Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Apukám rendszeresen szed egy...

Apukám rendszeresen szed egy rózsaszínű ovális gyógyszert. Mit szed?

Figyelt kérdés
Múltkor ki vettem a kezéből de ő vissza vette és nem tudtam rendesen elolvasni a nevét. Xando vagy xavac vagy xanasz, xanax valami ilyesmi lehet a neve. Ha betudjátok azonosítani hogy mi lehet ez a gyógyszer elmondanátok nekem? Köszönöm. Nagyon aggódok érte

2017. máj. 16. 01:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
88%

Apa meg frontint szed. Azért szedi,mert nem tud aludni. A munkája miatt felborult a nappal-éjszaka és sokszor csak gyógyszerrel megy neki az alvás.

Szerintem ne gondolj egyből a legrosszabbra.

2017. máj. 16. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem se gondolj egyből a legrosszabbra. Nekem a nagymamámnak a Xanax-ot a vérnyomására írták fel, jobban van tőle.

Sajnos felnőttkorban már nem olyan tuti a szervezet, előfordul, hogy szükséges gyógyszert szedni. Lehet, hogy stresszes a munkahelye, pánikbeteg, vagy műszakozik, más is írta, hogy akkor nem mindenki tud normálisan aludni.

Ha nagyon akarsz, akkor egyenesen kérdezd meg, miért szedi azt a gyógyszert, mert érdekel téged. Biztosan elmondja úgy, hogy gyerekként te is megértsd.

2017. máj. 16. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

#2-es vagyok

Nem tudom, kinél nem tetszett az "ovális gyógyszer": a xanax

._

Antidepresszáns, hangulatjavító.

(szorongásra, depresszió ellen)


A válasz 77%-ban hasznosnak tűnik.


Mert az bizony 100% !


Hozzáfűzném, hogy a "Frontin is hasonló", célra készült mint a xanax.


Igaz, hogy nyugtató hatású is, de nem "altató" céllal készült tabletta.

- és ez is 100%-ék ! sőt: 200%-ék!

Miszter és miszisz, vagy tini, össze vissza nyomkodó.

2017. máj. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

anya is szedi.sőt.sertadepit is.és?nem titkolja.előttem szedi be a gyógyszert.azért nem semmirekellő anyád mert hagyja hogy nyugtatózzon apád.lehet hogy a születésed előtt depressziós volt pl és akkor írták fel neki.aztán rászokott.mert a xanaxra rá lehet.

én anyámba se omlott össze egy világ se mert rákérdeztem 10 évesen hogy miért gyógyszerezik.tönkretette apám,kész.kérdezd meg tőle ha érdekel.14/L

2017. máj. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"Igaz, hogy nyugtató hatású is, de nem "altató" céllal készült tabletta. "


Így van, de alvásproblémákra is felírják, ha valaki azért nem tud aludni, mert feszült. Egy klasszikus altatót eleve ágynyugalomba kell bevenni, mert lecsap, mint mérges szomszéd a biztosítékot, ha üvölt a zene. Az alprazolam pedig csak ellazít.

A Xanax, Frontin amúgy ugyanaz a hatóanyag.

Ne variáld túl, illetve nem is tudhatod, mi gondja van Apukádnak, mert nyilván nem veled beszéli meg a munkahelyi gondjait.

Persze, hosszabb távon nem jó szedni, de túl sok következtetést sem kell levonnod.

2017. máj. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. máj. 18. 19:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!