Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van okom komoly aggodalomra?...

Van okom komoly aggodalomra? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A pàrom időnként furcsa időszakokban zuhan. Sírva mondja hogy ő nem olyan mint a többi ember mert nem képes szeretni senkit. Esetleg a gyerekeinket de ők sem annyira" Egyszer olyan mélyen érzéketlenség vàlt màr hogy gyakorlatilag csak ült és bàmult maga elé ,azt mondhatom hogy féltem tőle mert megrémített ez az àllapota. Sok dolog volt még amit most nem részletek. Kb egy hete azt mondja hogy elmegy valahova és soha nem jön vissza. Utàl mindent nincs kedve sem élni. Hiàba kérdezem hogy segíthetnék ,elutasító és rideg.Azt mondja ràm akarja íratni a hàzat hogy ennyim maradjon. Nem tudom mi baja van .Azt kérdezem mit tehetek? Kérhetek segítséget valahonnan?Orvoshoz nem megy,fàj hogy cserben hagy és mindeközben tàrgyként említ meg. Mit tegyek kérlek adjatok tanàcsot.Szerintem pszichológusa van szüksége de van jogom ilyenkor bàrmit lépni? Mit tehetnék?

2017. ápr. 10. 14:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, feltétlenül tenned kell valamit! Ha Te nem tudod rávenni, hogy menjen el pszichiáterhez, akkor beszélj a háziorvosával, mondd el neki a problémádat és kérd meg, hogy ő segítsen rávenni, hogy szakemberhez menjen a párod!
2017. ápr. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Gondolom, ha hosszabb ideje együtt vagytok, régen bizots nem voltak ilyen megynílvánulásai, vagy igen??Mert ha régen nem mutatta jelét érzéketlenségnek(ami gondolom valószínűbb), akkora párod szerintem nagyon érzékény....ÉS vagy valaki megbántotta(lehet,hogy a múltban), vagy valamilyen 2sötét" ösztön miatt bűntudata van, emiatt érzéketlen....Ez nagyon depressziónak hangzik....Szerintem, valami negatív érzéstől/érzelemtől/vagy ösztönkitöréstől van bűntudata(amit nem vészjóslatból mondok, de lehet,hogy a család ellenében irányul....).Ha segíteni akarsz, szeretnél neki(ami gondolom termszetes)akkor szerintem, próbálj vele elősszőr nyugodtan beszélgetni és közölni vele,hogy bármi is történt/érez NE BÁNTSA MAGÁT miatta, te ott vagy neki, mellette állsz és megoldjátok.(Sok depressziós magát bántja bűntudatában, vagy ha nem érzéketlenné válik...szerintem ilyenkor azt lenne fontos kiemelni,hogy bármit is érez/gondol,tett, te mellette állsz, hogy együtt rendbehozzátok és ne bűntesse magát miatta.apedig olyan a dolog és fogékony rá felhozthatod a pszichológust, egy külő szakember sokszor többet tud segíteni, min egy éríntett személy.

És ha tényleg depressziós valamiért, ha olyat is tett ami számosra bántó, próbáld meg ne hibáztatni,okolni, vagy azt mondani neki,hogy szedje össze magát!!Ez az amit egy depressziósnak leginkább nem jó mondani....Próbálj megértő lenni és arra ösztönözni,hogy ne bűntesse magát!

2017. ápr. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 padisahi válasza:
Huhh elég rossz lehet nektek,, nagyon sajnálom ami történik veletek.A leírott mondataid alapján pszichiáterre vagy pszichológusra van szüksége a párodnak de inkább az első,, valahogy rá kell venned arra hogy meg mutassa magát és beszéljen egy orvossal mert ez csak egyre rosszabb lesz szerintem ,, gyógyszeres kezelésre szorúl a párod de előbb látnia kell egy orvosnak,,, ez nála kb egy depresszió ettől az ember magába szárkózik feszűlt lesz ,, ideges ,, és világ fájdalom is szóba kerül stb stb ,, lehet rajta segíteni csak meg kell tenni a lépsést ,, első lépés te vagy te neked kell rajta segíteni rá venni hogy fordúljon orvoshoz,, remélem tudtam segíteni :)
2017. ápr. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
(Színte biztos vagyok benne,hogy ez mély bűntudat/ szégyenérzet...bármit is tett ne mondd neki,hogy "szégyeld el magad!!," "hogy képzelted?!", "és most mégis mit gondolsz, mihez kezdjek így...?!"...Ettől csak még mélyebbre sűllyed ilyenkor az illető és ez csak árt....
2017. ápr. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszaitokat! A beszélgetésen màr túl vagyunk.Magàval van baja azt mondta tegnap , nem bírja elfogadni hogy miêrr nem érez iràntunk semmit. Nem bàntottam érte de nem vagyok benne biztos hogy tudok valakit tàmogatni aki nem szereti a gyerekeinket,aki nem szeret m,legalàbbis ezt mondja. Ràkérdeztem hogy van e valakije mert ha így is van,akkor is szeretik a gyerekek és szükségük van rà és valahogy megoldjuk a dolgokat, de azt mondja nincs senkinek, csak nem tudja elviselni hogy itt a szép csalàdja és làtja hogy milyen van, mégsem érez semmit .Attol félek ha orvosnak szólok akkor elmegy hamarabb valahova.Nem szed gyógyszereket sem be akàrmilyen beteg,szerinte értelmetlen". Azt hiszem valami baràtnak talàn ..De lehet hogy csak felhúzom vele. Hàt gyalok és köszönöm a segítséget!
2017. ápr. 10. 17:03
 6/7 A kérdező kommentje:
Bocsànat a helyesíràsért.
2017. ápr. 10. 17:04
 7/7 anonim ***** válasza:
Biztosan,hogy önértékelési zavarai vannak és nem tud megfelelni magának,nincs egyéni sikerélménye....esetleg még munkhalyi panaszok?
2017. ápr. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!