Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Remotiv szedése bipoláris...

Remotiv szedése bipoláris zavarra?

Figyelt kérdés

Elvileg hangulatstabilizáló hatása is van, de ott van a papírján hogy hipománia lehet a mellékhatása. Hosszútávú rendszeres szedése milyen következménnyel jár?

Elég komoly depresszióban voltam, de nem akartam rendes antidepit szedni, ezért azt mondta a pszichológus, hogy próbáljam meg a Remotivot, lehet hogy elég lesz az is.

Kb. 1,5 hónapig folyamatosan szedtem napi 1 tablettát (500 mg). 2 hónap alatt sikerült kijönnöm a depresszióból és fokozatosan csökkentettem az adagot, először 1 napot hagytam ki, utána kettőt. Aztán mikor 2 hétig nem szedtem, kezdett visszatérni a depresszió és újra bevettem. Nagyon hatásosnak bizonyult ilyen szempontból, ezután ha éreztem hogy kezdenek sötétté válni a dolgok, mindig bekaptam egyet.

Végül arra jutottam, hogy heti egy szem az úgy nagyjából megfelelő és így nem esek vissza a depresszióba. Állítólag 2 hét mire teljesen kiürül a hatóanyag a szervezetből.

Na most gyógyszertől vagy attól függetlenül, egyre inkább kezd a pörgős, mániás szakasz jönni, és ezt a Remotiv úgy érzem hogy fokozza. Lehet ez az érzet valós, vagy már nem hat?

Azt mondta a pszichológus, hogy úgy látja kéne valami hangulatstabilizáló, menjek el pszichiáterhez és ő majd megmondja tényleg kell-e és milyen.

Kutakodtam utána és azt olvastam, hogy az orbáncfű fokozhatja a mániás szakaszt és ezért bipolárisoknak nem javallott a szedése.

Közben meghalt a nagymamám, aki elég közel állt hozzám, mégsem rázott meg a dolog és nem estem depresszióba, szóval elég hatékonynak tartom a Remotivot ilyen szempontból. Mikor érzem hogy gond lesz, beveszem és rendben vagyok pár óra múlva. Lenyugtat és kiegyensúlyoz, másnap viszont pörgök tőle.

Érdemes lenne valami komolyabb gyógyszert szednem, maradjak ennél, vagy hagyjam el?

Okozhat függőséget annak ellenére hogy gyenge gyógynövényes cucc?


2017. máj. 6. 00:23
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!