Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Úgy érzem bekattanok, és...

Úgy érzem bekattanok, és befejezem az életet. Mit tegyek? Nem bírom sokáig

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nem sajnáltstni jöttem magam hanem tanácsot kérni, mert megint az öngyilkosságon gondolkozom.

20 éves lány vagyok. A gyerekkorom alapból nem volt felhőtlen és nemcsak a szüleim válása, hanem apám alkoholizmusa nyomta rám a pecsétet. Ütött-vert, a végén mikor elváltak anyámék, a felügyeleti jogtól elkezdve mindent elvettek apámtól mikor ez kibukott. Anyám összejött egy másik pasival így az ország másik felébe költöztünk.

Tavaly érettségiztem, most egyetemre járok.


Az anyagi helyzetünk az átlag alatt van ( van egy öcsém is) , a kollégiumot alig alig bírjuk kifizetni pedig diákmunkázol is.


Tavaly februárban összejöttem gy sráccal akiért nagyon odavoltam de múlt héten kidobott, gondolom ez is közrejátszik a mostani gondjaimbam.


Múlt nyáron megerőszakoltak, megtettük a feljelentést, de még mindig nem tudom elfelejteni, rémálmaim vannak egyszerűen.

Unokabátyám miatt aki elég link alak, napi szinten jönnek a telefonhívások ahol őt keresik, volt hogy engem vertek meg , mert ő tartozásokat csinált, a mai napig telefonfülkéből hivogatnak, még a hang sem ismerős. Megtettük a feljelentést régebben is, mikor megvertek, de semmi. Lezárták az ügyet, nincs meg a srác.

Tudom örülnöm kéne, hogy egyetemre járhatok egyáltalán, de ott sem bírok koncentrálni úgy érzem kilógok.a


Anyám napi szinten ordibál velem, a múlt héten mikor hazautaztam nem engedett be a lakásba, mert nem tudtam haza pénzt adni. Diákhitelt mem merek felvenni félek, hogy nem tudnám visszafizetni azt se. Szóval napi szinten fenyegetnek vagy orsibál velem anyám a pénz miatt, mikor kihajtom a belemet is, nincs időm semmire.

Tanácstalan vagyok, mit tehetnék? Lassan úgy érzem bekattanok és véget vetek inkább mindennek.

Nem szánalmat várok csak tanácsot egyszerűen nem sajnáltatbi jöttem magam.

Köszönöm ha elolvasta valaki és válaszol.



2017. ápr. 7. 16:58
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
A választ és a megoldást, amint a 8-as válaszadó is írta, valóban a biblia adja. Ha valaki olvassa megértheti azt. Az ugyanis Isten szava. Ha nem is azzal kezded hogy nekiugrasz olvasni, kezd csak azzal, hogy Istenhez fordulsz imában és engedd hogy vezessen. Érezni fogod hogy segítségre találtál. Ha az ember nem is fogadja el teljesen az egész bibliát, akkor is láthatja hogy olyan erkölcsi alapot ad amit semmi más. Ami erkölcsösség megmaradt még ebben a világban az innen ered. De sajnos, amint a kommenteket is olvastam, mivel egyre kevesebben keresik Istent és csak az emberi okoskodásokban hisznek, láthatjuk is hogy merre tart a világ. De ahogy a 8as válaszadó is írta, Isten nem nézi ezt már sokáig. Mindenkinek szabad akarata van. Én biztatlak arra hogy fordulj Istenhez és akkor leszel jó helyen. Akkor megtalálod a békét magadban a körülményektől függetlenül.
2017. ápr. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Sajnos tényleg nem tudom mit tehetnék...

Mindenesetre szánom bánom a "bűnt", de én nem vagyok hívő. Ateista voltam egész életemben, az is maradok..

Az hogy elolvasok egy könyvet, biztos nem segít rajtam.

A többieknek köszönöm, és nagyon örülök, hogy voltak akik utánnam is érdeklődtek üzenetben.

2017. ápr. 8. 14:33
 13/13 anonim válasza:

Van lehetőség ingyenes pszichológiai kezelésre, kaphatsz orvosi beutalót.


Ilyen előélettel a depresszió teljesen természetes, járj el szakemberhez, rendbe fognak jönni a dolgok, az élet komplikált meg nehéz, de azért bármit megér.

2017. ápr. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!