Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbia lehet?

Szociális fóbia lehet?

Figyelt kérdés

nem szeretnék regényt írni,szóval próbálom a lényeget kiemelni :)


Rettenetesen félek az idegentől(nem az ufóktól :D),és előbb utóbb rosszul leszek.Tömegben:gyors szívverés,szédülés,hányinger,hirtelen fáradtság és "kómás" érzés.

Idegen közelében:motyogás,halk össze-vissza beszéd,félelem,fal fehérség,reszketés(picit),gyors szívverés,pillangók a gyomorban (sőt,kész állatkert a gyomorban :D)


Ezt már páran észrevették rajtam.Nemrég 6 szem közt kellett beszélni egy idegen emberrel(angolul,valami cserediákszerű program miatt volt nálunk),és elvileg olyan fehér voltam mint a fal.Barátom próbált kisegíteni és terelni rólam a témát,de muszáj volt beszélnem,meg a barátomnak is kellett segíteni(sőt kötelező volt számomra,főleg hogy kisegített)

Összehúztam magam és a szemébe sem mertem nézni(idegen szemébe soha nem merek belenézni rendesen,max.pár pillanatig)


Alapból stresszes típus vagyok,de ez már szerintem sem normális.


Szociális fóbia lehet ?Hova tudok fordulni ?


15l


Vagy kamaszkor ?



2017. máj. 9. 17:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem szociális fóbia lehet.Menj el pszhiológushoz.
2017. máj. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szociális fóbia, kamaszkorral súlyosbítva. (Úgy is értve, hogy most alakul ki a felnőttkori személyiséged, tehát ha nem teszel vele valamit, egész hátralévő életedre így maradhatsz!)
2017. máj. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

ezt nem fogod kinőni, szociális fóbia


én is ebben szenvedek és már 30 vagyok

2017. máj. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen az. De tény, hogy ennek kamaszkorban tetőznek a tünetei. Pszichológushoz, önsegítő csoporthoz tudsz fordulni. Ha kifejezetten zavar. Ha úgy érzed, hogy el tudod így fogadni magad akkor nem feltétlenül kell sehova se menned, de tényleg csak akkor ha úgy gondolod, hogy nem korlátoz a mindennapi életben. Tudnod kell, hogy meglepően sok embert érint ez a dolog, legalább az emberek 10%-át. Ha egy kicsit kinyitod a szemed, láthatod, hogy hasonló szituációban mások is vannak zavarban. Ők is valószínűleg ebben szenvednek. Ezt csak azért írom, mert néha a tudat is segít, hogy nem vagy egyedül. Én is ilyen vagyok és 30 éves fejjel is kapok megjegyzéseket, pl. orvosnál, hogy "nem eszünk meg", meg "mitől fél ennyire". Ilyenkor olyan óvodásnak érzem magam, pedig ez csak a fóbia miatt van... Lehet, hogy butaságot írtam, hogy nem kell a pszichológus, ugyanis én nem voltam, de lehet, hogy most könnyebb lenne, ha időben jó kezekbe kerültem volna. Nem tudom...
2017. máj. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!