Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy álljak le mindezzel?

Hogy álljak le mindezzel?

Figyelt kérdés
18 eves vagyok es vannak dolgok amik egyre inkabb elhatalmasodnak rajtam. 2-3 honapja kezdtem vagdosni magam amivel nagy nehezen lealltam.. miutan kb huszadjara megigertem valakinek. az volt a fordulopont amikor a hugom meglatta egyszer a sebeimet es elszornyedt meg elsirta magat.. azota (kb ket hete) nem csinalom de megvan folyamatosan a kisertes. ma pedig bevettem 2 fajdalomcsillapitot ket allergia gyogyszert meg harom nyugtatot es mindig ittam ra hatha kiut meg artok magamnak.. igy probalok oromet okozni magamnak mert nem talalok mas utat de tudom hogy ez rossz :/ mit tegyek?

2017. máj. 2. 17:39
 1/2 anonim válasza:
Kerlek ne a rosszat lasd meg mindenben, mégha szornyen nehez is. A leheto legrosszabb dolgokat teszed magaddal, gondolj bele van ertelme? Nincs. Miért lenne? Ha a leheto legmelyebben vagy lelkileg akkor sincs.
2017. máj. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Én csak egyszerűen nem értelek titeket. A vagdosás nem olyan mint a drog.... Nincs benne nikotin, se semmi más anyag amitől függő lennél. Jó érzés? Most mondhatnád azt hogy "igen, felszabadító stb" de csak egy picikét gondolj bele. KÉSSEL KÁRT TESZEL SAJÁT MAGADBAN, VÉRZEL, AMI FÁJ... És tudtommal a fájdalom nem a jó dolgok között van számon tartva.A kérdésedre válaszolva pedig, nézz körül. Ember vagy, tele vagy véve csodálatos találmányokkal amik segítik vagy akár boldoggá teszik az életed. ÉÉs ha már olyan nagyon össze vagy esve járj el valamilyen klubba... járhatsz normálisba pl sakk (mittudomén csak van valami amit szeretsz most legyen az a sakk) vagy olyanba ami direkt problémás embereknek van kitalálva, az talán segít.



Ja, és egy másik dolog, lehet hogy ez a te kis betegséged a kamaszkor, szerintem te is tudod mennyi rengeteg 13-20 év közötti fiatal károsítja magát vagdosás, ivás, drog, stb(hadd ne soroljam) baromságokkal. Nem mondom, hogy gondold végig mert ha 18 éves vagy annyi agyad azért biztos van hogy ezt átgondold.

2017. máj. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!