Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan mentális betegség,...

Noncsicat kérdése:

Van olyan mentális betegség, amiben az ember egy idő után összekeveri az álmot és a valóságot?

Figyelt kérdés
Ha igen, mi a neve? Egy történetet kell írnom a suliban, és van ezzel kapcsolatban egy ötletem, és mintha már hallottam volna ilyet. Valamint 20 év alatt élő szokott forulni? Eredetileg ennyi idős lenne a lány, de ha idősebbnekre jellemző, akkor átírom. Köszönöm szépen, és remélem nem értelmetlen..
2017. máj. 1. 07:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Ötletnek le tudom írni az én tapasztalatomat, ha ez segít a történetedhez.

Nekem volt egy időszakom, amikor alvási paralízissel küzdöttem. Sokat olvastam utána, és megtudtam, hogy az alvási paralízis nem betegség, hanem egy jelenség, bárkivel előfordulhat, és többnyire inkább a fiatalabb korosztályt érinti, amikor még nyughatatlanok. Épp ezért volt érdekes, hogy ez nálam huszonéves koromban jelentkezett, sőt inkább már 30 felé jártam, és tartott majd egy évig. Ez a jelenség úgy függ össze a kérdéseddel, hogy én eleinte rettentően féltem amikor alvási bénultságom volt, de próbáltam uralkodni rajta. Megpróbáltam elengedni magam, hagyni, hogy történjen aminek történni kell. Egy idő után nem küzdöttem azért, hogy felébredjek belőle, és így kezdődtek az éber, valóságszerű álmok. A paralízis közben visszazuhantam álomvilágba, és rendszerint azt álmodtam, hogy felkelek, teszem a dolgom, de mindig volt egy pont amiből rá kellett jönnöm, hogy nem vagyok ébren. Ezek az álmok annyira valóságszerűek voltak, hogy egy idő után már ébren sem voltam biztos benne, hogy most akkor tényleg felébredtem, vagy ez megint csak álom. Itt már tudatos álmodásról is beszélünk, mert amikor rájöttem, hogy álmodok, próbáltam belőle felébredni, de ez nem ment olyan könnyen, mert akkor az a "világ" tűnt reálisnak. Jóval később jött, hogy vissza vissza tértek olyan emlékek, amikben nem voltam biztos, hogy ez álmomban történt, vagy ébren, mivel azokat is valósnak éltem meg. Talán ezeket a nagyon tudatos, éber álmokat az agy valós élményként raktározza el, de szerintem ez nem mentális betegség, hanem az agyunk játéka. Ha bele gondolsz, ébren is el tudunk hitetni magunkkal dolgokat, amik nem reáliak, nem valósak. pl. azt, amikor bemagyarázod magadnak, hogy tetszel egy bizonyos személynek, és ha nagyon akarod, meg is találd az erre utaló jeleket. Vagy amikor egyedül vagy otthon éjszaka, és addig agyalsz azon, hogy betörhetnek, rád támadhatnak, míg el is hiszed, hogy ez teljesen lehetséges, és egész éjjel nem alszol ez miatt a gondolat miatt. A gondolatnak nagy ereje van, szinte valósággá válik, ha azt akarod. Amikor velem ez történt, nem gondoltam arra ,hogy beteg lennék, inkább azon tűnődtem, valóban az -e a valóság, amit annak hiszünk. Kicsit a Mátrix című film jutott eszembe erről.

2017. máj. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, ez sokat segített.

A körülötted élők ebből érzékeltek valamit?

2017. máj. 1. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!