Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borderline személyiségzavarral...

Borderline személyiségzavarral diagnosztizáltak, de nem vagyok benne biztos, hogy az a bajom. Honnan tudhatnám meg, hogy tényleg az vagyok-e?

Figyelt kérdés
1 éve járok terápiára, és a terapeutám is azt mondja, az vagyok, miközben 1 évvel ezelött olyat is mondott nem vagyok az, aztán mondtam még azt is hogy nárcisztikus vagyok. Az elötte lévő terapeuták is mondtak minden félét, volt aki borderline-t mondott, volt aki nem. Volt aki kényszeresnek mondott, meg generalizált szorongónak és elegem van már. Félek félrekezelnek, vagy belém beszélnek minden félét és még betegebb leszek. Totál összezavarnak és nagyon dühös vagyok. Gyógyszert is ezerfélét kipróbáltam már és most is szedek, de a mellékhatásokon kívűl soha nem éreztem semmi hatását. Egyedül a nyugtatók hatását szoktam érezni, ha jól kiütöm magam, hogy végre ne szorongjak már egy pár óráig, aztán megint kezdődik. De nyugtatókon nem élhetek örökké.
2017. ápr. 8. 12:46
 1/8 anonim ***** válasza:
35%
Ez esetben nincs mese,le kell doktorálnod és diagnosztizálod magad,vagy átolvasod a szakirodalmat,esetleg terapeutát váltasz.
2017. ápr. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%

Eléggé otthon vagyok a témában, személyesen is ismerek 3 borderline-t, ebből 2 lány egy fiú.

Rengeteg jellemző elfordul más betegségnél is, pl. a bipolárisnál is, de a legjellemzőbb, amiben 2 terapeuta és én is egyetértek, hogy nem tudnak kötődni komolyan se a szüleikhez se a barátaikhoz. Képesek felrúgni többéves kapcsolatokat, ha egyáltalán sikerül ilyen hosszúra. Fogják magukat, egyik napról a másikra elhagyják a szüleiket, barátaikat, majd megbánják és visszasírják. De van hogy azt se. Néha olyanok mint a pszichopaták, úgy tűnik hogy mély érzelmi világukban szenvednek és megértésre vágynak, közben meg olyanok velem mint egy hideg gép.

2017. ápr. 9. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én ezt nem veszem észre magamon
2017. ápr. 9. 11:58
 4/8 anonim ***** válasza:

a 2-es h_lyeségeket ír....


Én is azt javaslom, keress egy jó pszichiátert, aki segít neked kikísérletezni, melyik gyógyszer válik be, és egy jó pszichológust, aki szimpatikus, és úgy érzed valóban érti a szakmáját, és emberséges is (ritka).


Borderline N, 28

2017. ápr. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
persze, nem vagyok pszichológus, csak azt mondtam amit tapasztaltam
2017. ápr. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az egy biankó diagnózis, akire nem tudnak mit mondani, azt vagy borderline-nak vagy bipolárisnak szoktak diagnosztizálni, sokszor adják emiatt tévesen
2017. máj. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolsó! Ez nem teljesen így van: akit nem tudnak egyértelműen besorolni, az kevert és egyéb személyiségzavarokkal diagnosztizálják, amiből általában idővel kiderül, melyik a domináns betegség. Nekem pl. a bipoláris lett az 2 év alatt. Borderline fel sem merült nálam.
2017. máj. 19. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha csak egy orvosnál van valaki az egy diagnózis körül forog, ha másik 6-7 orvoshoz mentél volna azokból lett volna esélyes, hogy valamelyik azt adja.
2017. máj. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!