Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Baktériumoktól, vírusoktól...

Baktériumoktól, vírusoktól való félelmem van, mondhatni tisztaságmánia, hogyan lehet ezen változtatni?

Figyelt kérdés
16 évesen sajnálatos okok miatt tisztaságmániám van (de nem por és a kosszal van a legnagyobb problémám, hanem a vírusokkal, baktériumokkal). Még olyan 10 éves koromban szalmonellát kaptam (nem volt nehéz, mert jelenleg is tanyán lakom) és nem sok idő múlva kórházban is kerültem. Azóta van ez a fóbiám. Ha kerítésre támaszkodva levegőzök, utána vagy 2x mosok kezet és napi 5x alkalommal használok tisztasági törlőkendőt. Azért nincs akkora baj, mert kezet fogok sok mindenkivel és a tömegközlekedés sem nyomasztó, de mégis zavar. Hogyan lehet erről a tisztaságmániáskodásról leszokni?
2017. ápr. 17. 20:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez kényszerbetegség, pszichológussal kellene beszélgetned. Nekem is van egy kicsit, de nem ennyire.
2017. ápr. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát mondjuk jobb, ha tudod, hogy a kézmosás nem véd meg a vírusok és baktériumok ellen, kb. teljesen felesleges.
2017. ápr. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy megérted azt, hogy a vírusok és baktériumok velünk, bennünk élnek. Nincs olyan, hogy fertőző. Ha a szervezetnek nem alakult ki ellene a védekező mechanizmusa csak akkor képesek elszaporodni és gondot okozni. Ebből kiindulva a kézmosás sem véd meg a betegségektől.

Gondolj mindig arra, hogy ami nem öl meg az csak erősebbé tesz!

2017. ápr. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
#3: Azt tudom, hogy vannak hasznos baktériumok a szervezetünkben is. Akkor mondhatni a kézmosás nem segít drasztikusan, pedig nem betegszem le. Így akkor könnyebb is erről leszokni, azért is, mert nem vagyok az a könnyen lebetegedő típus. Akkor például tojásszedés utáni kézmosással nem lehet teljes körűen megelőzni? Vagy mennyire kell emiatt aggódni?
2017. ápr. 17. 21:35
 5/6 anonim ***** válasza:
Ilyen munkák után is elég egy alapos kézmosás. Nem kell folyton fertőtleníteni, azzal a normál bőrflórád teszed tönkre. Ha az nem véd, akkor tudnak a kórokozók megtelepedni. Amúgy egy felnőtt emberen/emberben kb.3-4 kg mikroba él. Nélkülük nem is működnénk.
2017. ápr. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem, akkor minden válaszolónak nagyon szépen köszönöm a segítségét.
2017. ápr. 17. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!