Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen könyvet ajánlatolnátok...

Milyen könyvet ajánlatolnátok depresszióval kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Voltam már pszichológusnál, de nem igazán tudtam neki megnyílni és a módszerei se nagyon tetszettek. Most nincs meg a bátorságom hogy másikat keressek.

Egyelőre többet szeretnék tudni a depresszióról, hogy mi áll mögötte és hogyan lehet kezelni. .

Ti milyen könyveket olvastatok róla ami hasznos volt, illetve segített?

(Mellesleg nem várom hogy egy könyv elolvasása után minden jó legyen és ne érezzem szarul magam)


2017. márc. 14. 11:02
 1/5 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok azzal hogy elírtam egy picikét az egyik szót a kérdésben... :D
2017. márc. 14. 11:05
 2/5 anonim ***** válasza:

Én terápiával kijöttem a depresszióból, és egész egyszerűen el sem tudom képzelni, hogy ebben egy könyv hogyan tudna segíteni, ugyanis az egész NEM tudatos szinten zajlik, míg a könyvek csak a tudatos szinten képesek hatni.

Ez kb. olyan, mintha könyvből tanulnál meg úszni úgy, hogy még nem voltál vízben sem. Pont a közeg a lényege az egésznek (ami adott esetben a pszichoterápia), szárazon nem lehet elmagyarázni, hogy milyen az úszás...

2017. márc. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ahogy írtam is csak megérteni szeretném, hogy mi történik velem és a testemmel, nem pedig csodát várok tőle és azt hogy miután elolvastam minden oké lesz.

De köszönöm...

2017. márc. 14. 20:06
 4/5 anonim ***** válasza:
40%
Elizaberth Wurtzel: Prozac ország. Önéletrajzi könyv egy depresszióstól.
2017. márc. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Scott Peck: A járatlan út (Nem depresszióról szól hanem általában a pszichés nehézségekről, és megoldásukról)
2017. márc. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!