Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi van velem most? Mi lehet a...

Mi van velem most? Mi lehet a betegségem?

Figyelt kérdés

Nagyon hosszú és fárasztó lenne ezt az egészet leírni, de megprobálok a fontos részletekre kitérni(ha kellene több is akkor azt további kommentekben írhatóm meg).

Szóval én most vagyok 17 éves fiú vagyok aki 10. osztályt végzi egy informatika tagozaton egy szakkginmnáziumba és sok problémával küzködök.

Ez többek közt abban nyilvánul meg, hogy nehezen tudok figyelni és koncentrálni. Egy ideig (tavaly) ezzel nem foglalkozdtam, csak egy idő után, amikor nyilvánvalóvá vált, hogy valami probléma van velem. Hála a zenei izlésemnek, miközben egy új előadót kezdtem el halgatni akkor az egyik számuknak a "jelentésének" útánanéztem és azt találtam, hogy egy barátukat félrediagnosztizáltak ADHD-val.Utánanéztem, hogy ez mi, eleinte nem érintett anyira, de később elolvastam néhány dolgot róla, és gondolkodtam hogy sok állítás igaz ami levan írva és rám is jellemző.' hónapja járok pszihologús-hoz és mondtam neki ezeket(persze bővebben)

és megcsináltatta velem a rorschach tesztet, majd abból azt vonta le hogy nincs ADHD-m. Most én nem vagyok szakértő, de nem tudom hogy ebből hogyan lehet erre kövezkeztetni, és egy idieig ezt elisfogadtam egészen mostanáig.A fejem nyűzsög a gondolatoktól és nem tudom élni így rendesen az életemet, tanácstalan vagyok.Egy listám is van dolgokról, amiket úgy gondolom majd megkénebeszélnem a psziholoúsommal.Annyira maceráns minden!(Van ezenkivűl más dolog is persze amit nem írtam még le) Szóval szeretném a segítségetek kérni ebben és köszönöm!



2017. ápr. 16. 11:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hipohonder vagy.
2017. ápr. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem! Mint mondtam, nem mindent írtam le, mellesleg ha az lennék, akkor nem kéne pszihologúshoz járnom.Még ős is mondta, hogy nyáron is kell majd járnom hozzá hogy ezt a szorongásomat és mást tudjuk majd kezelni. Mégegyszer mondom, ez csak egy kis része volt a teljes storym-nak.
2017. ápr. 16. 11:36
 3/14 anonim ***** válasza:

Rosszul gondolod, hogy ha hipochonder lennél, akkor nem kellene pszichológushoz járnod. A hipochondria mentális betegségek tünete, kezelni kell.

Szóval te most attól félsz, hogy adhd-d van, miközben nincs is? Vannak másfajta félelmeid is? A józanabbik eszed tudja, hogy irreálisak a félelmeid, te mégis rettegsz? Nem bírsz másra gondolni? Vannak esetleg különféle "trükkjeid", amiket azért csinálsz, hogy csökkentsd a szorongásod?

Ha minden kérdésemre igen a válaszod, akkor a megfejtés ocd lesz (kényszeres-rögeszmés zavar). Ha nem, akkor nem tudom, mi lehet a baj, beszéld meg a pszichológusoddal.


