Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet a bajom? Alvajárás?...

Mi lehet a bajom? Alvajárás? Félek.

Figyelt kérdés

Eleve nehezen alszom el, esténként mindig nyugtalan leszek, gyakran késő este "kidőlök", de van olyan is hogy napokig csak "félig" sikerül elaludnom. (bocsánat, nem bírok másképp fogalmazni.) Ha félig alszom akkor félig érzem a külvilágot, kicsit mintha félálomban lennék, de ilyenkor is felülökök, vagy járkálok, néha eszek is és pakolok bár azért nem olyan aktívan mint napközben. Ha elalszom utána előfordul hogy úgy kelek föl hogy félig át vagyok öltözve, vagy próbálom kinyitni az ablakot és arra kelek föl hogy nem sikerül! Ilywenkor is képes vagyok álmodni legalább is, álomszerű dolgokra emlékszem mintha tényleg álmodtam volna. Gyakran közvetlenül alvás előtt elkezdek parázni mindenfélén, például hogy éjszaka bejön egy csomó hangya reggelre rámmásznak és ezért nem szabad aludni.

Minden nap fáradt vagyok a szemeim karikásak, azért aktív vagyok és tudok figyelni, de gyakran már azért sírok mert álmos vagyok és ez az idegeimre megy így érzem. 19 vagyok és régóta alszom nehezen de csak az utóbbi 1 évbwen durvult el ennyire.


2010. máj. 14. 17:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Durvának hangzik tényleg, nekem is vannak alvásgondjaim, na de nem ennyire. Én mindenképp orvoshoz mennék, esetleg pszichológushoz, lehet valami lelki oka van.
2010. máj. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
meg már bestresszelem magam ezek miatt szval ezért sem merek már aludni.
2010. máj. 14. 18:12
 3/6 anonim ***** válasza:
Elalvás előtt gondolj pozitív, vidám dolgokra. Vetítsd magad elé a holnapot, képzeld el, hogy reggel energiával telten kipattansz az ágyból, minden sikerül, amit elterveztél; részletekbe menően képzeld magad elé a tökéletesen alakuló másnapot. Lásd magad, amint másnap reggel vigyorogva nyugtázod magadban: "Ez az! Végre remekül kialudtam!" Tereld át a gondolataidat egy hasznosabb vágányra! :)
2010. máj. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
* végre remekül kialudtam MAGAM :)
2010. máj. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Bár jönne a halál...
2010. máj. 23. 23:36
 6/6 anonim válasza:
szerintem ne pánikolj mert én is jártam alva és pánikoltam annyira, hogy egész éjjel nem aludtam miután elmondta anya. nem érdemes ezzel törődni csak ha hetente többször van ilyen. (nekem végre két hétig nem volt aztán három napja megint...)
2013. ápr. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!