Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kezelt skizofrén lakhat...

Kezelt skizofrén lakhat egyedül, és vállalhat közmunkát?

Figyelt kérdés

2017. márc. 26. 19:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen ha szedi a gyógyszereit rendesen.
2017. márc. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Közmunkában nem nézik az alkalmasságot, úgyhogy a kezelt skizofrénia nem gond.
2017. márc. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kicsit bevagyok parázva,mert 3 hétig voltam kórházban,és pénteken engedtek haza.Bekerülés oka:átmeneti elmezavar paranoid képzetekkel vagy minek hívják.Mielőtt bekerültem kiálltam,és kiabáltam egyedül a ház előtt amire alig emlékszem.A mentő elvitt,kijött a rendőrség.Azóta nem volt ilyen.Egy hétre elengedtek adaptációs szabadságra ,utána mehetek dolgozni ,ha nem lesz probléma.Múlt hét hétfő óta egyszer -egyszer esti órában kattogást,dobolást hallottam a fülemben.Nem mertem szólni a dokinek,mert féltem,hogy hazapakoltat a szüleimhez,ami a rémálmom,és nemenged dolgozni.Most egy hétig karanténban vagyok anyámmal.
2017. márc. 27. 12:51
 4/6 Anonime AJ ***** válasza:
Hát. A paranoid skizofrénia nem játék de lényegében kordában tartható. Igazábol ha egy hosszabb ideje tünetmentes vagy akkor lenne jobb ha elkezdenél dolgozni(a legjobb tudomásom szerint válalhat egy skizofrén személy egyébb munkát is mind közmunkát abban nem vagyok
2017. márc. 31. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Anonime AJ ***** válasza:

Hát. A paranoid skizofrénia nem játék de lényegében kordában tartható. Igazábol ha egy hosszabb ideje tünetmentes vagy akkor lenne jobb ha elkezdenél dolgozni(a legjobb tudomásom szerint válalhat egy skizofrén személy egyébb munkát is mind közmunkát azomban abban nem vagyok biztos hogy Magyarországon igy van e)

Másrészt pedig jobb ha van valaki akki esetleg segithet ha szügségvan rá. De ez nem feltétlen szügséges. A fülcsengésedröl pedig csak annyit,hogy sok minden okozhatta , hogyha nem múlik el magátol akkor kell a doktothoz fordulni.

2017. márc. 31. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Sziasztok! Én ugyanígy vagyok csak éppen anyukám a beteg. 3 hétig volt kórházban, 1 hete kb hogy hazajött (szerda) és pénteken már a háziorvos ha minden igaz következő héttől engedi dolgozni. Ideges vagyok, hogy mi lesz, mivel én csütörtöktől 4 napig kirándulok, és élettársa sem lesz napi 24órába mellette. Volt hogy rákellett szedni a gyógyszerre, de mindent beszedett plusz injekciót is kap havonta, valamint hogy újra volt hogy hangokat hallott. Mit tegyek szerintetek? :/ hogy tudnék neki segíteni?
2017. jún. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!