Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak, hogy a rossz...

Mit csináljak, hogy a rossz időszakaimban ne hízzak meg?

Figyelt kérdés

Ha tartósan vagyok boldogtalan, akkor sajnos sokat hízok... 10-15 kilókat. Ilyenkor semmi kedvem sportolni, és csak a finom gyorsételek hoznak jókedvet, meg a rágcsák. Amikor kijövök a rossz időszakból, akkor el szoktam határozni, hogy leadom a fölösleges kilókat, és kellő motivációval sikerül is, de ha megint összejön a sok rossz dolog, akkor újrakezdődik a hízás...

Igazából gyerekkorom óta nem vagyok vékony, 11-12 évesen elkezdtem hízni, 15 évesen 163 cm és 63 kiló voltam, ami után volt egy 2 éves rossz időszakom és 74 kilós voltam... Majd lefogytam 58-ra 18 évesen, ebből visszajött pici, olyan 60 kilós voltam másfél évvel ezelőtt, most 70, és megint fogyózom (73 voltam amikor kezdtem). De nem akarom, hogyha megint lefogyok és megint bedepressziózok akkor újra kövér legyek... Lehet ezzel valamit kezdeni? Vannak barátaim, mindig is voltak, ez annyira nem segít :/


22/L


2017. ápr. 25. 13:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Más megoldás nincsen, csak az, hogy a rossz időszakadiban se hagyd el magad.

Amikor teljesen ki vagy lelkileg , akkor pont hogy jó, hogyha elmész sportolni, kicsit kiszellőzteted a fejed és eltereled a figyelmed.És tök jól érzed magad edzés után, hogy legalább a sok szar ellenére tettél magadért .

Szóval a sport sose kerüljön le a listáról, minden nap, vagy kétnaponta mozogj valamit.

És én úgy gondolom, hogyha sportol az ember, akkor kicsit a kajára is jobban odafigyel

Ne vond meg magadtól a számodra finomságokat se, csak tarts mértéket. Nasizni meg lehet zöldségeket és gyümölcsöket is.

Próbálj változtatni az életmódon, mert ezzel a folyamatos jojózással sokkal többet ártasz, mintha stabilan lennél mindig 70 kg.

2017. ápr. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Akkor marad a pszichológus,sajnos,mert az,hogy 10-15 kg-okat hízol "szomorúságból"az azért elég gáz.

Családoddal kijössz?Párkapcsolatod van vagy volt már?

Rá kellene jönnöd,hogy mi okozza nálad ezt az időszakos depressziót.

Valami oka van.

2017. ápr. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi szépen! :)


Igazából családdal legtöbbször kijövök, olyan normális a viszony, de apámmal voltak feszkós időszakok és ez is rásegített... Voltak párkapcsolataim, de egyikben sem voltam boldog, csak az elején. Tudom utólag, hogy a legutóbbi kapcsolatom miatt voltam nagyon padlón, csak sokáig húztam a szakítást.

Általában suli-munka-család-párkapcsolat problémáim szoktak lenni, meg ritkán baráti is.

Tudom hogy nem normális ennyit hízni, de nem mindig a normális dolgok történnek velünk.

2017. ápr. 25. 13:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!