Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A depresszió egyedül is...

Fnaf-Fan-Viki kérdése:

A depresszió egyedül is leküzdhető?

Figyelt kérdés

Már legalább 2 hónapja ok nélkül van rossz kedvem.Csak nagyon ritkán van étvágyam,szinte minden este sírok.Azért este mert nem akarom hogy sírni lássanak,rossz kis kori emlékek miatt de erről nem nagyon szeretnék beszélni.Nincsenek sűrűn rémálmaim,de ha vannak azok legalább 4 napig.Van amikor több mint négy napig ugyan az de van amikor más.Például egyszer egy hétig azt álmodtam ahogy a családom meghal.Anyának nem szóltam semmit mert nem bízom meg benne.Most biztos azt gondoljátok hogy milyen kis idióta vagyok hogy még iskolás vagyok és nem bízom meg a saját anyámban.Csak felvilágosításként: Amikor 3-4 éves voltam elváltak a szüleim,nevelő apám van.Az igazi apám mindig részeg vele nem szeretek még beszélgetni sem...Nevelő apám addig volt kedves amíg anyunak nem volt munkája,mert akkor mindig otthon volt és tudott mindenről.Miután sikerült munkát vállalnia,nevelő apám folyton bátyámat ugráltatta engem meg sértegetett.Sokszor mondta milyen haszontalan vagyok és felesleges.Volt amikor áthívta a haverjait és előttük tett nevetség tárgyává.Anyának olyanokat mondott amik nem igazak (pl.: Üvöltöztem vele.) amit anya persze elhitt neki.Az osztály társaim nem nagyon állnak velem szóba mert más vagyok.Ők mindig arról beszélnek hogy ennek meg annak az énekes srácnak milyen jó a haja meg ilyenek én meg inkább a videó játékokat szeretem.

Szóval a lényeg hogy nem tudom elmondani senkinek mi a bajom a pszichológusokat meg utálom.Utána néztem neten mi lehet a bajom."Minor depresszió".A hét tünetből 5 igaz rám.Szeretnék meg gyógyulni de egyedül.z lehetséges vagy mindenképpen pszichológushoz kell fordulnom?Nem nagyon értek ehhez,csak annyit tudok amit a neten olvastam róla.



2017. ápr. 17. 01:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Egyedül majdnem lehetetlen. Ha vannak barátaid, ők segíthetnek neked feldolgozni a történteket, valamint a sport, magad/gondolataid lefoglalása különféle hobbikkal. Bármiféle olyan tevékenység segít, ami örömet okoz, és sikerélményt tud nyújtani. Lehet, ez számodra nem lesz elegendő, hanem tényleg szakemberhez kell fordulnod.
2017. ápr. 17. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nézz ennek utána.

http://www.youtube.com/results?search_query=pszichofitness

és szükség esetén próbálj használni Remotiv extra filmtalettát.

2017. ápr. 17. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 szenes43 ***** válasza:
100%

Nem tudom hány pszichológussal találkoztál az életed során hogy ilyen sommásan kijelented hogy a pszichológusokat utálod. A depresszió nem egy ideig óráig tartó levertség,szomorúság hanem betegség. Azt hogy te egyáltalán depresszióban és annak milyen formájában szenvedsz arról csak pszichiáter tudna diagnózist felállítani.

Segítséggel elviselhetőbbek lesznek a napjaid,de azt tudnod kell hogy az otthoni helyzetedből semmilyen pszichológus vagy pszichiáter nem tud áttenni egy neked tetsző családi környezetbe.

2017. ápr. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Utolsoval ertek egyet. Nincs is mit hozzatenni!
2017. ápr. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Így van! Senki se diagnosztizálja magát, főleg nem egy kamasz. Még akkor sem, ha a neten kitöltött egy tesztet. A leírásod alapján elég nehéz helyzetben vagy. Nyilván rossz a hangulatod. Szeretnél ezen változtatni. Ez jó dolog. Az első lépés az iskolapszichológus lenne. És olyan ember nincs, aki senkinek sem szimpatikus. Biztos találsz olyan barátot, akinek hasonló az érdeklődési köre, mint neked. Anyuddal mindenképp beszélned kellene. Mondtad neki, hogy amiket a nevelő apád állít rólad, az nem igaz? Meg kellene mondanod neki. Őszintén.
2017. ápr. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 a 24 kisfarkas válasza:
Egyszerűen kell neked az hogy ki tudj kapcsolódni akar barátokkal,akar egy partnered ha van. Nem pszichológus vagyok csak érdekel a téma amivel kapcsolatosan kerdezel. Ha szeretnél beszélgetni erről,írj nyugodtan.
2017. ápr. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!