Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Úgy érzem bekattanok, és...

Úgy érzem bekattanok, és befejezem az életet. Mit tegyek? Nem bírom sokáig

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nem sajnáltstni jöttem magam hanem tanácsot kérni, mert megint az öngyilkosságon gondolkozom.

20 éves lány vagyok. A gyerekkorom alapból nem volt felhőtlen és nemcsak a szüleim válása, hanem apám alkoholizmusa nyomta rám a pecsétet. Ütött-vert, a végén mikor elváltak anyámék, a felügyeleti jogtól elkezdve mindent elvettek apámtól mikor ez kibukott. Anyám összejött egy másik pasival így az ország másik felébe költöztünk.

Tavaly érettségiztem, most egyetemre járok.


Az anyagi helyzetünk az átlag alatt van ( van egy öcsém is) , a kollégiumot alig alig bírjuk kifizetni pedig diákmunkázol is.


Tavaly februárban összejöttem gy sráccal akiért nagyon odavoltam de múlt héten kidobott, gondolom ez is közrejátszik a mostani gondjaimbam.


Múlt nyáron megerőszakoltak, megtettük a feljelentést, de még mindig nem tudom elfelejteni, rémálmaim vannak egyszerűen.

Unokabátyám miatt aki elég link alak, napi szinten jönnek a telefonhívások ahol őt keresik, volt hogy engem vertek meg , mert ő tartozásokat csinált, a mai napig telefonfülkéből hivogatnak, még a hang sem ismerős. Megtettük a feljelentést régebben is, mikor megvertek, de semmi. Lezárták az ügyet, nincs meg a srác.

Tudom örülnöm kéne, hogy egyetemre járhatok egyáltalán, de ott sem bírok koncentrálni úgy érzem kilógok.a


Anyám napi szinten ordibál velem, a múlt héten mikor hazautaztam nem engedett be a lakásba, mert nem tudtam haza pénzt adni. Diákhitelt mem merek felvenni félek, hogy nem tudnám visszafizetni azt se. Szóval napi szinten fenyegetnek vagy orsibál velem anyám a pénz miatt, mikor kihajtom a belemet is, nincs időm semmire.

Tanácstalan vagyok, mit tehetnék? Lassan úgy érzem bekattanok és véget vetek inkább mindennek.

Nem szánalmat várok csak tanácsot egyszerűen nem sajnáltatbi jöttem magam.

Köszönöm ha elolvasta valaki és válaszol.



2017. ápr. 7. 16:58
1 2
 1/13 anonim válasza:
7%
legyel prosti, sok penzed lesz gyorsan, nem kell tobbe anyudal laknod s monden szep lesz es jo.
2017. ápr. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
Semmiképp ne add fel.:) És mutasd meg mindenkinek, hogy te igen is képes vagy végig csinálni. Tanácsot nem igazán tudok adni. Nincs olyan személy az életedben, akivel ezeket megbeszélhetnéd? Ne add fel kérlek
2017. ápr. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nekem mindig azt mondták mikor az életkörülményeim/családom miatt panaszkodtam,hogy költözzek el és sz*rjak le mindenkit.Így is fogok tenni és neked is ezt kellene tenned.
2017. ápr. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Telefonszám csere,számtitkosítás.

Ha megoldható mert keresel annyit minimalizáld,vagy szakítsd akár meg a kapcsolatod a zűrös rokonsággal és lakótársakkal,lakótársként biztonságos,nyugodt környezetben kezdj úgymond új életet.(Akár halassz az egyetemen)

Erőt és kitartást kívánok neked!

Felejtsd el azt a "butaságot",hogy árts magadnak,a mélypont után már csak emelkedő jöhet! :)

2017. ápr. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Mit tanulsz?
2017. ápr. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm! A számomat az utolsó fél évben 2szer váltottam. Nem tudok annyit dolgozni, hogy legyen is belőle valami, gondolkoztam, hogy passziváltatok, de akkor nem maradhatnék a kollégiumban. Sajnos nincs kivel megosszam, vagy tanulok vagy dolgozok, aludni ha napi 3-4 órát tudok az már jó.


Jogra vettek fel az eltére, de ott is felörlődök. Sehol sem tudok teljesíteni úgy ahogy elvárják. Pszichológushoz szívesen elmennék de nincs erre se keretem, örülök, ha kenyeret tudok venni, hogy enni tudjak kb. . Nincs kivel beszélgessek, nincs semmi életem egyszerűen

2017. ápr. 7. 17:27
 7/13 Porcelain Heart válasza:
Szia! :) Ha segítségre lenne szükséged, szerintem a megpróbálhatnál az egyetemen belül életvezetési tanácsadóhoz, vagy kortárs segítőkhöz fordulni (ezek ingyenesek), mert ők jobban átláthatják, hogy a te helyzetedben mi lenne a legjobb számodra. Lehet, hogy javasolják majd, hogy próbálkozz pszichoterápiával, van több hely is, ahova fordulni lehet és térítésmentes is
2017. ápr. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szia! Hát a te történeted az, ami a híradásokban hallva is borzasztó. Kegyetlen világban élünk, talán rémületre ad okot, hogy megtudod, miért történnek ilyen dolgok mindennap a világban. A Biblia ad választ erre, úgy nevezi Sátánt, aki láthatatlan ellensége az emberiségnek, mint embergyilkos. A jó hír az, hogy hamarosan véget ér a rémuralma. Egy csodálatos jövőre számíthatsz!
2017. ápr. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Irigylem(vagy inkább szánom) azokat az embereket, akik komolyan elhiszik, hogy egy kis bibliaolvasgatás megoldást nyújt ilyen súlyos problémákra, amilyen a kérdezőnek van. Ismertem egy nőt, aki bárhol bármilyen helyzetben képes volt Jehovát beleszőni a beszédjébe és tukmálni rá mindenkire. Gondolom ő is a saját pokla elől menekült a vallásba, de nem sok sikerrel, mert bekerült a pszichiátriára. Valós problémákra valós megoldások kellenek, nem a biblia olvasgatása!

Kérdező!

Én a helyedben lehet, hogy félretenném most az egyetemet és elmennék dolgozni,hogy megszabaduljak abból a mérgező légkörből amit te a családodnak hívsz. Hidd el, hogy jobban fogsz járni. Az ilyen anyától menekülni kell, hidd el tudom miről beszélek, az enyém is maga az ördög, megkeserítette az egész életem és megnyomorított lelkileg! Ne hagyd magad! Hidd el, a lelki békéd fontosabb, mint az egyetem, vállalj melót, keress egy olcsó albérletet/szobát. A pasin is lépj túl, lesz másik idővel!!!!!! Lehet, hogy jobban járnál, ha a lakhelyedtől minél messzebb mennél dolgozni/lakni. Így előbb utóbb megszabadulhatsz az összes barom családtagodtól és hogy miattuk szívsz! Van a facebookon egy oldal Balaton Job a neve, kínálnak éves állásokat is a balcsi környékén szállással. Jön a szezon! Vágj bele!!! Az egyetemet meg folytatod, ha ideális lesz hozzá az életed! Sok sikert és kitartást kívánok!!!

2017. ápr. 8. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Hány ember gyógyult már meg pszihiáztriai kezeléstől kedves válaszoló? Maguk az orvosok olyan depressziósak hogy ők is dilibogyókat szednek. Nézd meg őket
2017. ápr. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!