Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi van velem most? Mi lehet a...

Mi van velem most? Mi lehet a betegségem?

Figyelt kérdés

Nagyon hosszú és fárasztó lenne ezt az egészet leírni, de megprobálok a fontos részletekre kitérni(ha kellene több is akkor azt további kommentekben írhatóm meg).

Szóval én most vagyok 17 éves fiú vagyok aki 10. osztályt végzi egy informatika tagozaton egy szakkginmnáziumba és sok problémával küzködök.

Ez többek közt abban nyilvánul meg, hogy nehezen tudok figyelni és koncentrálni. Egy ideig (tavaly) ezzel nem foglalkozdtam, csak egy idő után, amikor nyilvánvalóvá vált, hogy valami probléma van velem. Hála a zenei izlésemnek, miközben egy új előadót kezdtem el halgatni akkor az egyik számuknak a "jelentésének" útánanéztem és azt találtam, hogy egy barátukat félrediagnosztizáltak ADHD-val.Utánanéztem, hogy ez mi, eleinte nem érintett anyira, de később elolvastam néhány dolgot róla, és gondolkodtam hogy sok állítás igaz ami levan írva és rám is jellemző.' hónapja járok pszihologús-hoz és mondtam neki ezeket(persze bővebben)

és megcsináltatta velem a rorschach tesztet, majd abból azt vonta le hogy nincs ADHD-m. Most én nem vagyok szakértő, de nem tudom hogy ebből hogyan lehet erre kövezkeztetni, és egy idieig ezt elisfogadtam egészen mostanáig.A fejem nyűzsög a gondolatoktól és nem tudom élni így rendesen az életemet, tanácstalan vagyok.Egy listám is van dolgokról, amiket úgy gondolom majd megkénebeszélnem a psziholoúsommal.Annyira maceráns minden!(Van ezenkivűl más dolog is persze amit nem írtam még le) Szóval szeretném a segítségetek kérni ebben és köszönöm!



2017. ápr. 16. 11:22
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Néhány vitamint próbálj ki, jól jöhetnek.

Én anno mikor ilyen volt B-komplexet szedtem.

Kell kis idegerősítő a mai világba:)

2017. ápr. 19. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nem a pszihologúsnak kell megmondani hogy szedhetek e vitamint vagy sem, és rohadtul elfelejtettem megkérdezni ezt tőle meg még sok mást is.Utóbbi találkozásunkór azt mondta hogy írjak fel olyan dolgokat amit pozitiv dolgok voltak és majd mondjam el neki, ezt már korábban is mondta csak mindig elfelejtettem és most is.Legaláb 6 szor kellet engemet emlékeztetni hogy csináljam meg és tudom hogy valamit biztosan lehagytam mert elfelejtettem mi volt az.De elkezdtem ezt is.És nem érdekel mit fog mondani vagy gondolni én felfogom hozni ugyanúgy az ADHD témát nála és meg kérdezem hogy az a 500 kérdéses tesztszerűség amit még korábban adott az mihez is kellet.Melesleg ma azzal a tanárral let volna óram akit nem bírok és a pánik érzés elkezdett valahogy befolyásolni és haza jöttem mert nem bírtam és előtt voltam Wc-n és azt hittem ebből hasmenés lett de szerencsére nem lett.
2017. ápr. 20. 19:46
 13/14 A kérdező kommentje:
Nos, legutóbbi találkozásunkor megemlítettem neki, hogy a kiskoromban egy anyáknapi videón furcsán viselkedtem(amikor áltunk dölöngéltem, és piszkáltam a nyakkendőmet), azt mondta hogy ebbe semmi furcsa nincs és szimplán csak ideges voltam.Ezt, még eltudom fogadni, de a másik videó, amit találtam az már nem ennyire megmagyarázható.Továbbá nagyon úgyérzem mintha mindenki semmibe venne, neki is mondtam ezt.De azt hogy miért nem lehet nekem ADHD-m nem mondta meg, azt mondta hogy ha az lenne akkor nem tudtam volna elvégezni az általános iskolát.Nem tudom hogy ez miért kellet volna hogy legyen.Nem voltam akkor se jó tanuló, úgyanúgy most sem.Azt is mondta, hogy van egy tanulója( vagy nem tudom mit mondott) és hogy neki van ADHD-ja, most ha neki van akkor ő hogyan tudta elvégezni az általános, középiskolát és stb? Nem értem, mondtam neki hogy mindent még közel sem mondtam el neki arról hogy régen én milyen voltam(ezt is rohadt nehéz részletezni).Az a baj, hogy folyamatosan csak ez jár a fejemben, másra nem igazán tudok gondolni vagy figyelni vagy akár érdeklödni.Szinte mindent megunok amit csinálok és ez már nagyon rosszul esik.Most is biztos van amit még leakartam írni, de már nem emlékszem rá (jelenleg legalább is).
2017. ápr. 29. 16:32
 14/14 anonim ***** válasza:

Én érintett vagyok mert van egy ADHD-s fiam.

Igaz ő még csak most kezdi az iskolát,de megpróbálom megfogalmazni, hogy mi is az a figyelemzavar egy ilyen betegségben.

Az, hogy valaki nehezen koncentrál vagy elterelődik a figyelme, teljesen egészséges embereknél is gyakori.

Az ADHD nem egyszerű figyelem elterelődés.

Az agy másképpen van behuzalozva ezeknél az embereknél.

Képzeljük el, hogy az agyunk egy rádió.

Megpróbálunk rajta beállítani egy csatornát, pl a class fm-et.Ezen a rádión ez képtelenség mert elromlott rajta az az érzékelő amivel a rádióhullámok vételét lehet állítani.

Ez azt eredményezi, hogy ugyan szólni fog a class fm de mellette szól a Petőfi, Kossuth és sok más csatorna mind egyszerre.

Ebben a káoszban képtelenség kiszűrni, hogy mi szól a class fm-en. Hiába tekergetjük a gombot hisz csak pár pillanatra sikerül kiszűrni egy-egy mondatot.Ebben a küzdelembe hagyon hamar belefárad az idegrendszer ami a többi tünetet okozhatja.

2017. máj. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!