Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Igaz, hogy az antidepresszáns...

Igaz, hogy az antidepresszáns gyógyszerek az első hetekben még növelik is a szorongást?

Figyelt kérdés
Ez miért van? Én pont szorongás miatt akarom szedni! És addig mit tegyek, amíg nem kezd el hatni? Nem akarok nyugtatót szedni!Tapasztalatokat örömmel fogadok! Köszönöm!

2017. máj. 15. 23:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%
Szakorvos tud pontos tájékoztatást adni az antidepresszánsokról.
2017. máj. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 jeverezi ***** válasza:

www.antidepressant.blog.hu


na ezen rajta van a viszonyom az antidepreszánsommal! Ne szedd a blogban leírom hogyan lettem függő

2017. máj. 16. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Igaz, utána pedig állítólag csökkentik, de akár lehet negatív mellékhatásuk. Én egyszer kaptam egy enyhe szorongásgátlót, na annak a mellékhatása álmatlanság lett, gondolhatod, hogy "megnyugodtam".

Nekem a növényi alapú szerek váltak be enyhe szorongásra.

2017. máj. 16. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

1, Az első hetekben nem növelik a szorongást.

2, Bárki bármit mond, mi szerint nem okoz függőséget.

Ez nem igaz.

Tartós használat után (bizony)függőséget okoz, sőt a biológiád egyre magasabb tabletta mennyiséget fog igényelni, hogy érezhessed a kellő hatást.

3, Nem szabad rendszeresen rászokni, mert a leszokása hasonló a drogok, tudatmódosítók megvonási tüneteivel.

4, A "MIÉRT"-re kell orvoslást találni, - pl. pszichiátria. Meg kell fejteni a szorongás okát és azt illik megszüntetni.

5, a Frontin, Helex SR, stb. felületi megoldás, (átmeneti), hosszútávon nem old meg semmit. Sőt, ...


A szorongás gyökerénél van a megoldás.


Hasonlít a matematikához.

Az egyenlet baloldalán állnak a tényezők.

Az egyenlőség jobboldaláig kell eljutni, ahol megszületik a valóságos eredmény. (a szorongás problémája)

Az eredmény után lehetséges valós lépést tenni a szorongás megszüntetéséhez.

2017. máj. 16. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 starboy1 ***** válasza:
én sertralin zentavat szedek nekem semmilyen szorongást nem hozott elő,hülyeség
2017. máj. 16. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Balogh Zsozsó ***** válasza:
Szia. eleinte nekem is felerősítette a tüneteimet, sőt volt hányingerem, álmos voltam , fájt a fejem, nem tudtam enni. Nem volt egyszerű, de megérte. Ha nem kezdtem volna el szedni, akkor még most is rosszul lennék, vagy még rosszabbul mint voltam. Kitartás.
2017. máj. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
63%

Kedves Balogh Zsozsó!


Most akkor - gondolod - minden rendeben?

Maradhat így? Szeded a gyógyszert és happy?

2017. máj. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
rendeben=rendben
2017. máj. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen, igaz. Ezért szoktak a kezdeti szakaszban az antidepresszáns mellé szorongásoldót is adni. Ezeket azonban jobb 3-4 hét múlva elhagyni, mert függőséget okozhatnak. Az antidepresszánst viszont többnyire évekig szedni kell.
2017. máj. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
74%

A 4-es irtózatos hülyeségeket ír ne hallgass rá, lássuk:

1. De, az első hetek rosszabbak, szorongás is, pánikroham is jöhet, meg felerősödnek a testi tünetek. Nyugtató feltétlen kell mellé 1-2 hónapig.

2. Nem fog több kelleni évek után se, vagyis nem kell majd emelned az adagot.

3. Leszokni nagyon lassan (kb fél év, szedni meg amúgy is évekig) kell, akkor nincs elvonási tünet. Hirtelen letenni tilos.

4. A legtöbb szorongásos betegségnek szervi okai vannak. Nincsenek "lelki" miértek. Másnál ugyanolyan környezetben, ugyanolyan hatások között semmi probléma, napnál világosabb, hogy szervi eltérés van.

5. Még azt sem tudja, hogy ezek nyugtatók, nem pedig antidepresszánsok, ennyit a hitelességéről.

2017. máj. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!