Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A transzneműeknél miért okoz...

A transzneműeknél miért okoz olyan nagy problémát, ha ki van mondva, hogy az mentális betegség? Milyen más mentális betegségnél tapasztalható hasonló jelenség?

Figyelt kérdés
Sok mentális beteg el tudja fogadni, hogy a tünetei abba a kategóriába tartoznak, a transzoknál például miért okoz ez olyan nagy problémát? Arra gondolok, hogy pl. erőszakosak lesznek, és úgy beszélnek a mentális betegségről, mintha az alázás lenne, mintha a mentális betegek alacsonyabb rendűek lennének, aki rájuk ilyet mond, az transzfób stb.
2017. máj. 20. 10:36
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Én transznemű vagyok, engem személy szerint nem zavar, hogy betegségként kezelik, orvoshoz lehet vele fordulni és kiszűrik az egyéb mentális problémákat a vizsgálatakor. Szerintem nincs alap orvosi ellátást várni, ha nem tekintjük betegségnek. A megfelelő nemben való élés kivitelezése pedig a gyógyulás.
2017. máj. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
47%
Mindenkinek van valamilyen mentális rendellenessége, azért.
2017. máj. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 ricca49 válasza:
Akkor okozhat problémát,ha nem tudja elfogadni saját magát.De erre is van megoldás,ha keresi.Orvosok megállapítják,hogy melyik hormon van túlsúlyban a szervezetében.Tesztoszteron ( a férfi ),vagy az ösztrogén ( női ).+ ,hogy Ő férfinek,vagy inkább nőnek érzi magát.Ez az Ő döntése.És akkor jöhet a műtét.
2017. máj. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!