Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak, ha gyűlölöm az...

Mit csináljak, ha gyűlölöm az iskolát, és folyamatosan beteg is vagyok miatta? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Gyűlölök suliba járni, néha van, hogy sírva fekszem le este, az osztálytársaim kirekesztenek pedig semmi rosszat nem csináltam velük, a házit sem küldik el sosem hiába kérem meg a fél osztályt, mert folyton beteg vagyok és így a jegyeim is rosszabbak. Kb 1-2 havonta hörgőgyulladásom van, azt vettem észre, minél jobban utálom a sulit, annál többször vagyok beteg. Minden betgség minimum 1-2 hét, ezért lehet, hogy osztályozó vizsgát kell tennem, mert csak az első félévben kb 150 órát hiányoztam. Az orvos többször küldött tüdőröntgenre, de egyszer sem találtak semmit, pulmonológushoz is, de ott is minden rendben volt. Már pszichológushoz is akar küldeni mert azt mondta ennek a sok betegségnek biztos, hogy valami lelki oka van. Anya is folyton csak ordítozik, mert szerinte direkt betegítem magam, hogy ne kelljen suliba mennem (mondjuk tényleg szívesebben vagyok beteg, mint hogy suliban legyek, de attól még nem betegítem magam direkt) Anya folyton csak ordítozik már minden miatt, miközben én nem is tehetek erről.. Amikor az előző iskolámba jártam kevesebbet voltam beteg, most egyre többször vagyok az, de anya már 7. osztályban nem akar máshova beíratni. Most vallásosba járok (de utálom ezt az egész vallásos izét is, mert egy nagy hülyeség, a tesóm már viccből sátánistának hív, de mivel elég zizi, ezért nem igazán zavar) , mert anya szerint ott normálisabbak a gyerekek, de szerintem egyáltalán nem látszik rajtuk, főleg, hogy a mi osztályunk a legrosszabb. Vitaminokat, gyümölcsöket, zöldségeket szoktam enni, de hiába, mert így is folyton beteg vagyok. Osztálytársaim szerint is csak tettetem ezt az egészet, anya is csak ordítozik rám folyamatosan, amint hazaérek már rögtön. Lehet, hogy megoldaná a pszichológus? Most is végig beteg voltam a tavaszi szünetben, lovagolni sem voltam már emiatt 3 hónapja.. Mit csináljak?

2017. ápr. 19. 14:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Magántanuló nem lehetsz?
2017. ápr. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Sajnos nem... De a tesóm az, és olyan jó neki, hogy nagyon ritkán megy csak suliba :/
2017. ápr. 19. 14:29
 3/9 anonim ***** válasza:
51%

És ha sulit váltanál? Másik iskolában talán nem bántanának a többiek.

Pszichológushoz viszont mindenképpen menj el, ennek a sok betegségnek lelki okai lehetnek.

2017. ápr. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
De ha tesód lehet, akkor te miért nem????
2017. ápr. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a tudat alattid valóban így menekül a bántások elől, a félelem a stresz megbetegíti a testet.

Probáld meg kicsit pozítivabban felfogni a sulit. Talán nem téged akarnak bántani, csak te vagy kéznél, ha nem sértődnél meg akkor nem volna érdekes a piszkálódás, bántás.


Ilyen az emberi természet, hogy mindig kell egy boksz zsák valaki, aki elviszi a balhét, úgy mond. Ennek csak az a gyógyszere, hogy nem veszed magad komolyan. tudom ez most meredek neked, fájni fog egy kicsit. És az jön le, hogy téged nem ért meg senki, hidd eltapasztalatból mondom.

A sajnálat nem erősít meg téged, csak ha megadod magad, és nem lázadsz, nem sértődsz meg, mert akkor már nincs fogás rajtad.

Nem vagy érdekes, ha már nem tudnak felhúzni.

2017. ápr. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
4-es, a tesóm azért lehet az mert matek olimpikon és folyton Pestre jár versenyekre meg szakkörre.
2017. ápr. 19. 21:21
 7/9 anonim ***** válasza:
A szüleidnek ez nem probléma, hogy mindig beteg vagy és tudják is, hogy miért? Válts sulit! Lehet a kinézeted miatt bántanak, meg mert gyengének tűnsz, ezeken változtass és szeptembertől új suli új élet :) az se baj ha egy évet csúszol. De ott tiszta lap lesz ;)
2017. ápr. 22. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem, a szüleimet ez nem érdekli, csak annyit csinálnak hogy ha egyet köhögök akkor megy az ész nélküli ordítozás rám... Sulit nem tudok váltani mert a szüleim nem akarják... Igazából nem is nagyon érdekli őket mi van velem
2017. ápr. 22. 21:05
 9/9 anonim válasza:
Nekem úgyan az a véleményem mint aki írta a kérdést egy ember van az osztályban aki elront mindent a tanárok azt hiszik hogy mi csak a gépet nyomjuk mindenre ráérünk nincsenek családi programok alsó tagozatban még egy-két tanár megértette ha ez miatt nem volt házid de így most hogy már felsős vagyok semmit nem néznek el még jól le is b@sznak hogy miért nem csináltál házit hiszen az iskola "előbbre való mint az életed" (ezt gondolják ők) én ezt gondolom:EL KÉNE NÉZNI HOGY BIZONYOS ESETEKBEN NEM AZ ISKOLA A LEGFONTOSSAB ÉS HOGY FÉL HÉTKOR KELL KELNI HOGY MENNJ ISKOLÁBA HA ELKÉSEL 1ES NINCS ELÉG ALVÓ IDŐD REGGEL SÍRVA KELEK FEL DE MINDENKI AZT MONDJA FEKÜDJ LE ELŐBB, JÓ OKÈ DE AKKOR IS HA LEFEKSZEK MONDJUK 8KOR AKKOR IS CSAK AKKOR LESZ JÓ AZ ALVÁS HA NEM ÉBRESZTENEK HANEM TE ÉBREDSZ ÉS A SAJÁT TEMPÓDBAN KELSZ FÖL DE UGYE NÉHÁNYAN AZT GONDOLHATJÁTOK HOGY ÉN KB 12KOR FEKSZEM NEM 10KOR VAGY TÍZ UTÁN EGY KICSIVEL NA HÁT NEKEM VAN ILYEN OSZTÁLY TÁRSAM TUDOM HOGY KI FEKSZIK 12 UTÁN MERT ALSZIK AZ ÓRÁKON DE ÉRTITEK A TELJESEN SÖTÉT NEM NORMÁL ISKOLÁBA VALÓ LÁNY OSZTÁLY TÁRSAMAT IS LE K@RJA A TANÁR EZ EGY MEGNYERHETETLEN VERSENY TŰRNI KELL NEM TUDSZ ELLENE TENNI SAJNOS!😩🤬🤬👎
2023. jan. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!