Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hosszan tartó szorongás és...

Hosszan tartó szorongás és következményei?

Figyelt kérdés
A válaszolók közt néhány kérdésnél olvastam hogy valaki X (most mondjuk 10) éve hogy szorongással él, azt írják sok oldalon hogy ennek szívbetegség, cukorbetegség stb.. betegségek a kísérője, hogy lehet az aki pl. 10 éve szorong, semmi más betegség nem jelentkezett?? most vagy az illető hazudik/ nem mond el mindent, vagy sok hírlap elmehet a f*@!szba.
2017. ápr. 6. 20:02
 1/5 anonim ***** válasza:
10 év annyira azért nem sok és függ a szorongás minőségétől is és rendszerességétől.
2017. ápr. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amitől félsz az általában bekövetkezik, ha azt gondolod a szorongástól szívbeteg leszel, akkor nagyobb valószínűséggel leszel az mintha erre nem is gondolsz. Valakinek az alap természete, szorongó. Nem hinném ettől szívbeteg lenne, persze nem mindegy mennyire szorong, itt a mérték a lényeges kérdés.
2017. ápr. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
minden erről okoskodó hírlap elmehet a f*@!szba.
2017. ápr. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem a szorongástól olyan durva szívritmuszavaraim lettek, hogy meg is katéterezték a szívem 20 évesen. Sose gondoltam előtte ilyenre, a szorongást se vettem olyan komolyan, amíg pánikbetegség nem lett belőle. Azóta 7 év telt el. Voltak tünetmentes éveim, a szívemet sokszor hónapokig nem éreztem rendszertelenül verni, vagy csak nagyon ritkán. 2 Éve iszonyatosan durván visszatért a szorongásom, a ritmuszavaraim is előjöttek. Kamrai ritmuszavarok, tehát a veszélyesebb fajta.A kórházban azt mondták idegalapon van, ne stresszeljek... köszi.. Néha érzek szívtájéki szúrást, vagy szorító fura érzéseket a mellkasomba, lapockámnál, fáj a bal karom stb... De én nagyon extrémen szorongok. Ha néha annyira nem, akkor kevesebbszer is érzem. Ez van. Sokszor félek, hogy ez lesz vesztem, de bízok benne, hogy azért még van pár évem. Az intenziv biciglizés, meg a szorongásoldó segít valamelyest, de ha épp nem szorongok és a szivem is nyugiba működik, a gondolatok akkor is ott vannak a fejembe amik tönkreteszik az életem, a valós problémákon nem tudok szorongás, stressz nélkül átsiklani, meg leszarni, miközben mérgezik az életem. Szóval igen, vannak következményei a sok és erős szorongásnak.
2017. ápr. 6. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ma például azt olvastam, hogy az Alzheimerre is alaposan megnövekszik az esély. Sajnos én is szorongó természet vagyok, de hallottam sok emberről, akik egész magas kort értek meg szorongásban eltöltött élettel.


Inkább hajlamosít a szorongás, mert az állandó stressz pusztítja, gyengíti a szervezetet; nagyobb az esély különféle betegségek kialakulására, hiszen a krónikus stressz rengeteg negatív élettani jelenségben komoly szerepet játszik.

2017. ápr. 7. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!