert azt mondták. ennyi. normális ez a helyzet? persze ez vmennyire a komcsi rendszer maradványa, de akkor is durva.

a többivel is egyetértek.

2017. ápr. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
54%

"izgat a férfi boxer / női bugyi? szexuális fetisiszta vagy, ami egy parafilia, és kezelendő > 4 hét zárt osztály haloperidollal, majd további 6 hét enyhébbekkel, aztán kijössz vmi olyan diagnózissal, ami az egész életedet taccsra vágja tulképpen.

ezt tényleg el kellene tűrnünk?

Meglesed a lányokat zuhanyzás közben? (ami mellesleg egy természetes kíváncsiság) > beteg perverz állat vagy, kezelni kell > zárt osztály és antipszichiptikumok. kb ennyi a tudományuk, érdemben még nem nagyon láttam ezeket a kérdés lényegénél kotorászni"

Te még, drága fiam, nem hallottál a DSM-ről, úgy látom. :DDD

1) a fetisizmus parafíliás zavar, amely csak abban az esetben kezelendő PSZICHOTERÁPIÁVAL, ha az az egyén életét megnehezíti.

2) amiről beszélsz, voyeurizmus... Rendszerint olyan kínzó bűntudatuk van tőle a betegeknek, hogy majd belepusztulnak, itt is pszichoterápiával kezelnek.

Kényszergyógykezelés Magyarországon csak abban az esetben rendelhető el, ha az illető mentális zavaron alapuló kóros elmeállapotából származó olyan cselekményt követett el, amely a BTK alapján büntetendő, a cselekményére kiszabható büntetés egy évnél hosszabb, valamint igazságügyi pszichiáter szakvéleménye alapján feltételezni lehet, hogy a későbbiekben az elkövető további hasonló cselekményeket követ el.

Ez nem büntetés, ugyanis a BTK szerint nem büntethető az a személy, aki mentális zavaron alapuló kóros elmeállapotban követte el a bűncselekményt oly módon, hogy igazságügyi pszichiáter szakvéleménye alapján elmondható: az elkövető nem volt képes a cselekmény következményeinek felmérésére.

A kényszergyógykezelés azonnal abba kell hagyni, ha a beteg fentiekben közölt állapota már nem áll fenn.

A kényszergyógykezelésnek olyan intézményben kell zajlania, amely nem az egészségügyi intézmény, hanem az igazságügyhöz tartozik.

Komolyan, az ilyeneket be kéne csukni börtönbe. Mert pontosan az ilyen idióta riogatások miatt van az, hogy a szerencsétlen beteg szenved ahelyett, hogy segítséget kérne. Fúúúúúú, de fölhúztál. :D


A kérdésre pedig:

A gyógyszerelleneseknek igazuk van abban, hogy a pszichiátria nagyon gyógyszeralapú.

Ugyanakkor a másik oldal pedig az, hogy jelenleg nincs módjukban olyan szolgáltatást nyújtani, amelyben a beteg pszicho-és farmakoterápiás kezelése megfelelően oszlik meg. Azon egyszerű oknál fogva, hogy a pszichiátria túlterhelt, nincs elég pszichoterapeuta és pszichológus. Így marad az, hogy adunk gyógyszert. Merthogy a beteg szenved, valahogy nem árt rajta segíteni.

2017. ápr. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
34%
Mièrt baszogatja mindenki a pszihiàtriàt?Apàmat a gyógyszer gyógyìtotta meg hosszú tàvon szedte nem tette tönkre a halàlos mèreg.Amit valakik mindig igy neveznek.Bàrmilyen hihetetlen meggyógyult.Jól van èl boldog ès màr nincs szüksège gyógyszerre.Hàt erröl ennyit.
2017. ápr. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
48%

A pszichiatria altudomanyos kuruzslas es drogkereskedes. En par het pszichiatriai szertol szenvedtem maradando agykarosodast. A pszichiaterek nem tudjak hogyan hatnak a sajat szereik, igy "visszacsinalni" nem tudjak, segiteni hirtelen "nem tudnak" a tovabbiakban. A munkamat elveszitettem, magamra hagytak a szereik altal okozott permanens agykarosodastol szenvedve.


A szernek olyan hatasa volt, mintha osszevertek volna az agyamat, a testem erzeketlenne valt, azota PSSDtol, memoriazavaroktol, koncentralasi zavaroktol, erzelmi tompultsagtol, a motivacioim, erdekoldesem, vagyaim, a szemelyisegem teljes elvesztesetol, homloknyomastol, kronikus faradtsagtol es gyengesegtol szenvedek tobbek kozott. Ez a hatas fennall ket eve hiaba hagytam sbba ezt az idegmerget.

2017. máj. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
elhiszem. és nem tudsz ellene mit tenni, mert ha netán beperelnéd, 8 iü. pszichiáter fogja bizonygatni h neki van igaza és te milyen hüle vagy.
2017. máj. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
45%
Semmi massal nem magyarazhato, hogy ket nap alatt miert lettem agybeteg. Ezert irom mindenkinek hogy kerulje ahogy tudja ezeket a "szakembereket". Orosz ruletteznek a masik ember agyaval es eletevel. Ha valaki sulyosan megbetegszik a "kezelestol" csak tagadnak vagy mellebeszelnek. Hozzateszem, vannak pozitiv peldak, tobb pszichiater volt, aki nem tagadta, hogy az SSRI okoz ilyet. De sokra nem megyek veluk sem mert segiteni ok sem tudnak. Ezt nem igazan lehet orvoslasnak nevezni.
2017. máj. 14. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!