Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elég összetett dolog! De ha...

Elég összetett dolog! De ha valaki elolvassa és vélemény mond azt megköszönöm. Szerintetek ez a szorongásom miatt van?

Figyelt kérdés
Havi 1-szer pszihiátriára járok jövöhétre van időpontom.Frontint szedek.Gyermeket tervezünk párommal,de most parázok.Mivel elég rossz helyzetbe vagyok mint egészségileg mind anyagilag.A hónap végétől munkahelyemen nem kívánnak tovább foglalkoztatni,megértem mert solat hiányoztam az utóbbi fél évbe.Állandó szédülès,rossz közérzet,úgy érzem hogy megbolondulok vagy meghalok.Nincs erőm/kedvem semmihez.Álomszerűnek érzem az èletem.Most az elmúlt 1hétbe 25szem fájdalcsillapítót vettem be fogfájás miatt.Tegnap délután óta hányingerem van.Tegnap este keveset hánytam is.Na és most nem rég eszembe jutott hogy nem e a sok gyógyszer hatásától vagyok így.Zavartnak èrzem a gondolkodásom és most is olyan fura hogy írok nagyon koncentrálnom kell hogy tudjak írni.Nem látszik rajtam hogy mentálisan bármi baj lenne.Csak hát így élni nem lehet A napjaim egybefolynak,ugyanaz semmi értelmeset nem csinálok.Úgy érzem hogy nem leszek újra a régi.Nem tudom merre,hova menjek.Kèrdéseim:A gyógyszertől lehet bármi bajom ekkora adagtól?Mivel próbslkozzak hogy teljes életet èljek?Ebből van kiút?Mivel nyerjem vissza az erőm,mert .ég az orvoshoz se megyek,1hete nem mentem ki a házból jó ma a kapuba 2 percre a postáshoz?így hogy keressek új munkahelyet?Magamról 26éves vagyok.Volt 1 hosszú rossz párkapcsolatom.Gyermekkori trauma.Haláleset.
2017. ápr. 18. 20:13
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem sikerül megoldani a belső konfliktusaid. Pszichoterápiára ugye jársz?

A gyógyszer nagy segítség, de a problémáidat nem fogja helyetted megoldani. Én semmiképp nem szülnék ilyen állapotban. Szedd össze magad! Keress hobbit, olvass, meditálj naponta!

2017. ápr. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Járni túlzás,mivel lekellett még azt is mondanom mert annyira szédülök hogy nem vagyok kèpes elmenni.Igen tudom hogy összekell szednem de most már szerintem késő.Nem érzem hogy mi lenne a megfelelő kikapcsolodás számomra.Elég pocsékul vagyok.Most még ez a hányinger is ami 2napja gyötör,fogfájás 1hete már nem bírom úgy érzem maradék erőm is kiszívja.
2017. ápr. 18. 20:31
 3/10 anonim ***** válasza:

Rendszeres pszichoterápia, amit szakember végez.

Nem gyógyszeren kell élni, hanem tenni, hogy jobb életed legyen.

Amíg nem vagy rendben, a gyerekvállalás tabu.

2017. ápr. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Szeretnék tenni érte,de már nem vagyok az az erős csaj ki egykor voltam.Úgy tűnik a kifogásokat keresem.De még mindennap van valami bajom.Szédülés,szívszorítástól kezdve bármi addig nagyon nehèz elkezdeni bármit mikor örülök annak ha èpp az itthoni dolgokat de csakis a minimumot eltudom vègezni.
2017. ápr. 18. 20:38
 5/10 anonim ***** válasza:

Tápanyaghiány is okozhatja ezeket a tüneteket. Mennyi zöldséget/gyümölcsöt eszel naponta?

Magnézium és b-komplex vitamin jót tesz az idegrendszernek.

Sosem a tragédiák okozzák ezeket a tüneteket, hanem az, hogy hogyan reagálsz rájuk. Nézz szembe a félelmeiddel, bocsáss meg magadban, engedd el a múltat!

Olvass pszichológiai szakkönyveket, esetleg lelki témájú írásokat!


A halál félelmetes, de elkerülhetetlen. Ne félj tőle, fogadd el!

2017. ápr. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Egy pánikroham során valósnak érzed a halál lehetőségét. De hány ilyen rohamon túlestél már? Egyszer sem haltál meg. Vedd át az irányítást az elméd felett! Youtube-on rengeteg buddhista szerzetesek által készített videót találsz, ha tudsz angolul, priviben küldök linket.
2017. ápr. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Van mikor sűrün eszek,de elő fordul sokszor hogy nem eszek gyümit akár 1hétig se.Magnéziumot iszom.Tudom hogy csakis én saját magam hozhatom ki ebből.
2017. ápr. 18. 20:46
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi nektek :)Nem tudok angolul, de azèrt köszi.
2017. ápr. 18. 20:50
 9/10 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


Ez a kettő segíteni fog.A màsodikból napi 15-25perc is elég naponta,fülhallgatóval(Relaxálást csak üres gyomorral!).

A fogfájásról meg annyit,tavaly 3hónapig húztam halasztottam,aztán már nem bírtam tovább,mert az agyamig nyilalt,elmentem a fogorvoshoz,15perc alatt végeztem.Megszűnt minden fájdalom,bànt hogy nem mentem el hamarabb.A sok fàjdalomcsillapítótól fáj a szíved,és attól van hányingered.

2017. ápr. 19. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Követem :)
2017. ápr. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!