Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Segítségre van szükségem! Így...

Segítségre van szükségem! Így újra lehetek normális?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, és teljesen eluralkodott rajtam az önutálat. Nem tudom megmondani miért, egyszerűen ez kialakult bennem. Néhány hónapja (3 max 4) egyik nap evés után olyan nagy bűntudatom volt hogy émelyegni kezdtem és elhánytam magam. Nem akartam, de nem tudtam bentartani. Azóta ez egyre jobban fokozódott, nem tudtam úgy enni hogy ne hányjak valamennyit után. Az utóbbi időben félni kezdtem a teltségtől de gyakran is voltam éhes mert ugye általában semmi nem maradt bennem. És ezek napi szintűre nőttek. Már több hete van ez, bulémiás vagyok (elméletileg), egyelőre nem történt semmi túlontúl nagy baj emiatt, annyi hogy egyre több pattanásom lett és a körmeim is gyengültek. Illetve kezdem talán érezni a csontjaimon is néha azt hogy már nem olyan erősek, de lehet ezt csak beképzelem már. Tisztába vagyok azzal hogy mekkora súlya van, mégse tudok megálljt parancsolni és nem tudok nyugodtan enni nehezebb/sok kalóriát tartalmazó ételt. Rettegek az elhízástól és most is hatalmasnak látom magam, pedig mindenki szerint normális vagyok. A szüleimnrk nem merem megmondani, nagyon sok vitánk volt már eleve is ebből (mármint hogy sokszor befordultam mikor megláttam magam a tükörben, néha még sírtam is előttük), és nem akarom hogy lássák hogy idáig süllyedtek, meg félek is tőlük. Leginkább a pszichológustól, pedig egyértelműen arra lenne szükségem de túl sok pénz lenne. Nem tudjuk megfizetni, és ezt ők is nagyon jól tudják, miattam pedig nem akarom hogy adósságunk legyen. Apukám meg amúgy se kezeli ezeket jól. De muszáj mostmár valahogy megoldanom, nem tehetem ezt magammal. Csak fogalmam sincs hogyam csináljam. Az jó ha fokozatosan eszek egyre többet? És ha ez csak kukoricapehelyből/müzliből áll nagyrészt? Mivel ezek általában megmaradnak. El fog múlni orvosi beavatkozás nélkül? Válaszokat előre is is köszönöm! (Kérlek ne ócsárolj,neked is biztos van jobb dolgod és én se jutok vele többre!)

2017. ápr. 24. 23:26
 1/7 A kérdező kommentje:
Bulimiás*
2017. ápr. 24. 23:28
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha 16 éves vagy, akkor még bőven fejlődésben vagy, tehát ahhoz, hogy egészséges felnőtté válj, akkor mindent meg kell enned ami és amennyi jól esik!

Ne gyötörd magadat nem létező problémákkal!

Normális a testsúlyod, tehát semmi okod aggódni, nyugodtan egyél!!

A bulémia halálos is lehet, nagyon vigyázz!!

2017. ápr. 25. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ne erőltesd most azt ami nem esik jól. Egyél olyan dolgokat amiket bűntudat és hányás nélkül megtudsz enni és aztán egyre fokozatosabban több ételt.

Ne edd tele magad, mindig kicsiket egyél és nem fogsz bűntudatod érezni.

Az egészség meg a legjobb dolog a világon, és ha azt elveszted nagyon nehéz visszahozni.

Ne bántsd magad!<3

Írd le egy papírra hogy mit nem szeretsz az életedbe és azokat próbáld rendbe tenni vagy írd le amiket szeretsz és azokért legyél hálás.

Fiatal vagy és előtted az élet, ha már valaki beleesik ebbe a betegségbe irtó nehéz kijönni belőle, szóval amíg még nem késő próbáld magad helyretenni, és ne hagyd el magad!

2017. ápr. 25. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Elárulok egy titkot!:)

Én mindent eszek, ami jól esik,de közben mindig egész nap tanulok, kisebb szünetekkel.

Így általában vagy fogyok egy keveset, vagy stagnál a súlyom, de semmmikép sem hízok, ugyanis elégetem a kalóriákat.

Ha nincs kedved sokat tanulni, akkor a tanulást napi másfél-két óra sportolással is kiválthatod.:)

A lényeg, hogy mindent egyél nap közben, ami jól esik, és annyit egyél, amíg jól laksz.

A sportoláshoz ugyanis energia kell, egy fejlődő szervezetnek pedig még többet kell enni, mint egy felnőttnek!

Evés után két órával pedig lehet menni sportolni! :)

Szerintem próbáld ki! :)

2017. ápr. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ingyenes pszichológus is létezik! Menj el a háziorvosodhoz, ő majd továbbküld a megfelelő szakemberhez.
2017. ápr. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat és az üzeneteket is! megteszek minden tőlem telhetőt! megpróbálok beszélni egy valakivel, de egyelőre nem nagyon akarom elmondani a szüleimnek:/ de ha muszáj lesz akkor bevállalom. mégegyszer nagyon szépen köszönöm a tanácsokat!!
2017. ápr. 25. 15:04
 7/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan ehetsz ami jól esik de inkább kis adagokban és gyakrabban. Ettől nem hízol el. Meg amúgy is fejlődésben vagy, lesz még időd lefogyni,de ha mindenképp fogyni szeretnél, ez a módszer akkor is durva! A leírtaid alapján ez így neked sem jó, szóval hagyd abba! Úgyis lesz majd valaki ( akár több is ) aki majd meglátja benned a szépet. Ha nem is hiszed el, ne utáld magad a kinézeted miatt. Inkább ha így gondolod, törekedj arra, hogy ha annyira nem is vagy szép, az emberek a belső tulajdonságaid miatt szeressenek. Érted mire célzok ;)
2017. ápr. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!