Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan győzzem le az orvosoktó...

Hogyan győzzem le az orvosoktól/betegségektől való félelmem?

Figyelt kérdés

Félek a betegségektől, félek attól ha elmegyek egy orvoshoz valamit észrevenne nálam ami gyógyíthatatlan és sosem jönnék ki többet.

Nem szeretnék fiatalok meghalni, de tudom, hogy csak kevés dolgot tudnak igazàn gyógyítani.

Ha orvoshoz megyek két évente egyszer akkor is teljesen ideges vagyok, lever a víz, elkezd verni a szívem, legszívesebben kirohannék a világból, csak ne keljen bemennem.

Nem rég jártam üzemorvosnál, és ő is teljesen hülyének nézett, mondtam neki, hogy ideges vagyok, erre azt válaszolta, hogy de hát engem nem fog bántani senki. Nem tudom elmagyarázni senkinek mi a problémám. Mit csináljak? Valaki adjon tanácsat hogyan küzdjem ezt le :(

L


2017. ápr. 2. 13:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezt nem lehet sehogy legyőzni, legfeljebb ha rendszeresen jársz egy kedves, megértő orvoshoz, akkor egy idő után elmúlik a félelem. Amúgy ne aggódj, nem vagy egyedül, sokan vagyunk orvosfóbiások, fehérköpeny szindrómának is hívják. Rengeteg embernek ezért magasabb a vérnyomása az orvosnál és ha otthon méri, akkor normális.
2017. ápr. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sosem fogsz már kikeveredni a betegségektől való félelemből, én se tudok szabadulni tőle, itt a hangsúly a félelmen, szorongáson van, az amit az ember nem igazán tud irányítani, de ha nem szoronganánk, nevetnénk az egészen hogy micsoda ostobák voltunk hogy ilyenen agyaltunk... bárcsak nevetnénk rajta, de sajnos itt még nem tart a tudomány :(
2017. ápr. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

#2 "de sajnos itt még nem tart a tudomány :("

A tudomány már régen itt tart! Úgy nevezik, hogy mélylélektani terápia, csak ne orvosi rendelőben keresd, mert ott valóban nincs.

2017. ápr. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2017. ápr. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!