Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyi így az esély arra,...

Mennyi így az esély arra, hogy skizofrén leszek?

Figyelt kérdés
Anyukámnál 19éves korában diagnosztizáltak paranoid skizofréniát. Én vagyok az elsőszülött lány gyermeke és azt hallottam,hogy ilyenkor nő a rizikója annak,hogy nálam is kialakulhat.. 16 éves vagyok és rengeteg dolgot túlstresszelek ,főleg a sulis dolgokat pedig nem lenne rá okom,mert jól tanulok ,dehát ilyen beállítossságú az agyam... Néhány éve kényszerbeteg vagyok, ami egy időben megnehezítette az èletemet de gyógyszerek nélkül is tudok uralkodni a cselekedeteimen szóval nem a legsúlyosabb kategória. Azt szeretném kérdezni,hogy mennyi az esély arra,hogy öröklöm anyukámtól a skizofréniát?

2017. ápr. 10. 21:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az esély megvan, de nem hinném, hogy 30%-tól nagyobb lenne az esély, tehát inkább valószínű, hogy nem leszel skizofrén, mint az hogy igen. Én azt javaslom, hogy ne görcsölj rá, mert azzal is "ingerled" magad, amire úgy tűnik hajlamos vagy, mivel az iskolát is "túlstresszeled".


Ha nagyon aggódsz, keress meg egy klinikai szakpszichológust, aki tud diagnosztizálni. Mivel a skizofrénia a negatív tünetekkel kezdődik és nem a hallucinációkkal, ezért már korábban is észrevehető.

Ő meg tud majd nyugtatni téged, hogy nincs semmi gond, és esetleg dolgozhattok kicsit azon, hogy miért aggodalmaskodsz más dolgok miatt is (mint pl a suli).

2017. ápr. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm! :)
2017. ápr. 11. 17:48
 3/3 anonim ***** válasza:
Én úgy emlékszem, olyan 10-15% körül lehet az esély, ha az egyik szülő az. Úgy, hogy vannak problémáid, talán nagyobb.
2017. máj. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!