28/n/ocd-s

2017. ápr. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy Adhd-m van-e, iskolában figyelni általában nem tudok, feledékeny vagyok (nem tudom mennyire) elég könnyen eltudják terelni a figyelmemet bármilyen beszélgetésben, szinte mindig ha egy személy beszél velem akkor valószínűleg belebeszélek a mondandójába, mert nem tudom kivárni.Továbbá ha esetleg valaki lassan beszél (nem azért mert beteg, hanem úgy mert ő így beszél csak amúgy) azt általában nincs türelmem végig halgatni ha esetleg már köszönnék el tőle és még útánna elzed mondani valamit az mégjobban hozzá add a türelmetlenségemhez.Az hogy régebb óta lehet-e azt sajnos nem tudom, annyira már nem emlékszem mi volt régebben gyerekkoromban, de ott se voltam jó tanuló úgyanúgy mint most.Persze hogy vannak más félelmeim, pl: az emberektől félek ha esetleg mongyuk buszon vagyok vagy vásárolni megyek, félek attól hogy figyelhetnek engem, félek attól hogy kibeszélnek/kiröhögnek a hátam mögött és áltlában ha valami "cikit" csinálok nyilvános helyen (pl_rágom a körmöm) és esetleg észre veszik valaki, vagy ha álnék fel a buszon hogy letudjak szálni és megbotlok akkor azonnal elkezdek izzadni és elkezd gyorsulni a szívverésem.Ezen kivűl félek attól hogy mi lesz velem a jövőben( hogy hogyan fogom elvégezni az iskolát és hogyan lesz lakásom állásom barátnőm, stb.)arra is hajlamos vagyok hogy az olyan dolgok amik mármegtörténtek és az én döntéseimen múltak, mivan akkor ha másképp cselekszek (pl.rosszabb lenne most).Ha esetleg felvagyok zaklatva (valami miatt) akkor nem tudom megállni hogy ne ezekre gondoljak.A pszihológusom azt mondta egyébkén, hogy mimóza lélek vagyok meg azt hogy nárcisztikus és most nem a személyiség zavarra gondolt, mert azzal telejen ellent mondanék magamnak.Szorongás csökkentésére nem szoktam mit csinálni csak hagyom magamat és szinte nem teszek érte semmit, néha esetleg leülök gitározni (mert játszok rajta persze) esetleg az szokot segíteni, de nem mindig valamikor annyira rosszul vagyok hogy már a zene se segít.Esetleg még az hogy ha beszélek a pszihológusommal, vagy az iskolám nevelésitanácsadójával.Szóval semmiképpen se a szüleimmel vagy a testvéremmel mert ők csak mégjobban rátesznek egy lapáttal, legjobb barátom meg nem mindig ért meg engem ilyen dolgokban.(most csak ennyi jut eszembe amit letudnék írni)Köszönöm egyébként a választ, nagyra értékelem!
2017. ápr. 16. 16:17
 5/14 anonim ***** válasza:
Akkor ez nem ocd-nek néz ki, inkább "sima" szorongásnak, ami persze ugyanolyan rossz lehet. Pszichológus biztos fog segíteni, hogy megbirkózz ezzel.
2017. ápr. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Őszintén én azt tudom, hogy szorongásom van, csak a fent emlitett tünetek, amikt ADHD-ra írtam nem tudom hogy honnan származnak, mert kétlem hogy a szorongással kapcsolatba lenne, és nem tudom hogy egy tintapacás teszt alapján hogyan dönthetik el rólam hogy van e ilyen betegségem vagy sem.
2017. ápr. 16. 17:51
 7/14 anonim ***** válasza:
Mindig az a baj ezzel az egész betegségesdivel, hogy minden utalhat mindenre. Sok a hasonlóság betegségek között, mégis ég és föld lehet a kettő...
2017. ápr. 17. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Egyébként sok ilyen esetet láttam, sima szorongásod van.

Írtad, ha ideges vagy akkor jönnek a paráid.

Ez azért van ( legalábbis én ezt tanultam orvosin ), mert alacsony a szerotonin szinted és részben igaza van annak a válaszolónak, aki OCD-t írt, ott is alacsony a serotonin szint. Korrigálható, sőt meg is gyógyulsz, csak jól kell kezelni, nem szabad hagyni egy szorongást sem, hogy sullyosbodjon, mert kellemetlen.

Vitaminokat próbálj szedni, magnézium hiány tüneteit ha elolvasod, az is mind igaz lesz rád...

Nem vagyok szakember, csak tanultam ezekről, remélem segít!

2017. ápr. 17. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Tudom, bárcsak ne lenne ez a sok hülyeség velem, de sajnos ezt nem én döntöm el, mindenesetre holnap megint megyek a pszihológúsomhoz.Ráadásul kaptam egy kb 566 kérdéses lapot még 1 hónapja kb. a felét azért nem tudom kitölteni mert vagy nem értettem vagy egyáltalán nem tudtam eldönteni hogy ez most igaz-e rám vagy sem.Túd a listámról, amit vezetek, ráadásul folyamatosan bővűl olyan dolgokról amik csak eszembe jutnak.A magnézium és vitamin hiányt majd megkérdezem, köszönöm!
2017. ápr. 17. 21:26
 10/14 A kérdező kommentje:
Olyan hangulat ingadozásaim vannak szinte mindig.Voltam pszihológusnál, de egyszerűen nem merem megkérdezni vagy egyáltalán említeni azt hogy ADHD, mert félek attól hogy megint magyarázkodni fog hogy miért hülyeség az egész.A szorongásról meg nem is beszélve, ok hogy ezzel nekem is kéne megbírkoznom de ez nem megy annyira könnyen mint azt az emberek gondolják.Listát nem szeretnék arról írni hogy mitől rettegek mert rohadt sok lenne, de amit kiemelnék hogy a jövőtől rohadtul félek.Félek attól hogy hogyan fogok leéretségizni meg egyáltalán átmenni ebbe az évbe programozásból ( tanár story).Azt még nem is említettem, hogy ha ott vagyok nála akkor nem bírok nagyonbeszélni a problémáímról( valami ilyesmi) mert nem tudom hogy hogyan kezdeném el, de ha másnap rosszul érzem magam akkor simán tudnék róla beszélni abban a helyzetbe.Az a gond, hogy mindig keddenként megyek ki hozzá, és 1 hét alatt az, ami szerdán vagy a kedd utáni más napokon bántott már nem mindig jut eszembe és ezért ugyérzem mintha vagy nagyon picit vagy egyáltalán nem haladnánk.
2017. ápr. 18. 18:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!