Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy szünteti meg a pszichológ...

Hogy szünteti meg a pszichológus a durva kisebbrendűségi érzést?

Figyelt kérdés

Azt,hogy kevesebb vagyok, mint mások, nem érek annyit.


Miben és hogyan tud segíteni.Mit tanulnak az egyetemen,milyen technikával tudnak segíteni?



2017. ápr. 25. 09:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Közösen feltérképezitek, hogy mi okozhatja nálad ezt a kisebbrendűségi érzést, volt-e valami bántalmazás, gyerekek csúfolódása, rossz példa stb. a múltadban, ami ezt kiválthatta. Ha megvan, mi az ok, akkor megpróbáljátok azt feldolgozni. De nem tudom pontosan megmondani, én már túl régen voltam pszichológusnál...
2017. ápr. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Ezzel jobb olyan pszichológushoz fordulni, aki pszichoanalízist is vállal.

A mai időkben ez olyan gyakori tünet, hogy elég rövid idő alatt segítséget kaphatsz.

(Úgy értem, hogy a kérdéseit olyan irányban teszi fel, hogy elég gyorsan rájön az okára.)

2017. ápr. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Jártam többnél,de nem kaptam segítséget.

Pedig elég őszinte voltam.

2017. ápr. 25. 13:42
 4/16 anonim ***** válasza:

Ha valaki "elég őszinte", az nem őszinte.

Vagy kitárulkozol teljesen, vagy ne várj eredményt.

A pszichológus nem jós, nem is látnok, hogy az eltitkolt dolgokat, eseményeket kitalállja.

Csak teljes nyíltsággal tud rajtad segíteni, a ki nem mondott dolgok ismerete nélkül csak vakon tapogatózik.

Az pedig nem ér semmit, így segítséget se várhatsz.

Nem tudom, érted-e amit mondok, de pl. egy elhallgatott apai pofon vagy fájdalmas anyai lekicsinylés is tévútra vezethet.

2017. ápr. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Szerintem ott van a bibi, hogy "technikákat" vársz, holott ez nem így működik. Nincsenek technikák, vagy legalábbis nem abban a formában, ahogy te gondolod...

A terápia úgy működik, hogy apránként felépül és mély, őszinte, ítélkezésmentes bizalmi-kötődési kapcsolat a kliens és a terapeuta között, ahol nyíltan felvállalhatod az érzéseidet, megélheted, feldolgozhatod. A terápiában nem feltétlenül az a lényeg, amit elmondasz, hanem az érzelmi áttételek és viszontáttélek révén fejti ki a hatását, ezek pedig tudattalan folyamatok. A terápiában lényegében újrajátszódik a személyiségfejlődés, a szocializáció, annak az érzelmi vonatkozásai.

Az, hogy az egyetemen mit tanítanak, ebben nagyon kevés szerepet játszik, sokkal inkább a saját élmények dominálnak a terapeuták munkájában (nekik is kötelező terápián részt venniük, nem is keveset!).

A lényeg, hogy ne várj kész megoldásokat, hanem bízz a terapeutádban, törekedj vele az őszinte bizalmi kapcsolatra. Akkor és csak akkor tud segíteni.

2017. ápr. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Az elég arra vonatkozott,hogy az voltam,teljesen.


És akkor a pszichológus mit csinál azon kívül,hogy meghallgat jó drágán?


Ha én csinálok mindent akkor miért fizetek neki?

2017. ápr. 26. 11:28
 7/16 anonim ***** válasza:
A pszichoterápiát nem az egyetemen tanítják, bölcsészkarokon ugyanis nincs mód klinikai gyakorlatra. Sok módszer létezik, olyan pszichoterapeutát kell választani, aki "integratív"-nak mondja magaát, ami azt jelenti, hogy több módszert ismer és olyat alkalmaz, ami passzol a te személyiségedhez és problémádhoz. A pszichoterápia egy feltáró beszélgetéssel kezdődik, ott megbeszélitek, hogy hány alkalom kell, és mennyit vállalsz, és ott dönthettek együtt az alkalmazható módszerekről. A pszichoanalízis évekig tart, a kognitív terápia hónapokig, a hipnoterápiás módszerek hetekig. Nyugodtan megmondhatod a pszichológusnak (terapeutának), hogy neked ennyi és ennyi pénzed van rá, és megkérdezheted, hogy így tud-e vállalni.
2017. ápr. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
67%

# 6: Mondd, hány olyan embert tudsz említeni a környezetedben, aki órákon keresztül teljes odafordulással meghallgat, együttérez veled, nem oktat ki, nem minősít, nem erőlteti rád a saját megoldásait, nem avatkozik bele az életedbe, hanem engedi, hogy a saját megoldásaidat találd meg, és ebben segít, támogat? Szerintem egyet sem...

Na ezért fizetsz. Ha lenne ilyen ember a hétköznapokban, a pszichológusokra nem lenne szükség. És hiszed, vagy sem, EZ segít.

2017. ápr. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

8 mond hány pszichológus figyeld rá órákig?

Egy sem, mert 50 perc nálunk az egy óra( ami másnál 60),de ha 15 perc után leküld akkor még az za 50sem jön össze.

Sértettnek tűnsz.Magadra ismertél?Te se csinálsz semmit?

Alkalmazandó módszerekről te sem írsz csak arról,hogy a pszichológus meghallgat.

Ezért fizetek? Ott az ingyen hívható lelkisegély szolgálat.


5,Mitől játszódna újra a személyiség fejlődése-amit szeretnék-ha ebben nem segít a pszichológus?


Nem beszéltük meg hány alkalom kell és mennyit vállalok! Ilyen szóba sem került.


Az alkalmazandó módszer sem került szóba!!!



Csak én fogok ki rossz szakembereket?

2017. ápr. 28. 17:52
 10/16 anonim ***** válasza:
Félreértettél, nem vagyok pszichológus, volt kliens vagyok. Nekem felbecsülhetetlen volt az a támogatás, amit a terápiámban kaptam és nem az első (pár) alkalom, hanem amikor már kialakult a bizalmi kapcsolat, a kötődés. Ehhez idő kell. Nem volt előre kitűzve ülésszám, az alkalmazott módszerre is kb. 3 hónap után kérdeztem rá, mert szerettem volna tudni. (Kaptam érdemi választ, csak kérdeznem kellett.)
2017. ápr. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!