Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vannak olyan súlyos depresszió...

Vannak olyan súlyos depressziósok, akik helyrejöttek az antidepresszánsoktól?

Figyelt kérdés
Vagy csak úgy szedetik velük a szereket?
2017. ápr. 25. 13:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Én évekig depressziós-pánikbeteg voltam. A párom segítségével jöttem helyre. Kell lennie egy pontnak amikor azt mondod, hogy itt elég a gyógyszerekből, és mostantól erős leszek, mert ez így nem mehet tovább. Nekem ez a pont akkor jött el, amikor 2 frontintól sem tudtam esténként elaludni. Az egyik családtagom is ebben a betegségben szenved, de ő nem tud magán erőt venni, és csak egyre több és erősebb gyógyszert írnak fel neki. Szóval azt tudom mondani, hogy minden fejben dől el, és bár lehet segítséged, Neked kell elhatároznod hogy a sarkadra állsz, hiszen még sok minden vár rád az életben és sokan szeretnek, és számítanak Rád. Kitartás!
2017. ápr. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akárhogy is nézem, én is mindig erre jutok. Nem kezdtem el szedni még semmit de már annyira rosszul vagyok, hogy még ez is szóba jött, mint lehetőség. Köszi, hogy megerősítetted az elhatározásom, megpróbálom saját erőből.
2017. ápr. 25. 13:40
 3/10 anonim ***** válasza:

Én helyrejöttem az antidepresszánstól (Olwexya SSRI).

Kényszerbetegségem és depresszióm volt/van, de most már jó ideje tünetmentes vagyok.

Azt viszont meg kell említenem, hogy egyetlen gyógyszer sem csodaszer, te is kellesz hozzá, hogy fel tudj állni. A gyógyszer segítség ebben, de az életed problémáit nem fogja megoldani. Azt neked kell, de nem egyedül, magadra hagyatva, hanem szakember, a családod, a barátaid segítségével.

Súlyos depresszióból nem lehet önerőből felállni. Sokáig én is próbálkoztam vele, de mindig visszaestem. Nem is volt élet, amit ezelőtt éltem. Fordulj szakemberhez!


28/n/ocd-s

2017. ápr. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
43%
TE ocd-s, majd akkor mondd, hogy helyrejöttél, ha gyógyszer nélkül is képes vagy létezni, addig ne.
2017. ápr. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem volt kikötve, hogy csak az számít "helyrejöttnek", aki már nem szed gyógyszert. Sajnos a mentális betegségekre nem elég egy-két hétig gyógyszert szedni, ez nem múlik el ilyen könnyen. Szerintem már a tünetmentesség is nagy eredmény, és az is, hogy teljes életet élek, boldogan - mellékes, hogy gyógyszerrel. Egyébként a másik gyógyszeremet hamarosan elhagyhatom, az antidepresszánst még szednem kell, de ha így haladok, akkor azt is nemsokára elkezdhetjük csökkenteni. Előző voltam.
2017. ápr. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mivel genetikai okú, nem lehet mit tenni, gyógyszert kell szedni.

pl. [link]

2017. ápr. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Francokat. Magyarazd mar meg, hogy akkor az osember is mar dilibogyokat gyujtogetett a gyogyszerfarol, merthat genetikailag volt ra szuksege :D
2017. ápr. 26. 15:58
 8/10 anonim ***** válasza:
Az őskorban koponyalékeléssel próbálták megszabadítani a beteg embereket a gonosz szellemektől...
2017. ápr. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én helyrejöttem Zoloft-tól,nagyon rosszul voltam,nem tudtam enni és aludni már. Kábé egy hónap volt ,mire jobban lettem.

Két három hónap alatt már teljesen jól voltam.

2017. ápr. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én helyrejöttem. Nincs olyan, hogy csak úgy szedetik a szereket. Ha valami nem használ, át kell állni másikra.

Nem vagyok az a mindenre gyógyszert szedő típus, de vannak esetek - mint például az enyém -, amikor kizárólag ez segít.

2017. ápr. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!