Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért vannak egész nap falási...

Miért vannak egész nap falási rohamaim? 29n

Figyelt kérdés

Nagyon változó időpontokban falási rohamok törnek rám, ilyenkor nagyon sok mindent összezabálok. 3 év alatt 25kg jött fel rám :(

Nagyon zavar, szeretnék megszabadulni a feleslegtől, mert undorítóan nézek ki, de egyszerűen remegek, szédülök, ha nem ehetek valamit. Ma épp a buszon tört rám ez az érzés. Le kellett szállnom, mert éreztem, hogy össze fogok esni. Utána ettem és el is múlt.

Szervi okot nem találtak, pszichés alapon van. Kaptam hangulatjavítót(depresszió, hipochondria, paranoia miatt), de azóta csak rosszabb lett.

Mit tudok tenni? Volt már így valaki?


2017. ápr. 12. 17:29
 1/10 anonim ***** válasza:

Inzulinrezisztencia valószínűleg.

a gyors ch miatt megugrik az inzulinszint,ez elönt jóllakott érzéssel,aztán hirtelen lezuhan.

ez és a gyorsan feljött 25 kiló egyenes út a 2es diabéteszhez a metabolikus szindrómához és mindenféle bőrbetegségekhez amikkel az allergizált gyulladásban lévő szervezet tiltakozok ez ellen az önmérgezés,önpusztítás ellen.


amit tenned kell,hogy a szénhidrát és cukor helyett több zsírt eszel.

a zsír is produkálja a jóllakott érzést,nem veri fel az égbe az inzulinszinted.

szénhidrátból pedig átszoksz a lassú felszívódásúakra,mint a rizs zab.

ha megtörtént az átszokás,akkor el lehet kezdeni csökkenteni a kalóriát,vagyis diétázni.

2017. ápr. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

1.% szövegértelmezés...

leírta h pszichés oka van , ne gyere az inzulinrezisztenciával..

Vmi hobbyt, sportot javaslok , keress vmi célt az életedben és először a probléma okát szüntesd meg utána pedig, egészségesen akár edzővel vagy dietetikussal ajánlatos leadni a nem kívánatos túlsúlyt.(de a legfontosabb , hogy fogadd el magad pár kiló +-al lehet egészségesen élni , de a túlzott szorongás még túlsúly nélkül is kikészítheti a szívet, immunrendszert sőt az idegeket.

2017. ápr. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

pontos tünetegyüttes leírást adott a kérdező,erre kapott pontos választ.

szóval a te szövegértésedben van hiba.

a másik hogy ilyen lazán odaveted,hogy szüntesse meg a lelki kiváltót,mintha ez a kérdező eszébe sem jutna elsőre.

közhelyes dilettáns választ adtál,úgyhogy mondhatni felesleges volt ezért írnod.

az én válaszom viszont szakszerű és hasznos.

2017. ápr. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
ja csak leírta , hogy vizsgálta a doki és nem eü probléma... és azt döntse el a kérdező, neki mi a hasznos ok? A kortizol szint megemelkedése igenis jelentős falásrohamokat, hormonzavart emésztési problémákat okozhat , sőt akár gyomorfekélyt is hiába enne rendesen ugyanúgy hízna..
2017. ápr. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
de am lehet simán az is amit írtál, tényleg jobb a megelőzés is..
2017. ápr. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

" Sajnos " nem inzulinrezisztencia, voltam terheléses vizsgálaton :( Bíztam benne, hogy az, már csak amiatt is, mert arra lett volna megoldás. Erre viszont nem találok.

Naponta két órát "gyorsgyaloglok" megállás nélkül, viszont a zabálás miatt nem megy le semmi. Sport után is annira remegek az éhség miatt, a szívem is beindul, 100 felett van ilyenkor a pulzusom.

2017. ápr. 12. 19:09
 7/10 anonim ***** válasza:

oké,akkor a lényeg,hogy mit zabálsz ilyenkor?

mert a gyors emelkedést és az ezt követő zuhanást kellene kilőni elsőnek.

ezt meg a szénhidrát dús szemét étel cseréjével lehetne elkerülni.


de a legegyszerűbb megoldás az lenne,ha kikeresnéd az 1600cal-os IR-es étrendet és azt tartanád.

2017. ápr. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

am történt vmi nagyobb tragédia veled az elmúlt hónapokban ? vagy vmi amit nem tudtál feldolgozni?

Igen, fontos a táplálkozás , figyelj oda amennyire tudsz legjobb ,lenne dietetikus vagy orvos ajánlotta étrend, de kezdetnek az előttem szóló válaszát is érdemes megfogadni de simán lehet más is van tudat alatt.. Engem sokáig a (kóros) önbizalomhiányom gátolt a fogyásban és a jobb erőnlét elérésében.

2017. ápr. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
am az elfojtott feszültség is okozhat ilyen tüneteket, mi tényleg csak találgatni tudunk , de ha már mentális egészség témakörben van a kérdés gondolom vmi lelki oka van.
2017. ápr. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nincsen(ek) valami(k) ami(ke)t hiányolsz az életedből, és kellenének a boldogságodhoz? Nem lehet, hogy azért eszel, mert úgy érzed, betöltheti ezt az űrt és boldoggá tehet?

Ha igen, keresd meg mi az az egy vagy több dolog, és próbáld meg megszerezni!

Ha nem sikerül, pszichológus sokat segíthet :)

2017. ápr. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!